Skocz do zawartości
mayo

Czym czyścicie swoje KURY?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie. Pytanie jak w temacie. Czym usuwać kurz i ślady palców z ramki i samego panelu? Mam kurę 5080xd od kilku dni i codzienne szorowanie jej dołączoną doń szmatką to jakieś nieporozumienie. Dodatkowo gosposia przejechała niby czystą szmatą po ekranie i jest ogólny syf. Co sprawdza się najlepiej w praktyce? Jakaś chemia, czy tylko ściereczka z mikrofazy? (notabene ta dostarczona wraz z plazmą jest jakieś 10 razy za mała i nadaje się najwyżej do czyszczenia okularów). Czym czyścicie swoje ekrany? Proszę o sugestie i praktyczne porady.
Pzdr.,
M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images32.fotosik.pl/235/1ebcb43130a93f69.jpg[/img][/url]

... a Gosposię do garów , a nie do ...



pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie mkrofibrą do optyki, mam troche różnych ściereczek z tej kategorii. Jak dzieć opluł ekran to ściereczkę zwilżylem lekko wodą i pomogło nie wyrządzajac szkód. Edytowane przez andy95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Urządzenie" które wskazałem nie "rozmazuje" kurzu po powierzchni, tylko go "odrywa" , a to zdecydowana różnica i działa wyśmienicie . :)


Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jest ! To najlepszy sposób na kurz. Jesli jednak juz trzeba coś na wilgotno to tylko mikrofibra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung dodaje do swoich plazm nawet specjalną ściereczkę do kompletu :). Nie dziwne, zważywszy że wszystko tam świeci się jak psu .....

A tak przy okazji, tytuł wątku jest świetny, nadaje się na tytuł miesiąca. Już widzę osłupienie na twarzach tych mniej zorientowanych :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to są skutki tej debilnej mody na "Wysoki połysk"
Sprzet wygląda dobrze TYLKO w chwili wyjecia z kartona (koniecznie w białych i czystych rękawiczkach)

Omijam takis przet szerokim łukiem....na tyle na ile się daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań tak zapamietale czyścić , lepiej siądź i pooglądaj sobie tivi albo posprzątaj mieszkanie :lol: . W marketach sa takie miotełki , które ściągaja kurz elektrostatycznie, dzięki nim nie używasz żadnej siły na czyszczona powierzchnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='99461' date='30.04.2008, 18:20 '][url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images32.fotosik.pl/235/1ebcb43130a93f69.jpg[/img][/url][/quote]

Gdzie kupiłeś to coś? I czy to się nadaje również to wypalcowanej powierzchni? Chyba nie, wtedy pewnie coś do szkła, jakaś chemia, tylko jaka? KURY ponoć nie mają szyby zabezpieczającej panel... Mylę się?

[quote name='BoDeX' post='99461' date='30.04.2008, 18:20 ']... a Gosposię do garów , a nie do ...[/quote]

Spoko, przejdzie przeszkolenie i jakoś będzie, szkoda jej do garów, poważka ;-D

Pzdr.,
M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mayo' post='99523' date='01.05.2008, 00:11 ']Gdzie kupiłeś to coś?[/quote]


Nie wiem , moja Gosposia zajmuje się takimi pierdołami ! :lol:


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to coś to szczoteczka sygnowana przez pronto jeżeli sie nie mylę a można ją kupic w każdym markecie
nadaje sie tylko do kurzu,jak juz cos jest "pobazgrane" to klops.
jak chcesz miec elegancko kup sciereczki z mikrofibry w biedronce - poważnie - Rewelacja ,są duze i kosztują 3.50 zł :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='99481' date='30.04.2008, 19:53 ']Samsung dodaje do swoich plazm nawet specjalną ściereczkę do kompletu :D. Nie dziwne, zważywszy że wszystko tam świeci się jak psu .....[/quote]

Hyundai też dodaje, tak nawet biorąc pod uwagę rozmiar panelu i rozmiar ściereczki śmiem twierdzić że pioneer skąpi na ściereczkach. Ściereczka do monitora LCD 24" Hyundai jest bowiem fizycznie jakoś takoś 6 razy większa od tej z 50" KURO.

[quote name='SlawekR' post='99481' date='30.04.2008, 19:53 ']A tak przy okazji, tytuł wątku jest świetny, nadaje się na tytuł miesiąca. Już widzę osłupienie na twarzach tych mniej zorientowanych :lol:.[/quote]

Ot, taka gra słów. BTW jak powinienem odmienić KURO? Ja czyszczę KURĘ, wy czyścicie KURY :):P:P
M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy się zwariować.
Zwykła miękka bawełniana ściereczka.

