Skocz do zawartości
barnio

PDP-508XD czyPDP-5080XD

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie mam powyzszy dylemat.
Interesuje mnie tylko jakośc obrazu, fonii z TV nie bede uzywal, podobnie wejsia USB.
Czy warto doplacac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='barnio' post='94291' date='01.04.2008, 19:46 ']Wlasnie mam powyzszy dylemat.
Interesuje mnie tylko jakośc obrazu, fonii z TV nie bede uzywal, podobnie wejsia USB.
Czy warto doplacac ?[/quote]

Kupuj tańszy, obraz jest na 100% identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe różnice, to obecność funkcji inteligentnego sterowania jasnością oraz możliwość kalibracji ISF w droższym modelu.

ArtS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tańszym modelu również masz możliwość kalibracji ISF
[url="http://www.pioneer.pl/pl/products/62/63/413/PDP-LX5080D/index.html"]http://www.pioneer.pl/pl/products/62/63/41...080D/index.html[/url]
no chyba, że to to piszą to lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" W przeciwieństwie do modelu PDP-508XD model PDP-5080XA nie ma wejścia USB 2.0 (funkcji Home Gallery), wbudowanego tunera DVB-T (i tak mało przydatnego). Nie daje też możliwości profesjonalnej kalibracji ISF c3 z opcjami do oglądania w dzień i w nocy. Poza tym pilot jest plastikowy, a nie metalowy. [b]I to właściwie tyle. Co najważniejsze panel i elektronika sterująca są takie same.[/b] " (cytat z testu PDP- 5080XA z Audio-Video)

Natomiast z porównania tego modelu do topowego FullHD LX5080D wynika, że różnice w jakości obrazu są tak znikome, że w żaden sposób nie rekompensują gigantycznej różnicy cenowej między tymi modelami. Słowem model Pioneer PDP-5080XA jest w tej chwili najlepszą plazmą 50" z uwzględnieniem oczywiście ekonomiki cenowej. Edytowane przez adalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='samson' post='94409' date='02.04.2008, 13:35 ']W tańszym modelu również masz możliwość kalibracji ISF
[url="http://www.pioneer.pl/pl/products/62/63/413/PDP-LX5080D/index.html"]http://www.pioneer.pl/pl/products/62/63/41...080D/index.html[/url][/quote]
Model, na który się powołałeś, to model Full HD.

ArtS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adalo' post='94415' date='02.04.2008, 15:10 ']Słowem model Pioneer PDP-5080XA jest w tej chwili najlepszą plazmą 50" z uwzględnieniem oczywiście ekonomiki cenowej.[/quote]


Uwzględniając ekonomikę cenową , to aktualnie najlepszą plazmą jest FULL HD Samsunga PS-50P96FD
(GB - 5000 pln. NRD - 5700 pln. ) Sorry za OT , ale mam dostęp do obydwu modeli i wiem co piszę ! :P


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='94651' date='03.04.2008, 16:57 ']Uwzględniając ekonomikę cenową , to aktualnie najlepszą plazmą jest FULL HD Samsunga PS-50P96FD
(GB - 5000 pln. NRD - 5700 pln. ) Sorry za OT , ale mam dostęp do obydwu modeli i wiem co piszę ! :P


Pzdr.[/quote]

To jakieś nieporozumienie, porównanie firmy Samsung do Pioneera, to tak jakby porównać Daewoo do Lamborghini. To całkiem inna kategoria. Sry. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adalo' post='94662' date='03.04.2008, 17:16 ']To jakieś nieporozumienie, porównanie firmy Samsung do Pioneera, to tak jakby porównać Daewoo do Lamborghini. To całkiem inna kategoria. Sry. :)[/quote]


Bez takich ludzi jak Ty, świat byłby mniej zabawny .... i marketingowcy poszliby z torbami .

pzdr.



Aaaa - bym zapomniał . Faktycznie - to całkiem inna kategoria - Samsung jest Full HD ( 2.07Mpix) , zaś Pionek tylko HD Ready (1.05Mpx) :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='94651' date='03.04.2008, 16:57 ']Uwzględniając ekonomikę cenową , to aktualnie najlepszą plazmą jest FULL HD Samsunga PS-50P96FD
(GB - 5000 pln. NRD - 5700 pln. ) Sorry za OT , ale mam dostęp do obydwu modeli i wiem co piszę ! :)


Pzdr.[/quote]
Daj linki do tych cen w GB i DDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A magiczne słowo to gdzie ? ? ?


... i nie chodzi tutaj o Abracadabra ! ! !


Miałem Ci odpisać , że Google Twoim przyjacielem jest , ale ... zbyt mięki mam serce ! :)

idealo.de , pricerunner.co.uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='94664' date='03.04.2008, 17:41 ']Bez takich ludzi jak Ty, świat byłby mniej zabawny .... i marketingowcy poszliby z torbami .

pzdr.



