Skocz do zawartości
suchydry

Dziwne zachowanie Onkyo TX-SR605 (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zakupiłem Onkyo TX-SR605, wszystko gra jak trzeba ale amplituner dziwnie sie zachowuje w momencie gdy po chwili grania chcę zmienić poziom głośności lub włączyć inne źródło dźwięku, po prostu gaśnie (przechodzi w stan standby) słychać przy tym charakterystyczny klik/strzelenie w amplitunerze (przy użyciu pilota też potrafi sie tak zachować).
Czy ktoś wie czym może to być spowodowane? padnięty model? :(:(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='suchydry' post='96676' date='13.04.2008, 19:08 ']Właśnie zakupiłem Onkyo TX-SR605, wszystko gra jak trzeba ale amplituner dziwnie sie zachowuje w momencie gdy po chwili grania chcę zmienić poziom głośności lub włączyć inne źródło dźwięku, po prostu gaśnie (przechodzi w stan standby) słychać przy tym charakterystyczny klik/strzelenie w amplitunerze (przy użyciu pilota też potrafi sie tak zachować).
Czy ktoś wie czym może to być spowodowane? padnięty model? <_<:(:(:([/quote]

A czasem kolega jakiś egzotycznych kolumn o bardzo niskiej impedancji nie podłaczył? Objawy wskazują na załączanie się układu przeciwzwarciowego.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie dwa fronty JBL ES 90 (Bi-Wiring) docelowo cały zestaw 5.1
(wiem wiem, wielu mówi że akurat te z Onkyo nie za bardzo grają
ale mi sie podoba, kolumny tez :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='suchydry' post='96856' date='14.04.2008, 19:00 ']Na razie dwa fronty JBL ES 90 (Bi-Wiring) docelowo cały zestaw 5.1
(wiem wiem, wielu mówi że akurat te z Onkyo nie za bardzo grają
ale mi sie podoba, kolumny tez :) )[/quote]

Hmmm,

patrząć tutaj: [url="http://www.jbl.pl/index.php?action=1&sort=1&id=182"]http://www.jbl.pl/index.php?action=1&sort=1&id=182[/url] to jakoś w te 92dB przy impedancji 8 ohm nie chce mi się wierzyć. Szczególnie, że jest to wielodrożna konstrukcja, dwa głośniki niskotonowe. Moim zdaniem impedancja będzie tutaj tanczyć i może zejść poniżej 4 Ohm. A wtedy ... ho,ho dla amplitunera to masakra.

Ale może się mylę, poszukaj może testowali te potwory w AUDIO, tam w dziale pomiary masz wykresy impedancji.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak powinienem ustawić opcje w amplitunerze: speaker settings/ speaker impedance 4ohms czy 6ohms
czy to może mieć związek z takim zachowaniem amplitunera
a może złe podłączenie kabli powoduje takie objawy - choć jestem pewien że podłączyłem wszystko tak jak należy
Jak ktoś ma jakieś spostrzeżenia/rady proszę piszcie - wiecie jak to jest gdy sprzęcik nie działa tak jak powinien ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='suchydry' post='96924' date='14.04.2008, 23:33 ']A jak powinienem ustawić opcje w amplitunerze: speaker settings/ speaker impedance 4ohms czy 6ohms
czy to może mieć związek z takim zachowaniem amplitunera
a może złe podłączenie kabli powoduje takie objawy - choć jestem pewien że podłączyłem wszystko tak jak należy
Jak ktoś ma jakieś spostrzeżenia/rady proszę piszcie - wiecie jak to jest gdy sprzęcik nie działa tak jak powinien ;)[/quote]


4.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy opisywane zachowania amplitunera masz na każdym źródle dźwięku i w jakich przypadkach, podobna do opisywanej przez Ciebie sytuacji tylko raz mi się zdarzyła na ampie Onkyo 674 ale problem szybko zidentyfikowałem.

Klik/strzelenie w tych samych momentach czasowych filmowej ścieżki dźwiękowej, po czym amp sie wyłączał, źródłem był film z peceta mkv x.264 ze ścieżką AC3 5.1 448kbps, pomogło odznaczenie dekodowania tego formatu audio w AC3Filter.

Opisywany przez Ciebie przypadek ewidentnie wskazuje na inną przyczynę ale może to w przyszłości pomoże komuś innemu ;) ....


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - amplituner zostaje w trybie standby czy dalej działa ok. Bo mój (też 605) też dużo trzaska (raczej przy zmienianiu źródeł i trybów grania a nie przy zmianie głośności) ale myślałem że tak ma być ...

[quote name='suchydry' post='96676' date='13.04.2008, 18:08 ']Właśnie zakupiłem Onkyo TX-SR605, wszystko gra jak trzeba ale amplituner dziwnie sie zachowuje w momencie gdy po chwili grania chcę zmienić poziom głośności lub włączyć inne źródło dźwięku, po prostu gaśnie (przechodzi w stan standby) słychać przy tym charakterystyczny klik/strzelenie w amplitunerze (przy użyciu pilota też potrafi sie tak zachować).
Czy ktoś wie czym może to być spowodowane? padnięty model? :D:(:P:([/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeszcze raz:
Pierwsze źródło: przycisk DVD - zintegrowany z wejściem optycznym - dźwięk z kompa
Drugie źródło: przycisk GAME/TV - zintegrowany z wejściem DHMI - dźwięk z PS3

Włączam amplituner wszystko działa bez problemów mogę przełączać źródła bawić sie
mocą dźwięku nic sie nie dzieje jest OK. Problem pojawia się gdy zostawię amplituner w spokoju
na jakiś czasz (kilka minut), chcę zmienić moc dźwięku - przesuwam gałkę/używam pilota - pstryk
amp sie wyłącza i dioda standby miga (w odróżnieniu gdy wyłączam ampa sam - dioda świeci)
To samo z przejściem z jednego źródła na drugie - po chwili od odpalenia ampa chcę zmienić
źródło - pstryk amp się wyłącza - dioda miga :o

dzisiaj chcę odpiąć kolumny i podpiąć tylko słuchawki - sprawdzę czy objawy dalej będą występować
i czy wywołują je kolumny czy coś innego

pozdro i z góry dzięki za dalsze sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu testach i próbach stwierdziłem padnięcie amplitunera ;)
Odesłany do serwisu
Powrócił - wada usunięta - gra bez zarzutu

Jest tu gdzieś jakiś poradnik konfigurowania tego amplitunera z PS3 i PC (AC3Filter)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='suchydry' post='103681' date='24.05.2008, 16:37 ']Po wielu testach i próbach stwierdziłem padnięcie amplitunera :(
Odesłany do serwisu
Powrócił - wada usunięta - gra bez zarzutu

Jest tu gdzieś jakiś poradnik konfigurowania tego amplitunera z PS3 i PC (AC3Filter)?[/quote]
Ja mam chyba jakiś dar odgrzebywania trupów na forum :) Przy okazji poszukiwania innego tematu znalazłem właśnie ten.

Mam u siebie taką konfigurację 605+PS3+PC z Soundblaster X-Fi.
U mnie jest tak:

W PS3 mam ustawione LPCM via HDMI, bo inaczej nie słyszałbym TrueHD i DTS HD MA.
PS3 sam dekoduje te dwa formaty HD Audio i podaje cyfrowo PCM Multichannel.
Dziwne to trochę, ale jak np. włączam MotoGP'08 (z dźwiękiem DTS) to lampka DTS w ampli świeci :)

PC - w filtrze AC3 mam ustawione AS IS, czyli bez dekodowania w kompie. Połączenie PC-Ampli via Toslink.

I wszystko hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...