Absolutnie żadnych płynów czyszczących! Woda i tylko woda. Najlepiej pochuchać. Poważnie :lol:
Z reguły ekrany telewizorków są przykryte płytą z plexi (to nie jest szkło). Środki czyszczące mogą tą płytę rozpuścić i zmatowić. Wtedy już nic nie pomoże.

Mój tv w całości jest przykryty taką taflą. Odkurzam go bardzo sporadycznie właśnie taką miotełką którą pokazał BoDeX.
Odciski paluszków tylko i wyłącznie wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='mobor' post='99548' date='01.05.2008, 08:16 ']te badziewie rysuje się nawet od bawełny[/quote]
Ja swojej KURY wcale nie czyszczę.. Jest tak pokryta kurzem, że prawie nic nie widać, ale nie jest porysowana. ha, ha, ha. SD wtedy wygląda jak HD.

AS Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='99549' date='01.05.2008, 07:47 ']Ja swojej KURY wcale nie czyszczę.. Jest tak pokryta kurzem, że prawie nic nie widać, ale nie jest porysowana. ha, ha, ha. SD wtedy wygląda jak HD.

AS[/quote]

Jak zwykle merytorycznie, na temat, i dużym poczuciem humoru. Żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='Dr Lazarus' post='99558' date='01.05.2008, 10:55 ']Jak zwykle merytorycznie, na temat, i dużym poczuciem humoru. Żenada.[/quote][/i]
Jednak wskazałem ci gdzie jest twoje miejsce, dlatego nie możesz się pozbyć mojego kompleksu.
Jak tak dalej będziesz postępował to nie wróżę ci długiego pobytu na forum.

Jeżeli chodzi o moją wiedzę merytoryczną to proponuje poczytać moje posty.

Nie pozdrawiam
AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='99567' date='01.05.2008, 10:52 '][i][/i]
Jednak wskazałem ci gdzie jest twoje miejsce, dlatego nie możesz się pozbyć mojego kompleksu.
Jak tak dalej będziesz postępował to nie wróżę ci długiego pobytu na forum.

Jeżeli chodzi o moją wiedzę merytoryczną to proponuje poczytać moje posty.

Nie pozdrawiam
AS[/quote]
Niestety miałem tę wątpliwą przyjemność je czytać i komentarze do nich Moderatorów np Gmeru. Twoje wróżby mnie średnio interesują. Kompleksy to Ty masz, a o moje miejsce to ja już sam zadbam, a nie Ty o wielki VIPie. Przy dłuższym obcowaniu z Tobą na forum stwierdzam, iż nawet jesteś zabawny.

Pozdrawiam,

KK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , tutaj rozmawiamy o "szmatkach" :rolleyes: - nie róbcie "szmaty" z tak cennej dyskusji ! ;)

Jeśli macie ochotę na lingwistyczne popisy wraz z szerokim wachlarzem inwektyw, to korzystajcie z PW , szanujcie delikatne gusta Forumowiczów ! ;)


Pzdr.


ps. Andsie1 jak z kimś "kotów nie drze ", to chyba ma słabe samopoczucie ... :) taki już jego urok - niestety .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='Dr Lazarus' post='99570' date='01.05.2008, 12:16 ']Niestety miałem tę wątpliwą przyjemność je czytać i komentarze do nich Moderatorów np Gmeru. Twoje wróżby mnie średnio interesują. Kompleksy to Ty masz, a o moje miejsce to ja już sam zadbam, a nie Ty o wielki VIPie. Przy dłuższym obcowaniu z Tobą na forum stwierdzam, iż nawet jesteś zabawny.

Pozdrawiam,

KK[/quote]


Panowie przywołuję was do porządku. Macie jakieś wzajemne animozje to zapraszam do dyskusji na priva.

Na forum publicznym wycieczki osobiste proszę schować do kieszeni. Nie chciałbym przy pierwszym maja obdzielać użytkowników forum ostrzeżeniami. Nasze forum to nie magiel, ani targ przekupek. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='99571' date='01.05.2008, 11:29 ']Panowie , tutaj rozmawiamy o "szmatkach" :rolleyes: - nie róbcie "szmaty" z tak cennej dyskusji ! ;)

Jeśli macie ochotę na lingwistyczne popisy wraz z szerokim wachlarzem inwektyw, to korzystajcie z PW , szanujcie delikatne gusta Forumowiczów ! ;)


Pzdr.


ps. Andsie1 jak z kimś "kotów nie drze ", to chyba ma słabe samopoczucie ... :) taki już jego urok - niestety .[/quote]
Sam się niestety zdążyłem o tym przekonać. Dzięki za wsparcie. Więcej z tym forumowiczem obiecuję Ci nie mam zamiaru wdawać się w jakąkolwiek polemikę. Natomiast wracając do sedna tematu konserwuję swój sprzęt zestawami czyszczącymi zakupionymi w MediaMarkcie - jak na razie spisują się świetnie, doskonale zbierając kurz, nie rysując ekranu czy obudowy. Sprawdzają się też np. przy czyszczeniu np PS3. Polecam.