Aaaa - bym zapomniał . Faktycznie - to całkiem inna kategoria - Samsung jest Full HD ( 2.07Mpix) , zaś Pionek tylko HD Ready (1.05Mpx) :([/quote]

Jeżeli jesteś podatny na podane w instrukcji hokus pokus (czytaj: Mpix, Full HD itp) to tym samym właśnie czarno na białym udowodniłeś kto jet pod wpływem marketingu. :)
Ale z drugiej strony nikt ci nie zabrania kupować sprzętu firm koreańskich. Wolna wola, chodzi tylko o to żeby innym nie wciskać kitu. :)
Tak się składa, że kupowałem niedawno plazmę w salonie RTV, którego właścicielem jest mój znajomy. Miałem możliwość porównania na bezpośrednim pokazie sygnału SD jak i z Blu Raya podanego na kilka czołowych TV. Wybór był oczywisty - Pioneer. Ale przepraszam, naprawdę nie mam zamiaru dalej nikomu tłumaczyć, że czarne jest czarne a białe białe, światowa renoma Pioneera jako producenta najlepszych plazm jest oczywista. Niestety ze względów cenowych nie jest to produkt masowy lecz raczej niszowy, dla koneserów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Adalo - w dalszym ciągu uważam, że nie wiesz o czym piszesz , a swoją wypowiedzią o "wybrańcach, koneseracch" udowadniasz, że najwyraźniej
jesteś snobem . :) Odpowiedziałem Ci ,co jest najlepszym zakupem z uwzględnieniem " ekonomiki cenowej" z półki FULL HD i nic więcej.
Mam dostęp do tych modeli w warunkach domowych i wiem o czym piszę .... EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję kolego za linki. Po ile Ty przeliczasz funta i euro, bo mi za cholerę nie chcą wyjść te kwoty. Edytowane przez hazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten pilot od Kuro to za przyjazny dla uzytownika nie jest. Niedosc, ze katy kiepskie (do 30stopni) to jeszcze ciezki jak diabli i przyciski malo ergonomiczne. Mnie nie powalil na kolana jak przystalo na Japonczyka.

Ale to tylko szczegol :-)

Pozdrawiam


braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale fajnie :) Korea vs Japonia :) Samsung jest dużo lepszym zakupem pod względem jakości / cena niż pioneer. Nie ma co tutaj się unosić że pionier to naj naj na świecie. Robi dobre TV ale każe sobie za to płacić. Mając możłiwośc porównania samsunga 50PD96 i LX6080 powiem, że KURO jest lepszy ale czy wart tylu pieniędzy w porównaniu z Samsungiem ? To już sprawa indywidualna i nie powinna podlegac dyskusji.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie skończcie z tymi przepychankami który TV jest lepszy, Pioneer, Samsung, Toshiba, Sony a może Daewoo lub Manta. Z telewizorami tak jak z kobietami. Te ładniejsze nieraz mają mniejsze powodzenie niż brzydsze. Dla jednych kolor czerwony to buraczkowy a dla drugich jak jest naturalny a jeszcze dla innych czarny wpadający w granat bo akurat jest daltonistą albo ma wadę wzroku lub słabiej słyszy itd.

Ten spór trwa od dawna na łamach fachowych pism A/V i będzie trwać dopóty dopóki będą przeprowadzane rankingi.
Fakt jest faktem, że produkty dobrej jakości kosztują i nic i nikt togo nie zmieni. Jeden zapłaci za każde 5- 10% lepszej jakości a drugi kupi sobie Samsunga albo Daewoo. Najważniejsze jest to, żeby nabywca z zakupionego towary był zadowolony.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hazi' post='94803' date='04.04.2008, 13:40 ']Bardzo dziękuję kolego za linki. Po ile Ty przeliczasz funta i euro, bo mi za cholerę nie chcą wyjść te kwoty.[/quote]

No to proszę bardzo - [url="http://www.tecforyou.de/artikel/3728/Samsung+PS50P96FD?session_id=a71a65c81ca86b37c36dd117866a6de6"]KLIK[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro taki z Ciebie "znawca" to napisz co to w praktyce oznacza i jak wpływa na jakość obrazu tych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnice pomiędzy tymi modelami zostały opisane tu -http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8135


Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy mógłby ktoś wkleić parametry obrazu jakie najlepiej ustawić w modelu 508 XD?

Kombinuje i kombinuje, ale nie umię się wstrzelić w idealny dla siebie obraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj na Forum. Podałem ustawienia.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='94825' date='04.04.2008, 15:08 ']Samsung jest dużo lepszym zakupem pod względem jakość / cena niż pioneer...[/quote]


... a teraz, po premierze modelu [b]PS-50A656[/b] za ~ 4 900 pln. (!!!)
z nowym "czarnym panelem" i 100Hz dystans mocno się zmienił !

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adalo' post='94662' date='03.04.2008, 17:16 ']To jakieś nieporozumienie, porównanie firmy Samsung do Pioneera, to tak jakby porównać Daewoo do Lamborghini. To całkiem inna kategoria. Sry. :_bezradny:[/quote]
Widzę, że rzeczywiście marketingowcy Pioneera wychodzą z siebie żeby jeszcze zwiększyć sprzedaż. Wymyślają coraz bardziej absurdalne hasła.
Jednak jedynie w Polsce sprzedaż KURO wzrosła tak dynamicznie. W innych krajach europejskich już tak różowo dla Pioneera nie było.

Dystrybutor w Polsce za swoje marketingowe osiągi dostał nawet od Pioneera nagrodę:
[url="http://www.dsv.com.pl/site/nagrody/dystrybutor_roku"]http://www.dsv.com.pl/site/nagrody/dystrybutor_roku[/url]

Nic tylko pogratulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...