Skocz do zawartości
iskial

Kompresja wideo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam widzialem duzo materialow wideo (trailery filmow itp) w jakosci HD 1080p oraz 720p w formacie *.MKV do pobrania z neta itd itd. W czym mam problem ? moj DVD nie widzi tego MKV bo wiadomo nie ma takich kodekow. Mam podlaczone TV samsung LCD 32 cale + samsung DVD HD870 poprzez zlacze HDMI. I problem jest taki, jakim najlepiej oprogramowaniem przekompresowac ten plik *.MKV aby moje DVD odtworzylo te pliki. Probowalem je kompresowac w Total Video Conventer i WinAVI na format AVI z zachowaniem tej rodzielczosci czyli 1280x720 (720p) lecz dvd nie widzi tego formatu. Czy cosik zle ustawialem ? moze jest jakis inny program ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='iskial' post='98697' date='25.04.2008, 13:07 ']Witam widzialem duzo materialow wideo (trailery filmow itp) w jakosci HD 1080p oraz 720p w formacie *.MKV do pobrania z neta itd itd. W czym mam problem ? moj DVD nie widzi tego MKV bo wiadomo nie ma takich kodekow. Mam podlaczone TV samsung LCD 32 cale + samsung DVD HD870 poprzez zlacze HDMI. I problem jest taki, jakim najlepiej oprogramowaniem przekompresowac ten plik *.MKV aby moje DVD odtworzylo te pliki. Probowalem je kompresowac w Total Video Conventer i WinAVI na format AVI z zachowaniem tej rodzielczosci czyli 1280x720 (720p) lecz dvd nie widzi tego formatu. Czy cosik zle ustawialem ? moze jest jakis inny program ?[/quote]

Muszę cię rozczarować. Twoj DVD nigdy nie zobaczy materiału o rozdzielczości 1280x720. Nie chodzi o kodeki tylko o rozdzielczość.
Jedyne co możesz zrobić to rekompresować MKV do np. divx'a zmniejszając rozdzielczość do 720x400. Inczej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przecież wszystko jest opisane w instrukcji odtwarzacza:
Funkcja odtwarzania MPEG4
Pliki AVI zawierające dane audio i wideo. Urządzenie
umożliwia odtwarzanie wyłącznie plików w formacie
AVI z rozszerzeniem “.avi”.

Uwaga
- Maksymalna rozdzielczość obsługiwana w mod-
elu DVD-HD870 to 720 x 480 przy 30 klatek/s /
720 x 576 przy 25 klatek/s.
- Niektóre pliki MPEG4 utworzone na komputer-
ach osobistych mogą nie byç odtwarzane.
Sytuacja taka występuje, jeżli w pliku zas-
tosowano nieobsługiwany typ bądź wersję kode-
ka lub jeżeli rozdzielczość pliku jest za wysoka.
- To urządzenie może odtwarzać płyty CD-R/RW
z danymi plikami MPEG4 zapisanymi w
formacie ISO9660.

To urządzenie umożliwia odtwarzanie plików w formacie AVI zaw-
ierających dane skompresowane w następujących formatach:
- DivX 3.11
- DivX 4 (format oparty na MPEG4 Simple Profile)
- DivX 5 (MPEG4 Simple Profile plus dodatkowe funkcje, takie
jak klatki dwukierunkowe.)
- zgodnym z XviD MPEG4.
DVD-RW i DVD+R
Obsługiwane formaty plików DivX:
- Podstawowy format DivX: DivX3.11 / 4.12/ 5.x
- Xvid (kodek wideo zgodny z MPEG-4) i DivX Pro
- Format plików: *.avi, *.div, *.divx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='98702' date='25.04.2008, 13:52 ']A przecież wszystko jest opisane w instrukcji odtwarzacza:[/quote]

A kto dziś czyta instrukcję.
Pan w sklepie typu MM czy Saturn zachwala ..... kupujcie bo to DVD ma HDMI 1080.
A potem zdziwienie bo "Jak to? Przecież miał odtwarzać 1080 !".
To pytanie "Dlaczego mój DVD nie odtwarza materiałów HD bo przecież ma HDMI 1080" było zadawane już ze 100 razy. Ehhh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ten model DVD ma tylko skaler (zreszta osobiscie uważam że bardzo dobry, wystarczajacy) za super niską ceną. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Też mam to DVD i niestety dopiero po zakupie zrozumiałem, że nigdy na nim nie będę oglądał filmów w tej wysokiej rozdzielczości HD. Trochę śmiesznie, że tak klientów zwodzą xD :PP No ale nic... Ja mam LCD-ka Samsunga model LE40A536 to coś ma 40 celi i maksymalną rozdzielczość 1280x1024. Chciałbym aby ktoś mógłbym mi poradzić jakie DVD mogę kupić w przystępnej cenie aby w pełni wykorzystać możliwości tego telewizora. Czyli aby brał te pliki w formacie MKV też.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam LCD-ka Samsunga model LE40A536 to coś ma 40 celi i maksymalną rozdzielczość 1280x1024. Chciałbym aby ktoś mógłbym mi poradzić jakie DVD mogę kupić w przystępnej cenie aby w pełni wykorzystać możliwości tego telewizora. Czyli aby brał te pliki w formacie MKV też.

Cóż za herezje piszesz. Twój TV to odbiornik Full HD o rozdzielczości 1920x1080 !

Nie ma w tej chwili DVD który odczyta pliki MKV.

Poczytaj sobie odpowiedni dział z odtwarzaczami HD: HDTV Centrum Polska > Technika > Odtwarzacze (Tvix, Networked Media Tank itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kto dziś czyta instrukcję.

Pan w sklepie typu MM czy Saturn zachwala ..... kupujcie bo to DVD ma HDMI 1080.

A potem zdziwienie bo "Jak to? Przecież miał odtwarzać 1080 !".

To pytanie "Dlaczego mój DVD nie odtwarza materiałów HD bo przecież ma HDMI 1080" było zadawane już ze 100 razy. Ehhh :huh:

Chodzi o to, ze żadne dvd stacjonarne nie odczyta Ci filmów o wysokiej rozdzielczości. a to ze ma wyjście HDMI to bardzo dobrze, bo przynajmniej masz czystszy obraz i bardziej wyrazisty, bo gdybyś miał oglądać na kablu euro, to zobaczyłbyś, ze jakość spadła by co najmniej do 70%, a tego byś na pewno nie chciał. Prawda?? Dlatego tez masz wyjście HDMI. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...