Skocz do zawartości
Mozart 18

Wybór DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich Forumowiczów!
Mam kilka pytań:
Kupić Pioneera DV 400, czy Philipsa DVP 5980? Słyszałem, że na tym Philipsie przy włączonym HDMI nie działa cyfrowe wyjście koncentryczne(czyli dźwięku na amplitunerze nie będzie), czy to prawda? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Mozart 18

PS. DVD będzie "podpięte" do Samsunga LE37M87BD. Jestem również otwarty na inne propozycje odtwarzaczy w cenie max. 450-500 zł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ja C dam odpowiedź - możesz być nią zaskoczony.

W tej cenie to tylko ... TOSHIBA HD-E1 , będziesz zadowolony po pachy !


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mozart 18' post='95024' date='05.04.2008, 17:39 ']Dostanę odpowiedź na moje pytania? :P:P[/quote]

lepiej poczekać, uzbierać i kupić BR player. Będziesz miał fajne DVD no i HD TV i jest o nie bo lepiej niż z DVD. Takiego samsung amozna wytargac za 850zł a zapewne za jakis miesiąc będzie taniej, albo kup HD DVD tak jak pisze BoDeX. Będzie super DVD i HD DVD sa tanie i sporo można ich kupić.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dajcie sobie spokój już z proponowaniem komuś tego nczego pewnie sami byscie już nei kupili (HDDVD odszedł do histotii)
Tym bardziej że playery BD systematycznie tanieją a wytarganie takiego urządzenia z Media czy Saturna w kredycie 20x0% nie stanowi wielkiego obciążenia dla domowego budżetu- nawet dziś...

Z mojej strony poelciłbym raczej Denona, Yamahę lub Onkyo (jeśli zakup miałby się skupić jednak na DVD)... Marki te gwarantują obcowanie z obrazem i dzwiekiem na nieco wyższym poziomie niż w wypadku Pioneera (o Philipsie nie wspominając)
Philips nie jest dobrym pomysłem. Pioneer brzmi lepiej choć jest to nadal sprzęt baaardzo skromny i wiele nie można po nim oczekiwać. Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też bym kupił którąś z Tosiek.A inwestycja w dvd Denona,Yamahy czy onkyo to inwestycja tylko w nazwę i design.To są firmy które robią świetny sprzęt audio ale dvd to często właśnie jakiś Pioneer czy Philips itp. tylko w innej obudowie i z przebitką cenową, także z okrojonym softem.A więc jeśli komuś nie zależy na divixach i sa-cd to powinien wybrać Toshibe ponieważ ma zdecydowanie lepszy skaler a 350 płyt HD-DVD w bardzo przystępnych cenach to powód do zainteresowania i wciągnięcia się w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko fajnie tylko kolega napisal odtwarzacz do 500zł. osobiscie nie widzialem toshiby HD-E1 w tej kwocie.jakby byla biore z miejsca.no chyba ze juz tak spadly z cen.. pioneer DV 400 naprawde fajny odtwarzacz + usb. koniec z nagrywaniem divix na płyty.po podlaczeniu przez hdmi obraz naprawde dobry.skaler w tym odtwarzaczu oczywiscie nie nalezy do czołowki, ale porownując zwykle odtwarzacze nawet markowe w tej cenie pioneer jest jednym z lepszych. jasne ze najlepiej wybrac denona , onkyo, harmana itp. to marki oferujace obraz najwyzszej klasy za wyzsze pieniądze. no i wspomniany odtwarzacz toshiby jest swietny, tylko nie wiem jak z ta cena. ja ponizej 900zł. go nie widzialem,ale może sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='banjo' post='95139' date='06.04.2008, 09:53 ']wszystko fajnie tylko kolega napisal odtwarzacz do 500zł. osobiscie nie widzialem toshiby HD-E1 w tej kwocie.jakby byla biore z miejsca.no chyba ze juz tak spadly z cen.[/quote]
Proponuję najpierw sprawdzać a potem ferować takie opinie.
Google: "HD-E1" .... aktualna cena (w kilku sklepach internetowych) to 399 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/272/products_id/1348"]http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/...roducts_id/1348[/url]
A nie tak dawno można było ją tu kupić za 100zł taniej.Także szukając w różnych MM czy RTVeuroAGD można napotkać na chwilowe promocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiście przezylem szok. chociaż w pewnym sensie bylo to to do przewidzenia ze cena hd-dvd drastycznie pojdzie na dół, ale żeby aż tak :)zwracam honor. w tym wypadku zdecydowanie polecam HD-E1. żaden zwykly odtwarzacz z dobrym skalerem nie pokaże tyle szczegółów co odtwarzacz HD.wiec wybór jest prosty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie no - za 5 stów to nawet ja się poddaję :)
Jeszcze jakby były w zestawie te 3 filmy w HD to już wogóle... :) - playerek wypada za 250zl


PAW
Z tym philipsem w denonie to chyba cos Ci się pomerdało. W moim egzemplarzu denona nie ma nic produkcji philipsa (i dzięki Bogu)....
I zapewniam Cię że nie zapłąciłem za emblemacik ale za konkretne rozwiązania konstrukcyjne które cieszą oczy i uszy znakomitym dźwiekiem i obrazem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='95170' date='06.04.2008, 14:39 ']no nie no - za 5 stów to nawet ja się poddaję :)[/quote]



Cieszy to, że ostatni bastion przeciwników HD-DVD ( w osobie Mobora ) w świetle aktualnych cen, padł w gruzy ! :)
Jednak Cena Czyni Cuda .... :)


ps. a przy okazji - jest do sprzedaży E-1 , perfect + film do wyboru ( 300, King Kong, As w rękawie, Powrót Supermana)
Propozycje na PW .


