Skocz do zawartości
GeneralMus

Onkyo TX-NR905 + "n"

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieżam się z kupnem Onkyo TX-NR905 pod telewizję nowej generacji "n".
Pytanie brzmi:
1. czy obraz podłączony pod ten zestaw znaczny sposób poprawi się w miarę przybliży do HD (chodzi mi o nie którekanały nadawane w SD np. Movies 24 czy Universal Channel itp.)
2. czytałem na jednych z innych wątków że był problem z wyświetlaniem obrazu Onkyo TX-NR605 podłączony przez HDMI z LCD czy ten sam problem powtaża się i tu na TX-NR905. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='GeneralMus' post='94319' date='01.04.2008, 21:30 ']Zamieżam się z kupnem Onkyo TX-NR905 pod telewizję nowej generacji "n".
Pytanie brzmi:
1. czy obraz podłączony pod ten zestaw znaczny sposób poprawi się w miarę przybliży do HD (chodzi mi o nie którekanały nadawane w SD np. Movies 24 czy Universal Channel itp.)
2. czytałem na jednych z innych wątków że był problem z wyświetlaniem obrazu Onkyo TX-NR605 podłączony przez HDMI z LCD czy ten sam problem powtaża się i tu na TX-NR905. :)[/quote]

a jaki masz TV ?
Troszke lepiej będzie ale cudów nie będzie. Dużo zależy mimo wszystko od elektroniki w TV.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Na innym forum napisałem:

"Mialem 905 i 805 w domu na testach. Roznica w odsluchu audio JBL L890 + LC2 byla minimalna na korzysc 905 (stereo + DD i DTS). Wyzszy model interesowal mnie przede wszystkim torem video - 2 wyjscia HDMI to naprawde extra sprawa dla kogos kto ma 2 odbiorniki HD (praktycznie zaden inny ampli tego nie ma) + slynny Reon. O ile dodatkowe HDMI przydaloby mi sie bardzo o tyle skaler okazal sie minimalnie lepszy (na granicy percepcji) od elektroniki mojego 55" Sony KDS 1080p. Roznica w cenie pomiedzy 905 i 805 to 2300-2500zl i uznałem ze jest za wysoka w stosunku do mozliwosci. Oczywiscie ktos z innymi peryferiami (lepsze glosniki, zapoterzebowanie na moc, tv z gorszym skalerem) moze uznac ze warto. Mi jednak w 805 brakuje naprawde tylko tego 2go wyjscia HDMI (buuuuuuuu) a za zaoszczedzone pieniazki moge zakupic calkiem niezly wzmak stereo i "bi'ampnąć" z ampli dla kompletu stereo + kino domowe. Przesluchalem dzisiaj 4 X DVD-A Porcupine Tree + DVD-A Franka Zappy QuAUDIOPHILIAc... cisnie sie na usta tylko jedno - WOW!!!

Tak wiec sporo zalezy od TV. Generalnie jakosc Reona widac zapewne przy dvd... a programy TV o ktorych piszesz sa kiepskie jakosciowo i raczej po 905 spodzieałbym minimalnej poprawy... jezeli jakiejkolwiek. Natomiast i tak jest to swietny ampli i polecam kazdemu kto wykorzysta wszystkie walory. Ja zostalem z 805 i jest git. Co do problemu wyswietlania enki po HDMI to czasami (1-2 razy w tygodniu) zdarza mi sie spowodowac zapętlenie się (loop) ampli i problem z "hendszejkiem"... wtedy on/off na tunerze i wszystko wraca do normy...

pozdr / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...