Pozdrawiam,

KK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='Dr Lazarus' post='99576' date='01.05.2008, 12:55 ']Sam się niestety zdążyłem o tym przekonać. Dzięki za wsparcie. Więcej z tym forumowiczem obiecuję Ci nie mam zamiaru wdawać się w jakąkolwiek polemikę. Natomiast wracając do sedna tematu konserwuję swój sprzęt zestawami czyszczącymi zakupionymi w MediaMarkcie - jak na razie spisują się świetnie, doskonale zbierając kurz, nie rysując ekranu czy obudowy. Sprawdzają się też np. przy czyszczeniu np PS3. Polecam.

Pozdrawiam,

KK[/quote]


Sposób postępowania :

1. Ktoś zamieścił post, który uznajemy za łamiący regulamin, ponieważ w związku z treściami w nim zawartymi czujemy się urażeni.

2. Raportujemy post moderatorowi przez panel administracyjny, podając odpowiednie uzasadnienie.

3. Moderator rozstrzyga czy post faktycznie łamie regulamin, biorąc pod uwagę uzasadnienie i podejmuje odpowiednie działania.

Nie wiem jakie macie wzajemne zaszłości z Andsie, ale nie przypominam sobie abym otrzymał jakikolwiek raportowany post od Ciebie lub od niego.
A to co widzę w tym wątku po waszym zachowaniu, ewidentnie zmierza w kierunku kłótni osobistej.

To co napisał Andsie o kurzu wcale nie wygląda mi na żaden ofensywny post, ba sam mam podobne podejście, że lepiej delikatną powierzchnię czyścić rzadziej, a za to jej nie porysować.

Twoja odpowiedź już jest ewidentnie przytykiem osobistym i zaczyna wykraczać poza temat główny wątku i ramy regulaminu, podobnie wasza późniejsza dyskusja i osobiste przytyki.

Napiszę zatem jeszcze raz: [b]przywołuję was do porządku[/b]. Jeśli macie problemy to proszę je rozwiązywać na priva. Jeśli problemy są natury zahaczającej o regulamin, zalecam postępowanie opisane wyżej w 3 prostych krokach. Wszelkie inne nieregulaminowe metody, takie jak wzajemne obrzucanie się błotem, będą mieć bardziej smuty finał. I to niezależnie czy ktoś ma status VIP, User, Moderator, wszyscy powinni stosować się do regulaminu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby posty takich osób również zgłaszać, jeśli tylko naruszają regulamin. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='mobor' post='99493' date='30.04.2008, 20:14 ']to są skutki tej debilnej mody na "Wysoki połysk"
Sprzet wygląda dobrze TYLKO w chwili wyjecia z kartona (koniecznie w białych i czystych rękawiczkach)

Omijam takis przet szerokim łukiem....na tyle na ile się daje[/quote]


Zgadzam się w 100%. Walczyłem, żeby nie mieć żadnego sprzętu w tej fortepianowej czerni, ale przy PLAYSTATION 3 mi się nie udało. Skutki są tego takie, że po 4 dniach czyszczenia mikrofibrą (raz na dzień trzeba to przetrzeć, bo łapie kurz na potęgę!!!) konsola jest cała porysowana - wystarczy spojrzeć delikatnie pod światło .Takiego badziewia to jeszcze nie widziałem i dałbym w zęby temu, kto tą modę zapoczątkował. Pal sześć to PS3 - tanie jest, ale współczuję osobom, które muszą walczyć z tym kolorem na jakimś drogim TV. J
Ja wymyśliłem taki patent na zatuszowanie tych rys. Czyszczę PS3 nabłyszczającym sprayem do kokpitów samochodowych :rolleyes: Raz, że on jest delikatnie tłusty i doskonale wypełnia rysy, a dwa jest antystatyczny i już nie muszę przecierać konsoli codziennie (tylko co trzy dni:) ). Preparat jest niewidoczny po nałożeniu, więc jestem zadowolony z efektu.

Edytowane przez badej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam Wszystkich, bo to mój pierwszy post na tym forum!!! A co powiecie na taki zestawik, [url="http://www.togro.pl/index.php?p1619,4world-02850-zestaw-do-czyszczenia-ekranu-plazma-lcd-tv"]http://www.togro.pl/index.php?p1619,4world...u-plazma-lcd-tv[/url], na moim laptopie świetnie się sprawdził a także szukam czegoś do swojego nowego tv plazmowego z obudową w fortepianowej czerni :rolleyes: !!!

Edytowane przez qpytko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...