Pzdr.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 300 zł na Allegro Samsunga 1080p7 obraz, żyleta. Sam taki kupiłem na przetrzymanie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='95170' date='06.04.2008, 14:39 ']PAW
Z tym philipsem w denonie to chyba cos Ci się pomerdało. W moim egzemplarzu denona nie ma nic produkcji philipsa (i dzięki Bogu)....
I zapewniam Cię że nie zapłąciłem za emblemacik ale za konkretne rozwiązania konstrukcyjne które cieszą oczy i uszy znakomitym dźwiekiem i obrazem[/quote]
Pisałem ogólnie. Takim przykładem może być np. HD-DVD od onkyo które jest toshibą a modele dvd też łatwo znaleźć odpowiedniki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy , ale Mobor powinieneś zweryfikować swoje poglądy na DENONA . Jeśli ciągle myślisz, że "ON" robi wszystko od A-Z samodzielnie,
to jesteś w błędzie . Głowica, napęd , inne podzespoły pochodzą od innych producentów ( włącznie z sercem - Chipset Panasonic UniPhier ) czyli
wszystko co już jest na rynku wkładają w obudowę ( wykonaną pewnie w Chinach:) ) markują włąsnym logo i ... do ludzi ... zapatrzonych w markę ! :blink:

Nie jestem przeciwnikiem ( sam mam wzmak Denona ) , ale nie lubię mitów i mitomaństwa ... :(

Pzdr.


A jeśłi chodzi o Philipsa , to akurat w BR wykorzystuje bebechy SAMSUNGA 1400 :) , śmieszne - co ?
Serca systemu do niedawna były zunifikowane - SIGMA i koniec - z układu nikt magiczną różdzką niczego więcej nie wykrzesa,
rozrysowują topologię, dobierają elementy i rusza linia ... tak też można zamówic sobie serię noteboków o nazwie np. " Sierotka Marysia" :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie rady. :rolleyes: Najprawdopodobniej kupię Toshibę HD E1. Jeszcze raz dzięki za pomoc. ;)
Pozdrawiam,
Mozart 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bodex


Nigdzie nie pisałem że Denon robi wszystko samodzielnie. Sztuką jest jednak odpowiedni dobór komponentów od róznych producentów, ich selekcja oraz odpowiedni projekt
W moim Denonie nie ma grama Panasonica /nie mam pojęcia skąd wytrzasnąłeś tego Unifajera/. Naped jest za to autorski /tak tak - DENONA!/, jedynie laser jest firmy SONY
Skaler pochodzi z firmy Silicon Optix, przetworniki audio od BurrBrowna....

I gdzie ten Panasonic ?

Może w najtanszych modelach idą na jakieś kompromisy ale mój model do takich raczej nie należy /odsyłam na strony Denona gdzie mozna sobie zajrzec nawet do wewnątrz i przekonać się kto ma rację/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='95724' date='08.04.2008, 22:59 ']W moim Denonie nie ma grama Panasonica /nie mam pojęcia skąd wytrzasnąłeś tego Unifajera/.

I gdzie ten Panasonic ?[/quote]


A na przykład [url="http://www.blu-ray.com/players/players.php?id=31&show=specs"]TUTAJ[/url] , i jest to akurat najdroższy player DENONA ! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale my rozmawiamy o DVD :rolleyes:

Na razie rynek chipów dla BD jest stosunkowo ubogi - producenci nie mają specjalnie w cyzm przebierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie - tu nikt nie myśli ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie: Co myślicie o Onkyo DV-SP 405? Czy Toshiba HD-E1 ma wyjście audio 5.1? Czy Pioneer DV-400 ma wyjście audio 5.1? Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Mozart 18 Edytowane przez Mozart 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mozart 18
Chłopie Ty wiesz czym Google jest?
Znalezienie obu sprzętów na stronach producentów zajmuje mniej jak 20 sek. (ograniczenie prędkością łącza <_< )
[url="http://www.home-entertainment.toshiba.co.uk/consumer/products.nsf/pages/hddvd-hddvdplayers-HD-E1?opendocument"]Toshiba HD-E1[/url]
[url="http://www.pioneer.pl/pl/products/45/64/222/DV-400V-S/index.html"]Pioneer DV-400[/url]
Wystarczy za odpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='klolik' post='96758' date='14.04.2008, 09:21 ']@Mozart 18
Chłopie Ty wiesz czym Google jest?
Znalezienie obu sprzętów na stronach producentów zajmuje mniej jak 20 sek. (ograniczenie prędkością łącza :) )
[url="http://www.home-entertainment.toshiba.co.uk/consumer/products.nsf/pages/hddvd-hddvdplayers-HD-E1?opendocument"]Toshiba HD-E1[/url]
[url="http://www.pioneer.pl/pl/products/45/64/222/DV-400V-S/index.html"]Pioneer DV-400[/url]
Wystarczy za odpowiedź?[/quote]
Chłopie, czy Ty umiesz czytać? :) OK, niepotrzebnie pytałem o tą Toshibę i o tego Pioneera, ale pytam Was specjalistów również o Onkyo.
Pozdrawiam,
Mozart 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem Ci na rzeczy o których miałem pojęcie odnośnie Twoich powyższych pytań. Jeżeli zależało Ci tylko o opinii na temat Onkyo to rzeczywiście po co pytasz o inne sprzęty. Jakie pytanie taka odpowiedź. ;) Ktoś odpowie Ci na część pytań, drugi na inną część. Nie każdy wie tu wszystko i o wszystkim ;)
PS. Na temat Onkyo się nie wypowiem bo opinii nie mam na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...