Skocz do zawartości
pmcomp

ASUS eee ... a HD

Rekomendowane odpowiedzi

Zanabyłem to maleństwo

[url="http://imageshack.us"][img]http://img231.imageshack.us/img231/254/asuseeeme0.jpg[/img][/url]

oczywiście w jedynym słusznym kolorze jak u Mr. Henry'ego Forda (dla przypomnienia Ford T = black), szczegóły [url="http://eeepc.asus.com/global/product.htm"]TU[/url] i w sieci.

Instaluję XP-ka, zobaczymy jak sobie poradzi z materiałem HD ;) .

Wszelkiej maści Dwixy i Xzwidy SD czyta aż miło (i pod Pingwinem i pod Windą).

Zdam relację.

Pozdro

PS. Wyciu, jaki zainstalować kodeki co by jak najmniej miejsca zajmowały (mam tylko 20 GB).

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ..... za wiele to raczej bym się nie spodziawał ;)
Jeśli jakimś cudem wyświetli materiał 720p ..... skakał bym z radości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='94124' date='31.03.2008, 23:23 ']Cóż ..... za wiele to raczej bym się nie spodziawał ;)
Jeśli jakimś cudem wyświetli materiał 720p ..... skakał bym z radości :)[/quote]

Wyswietli. Nabylem jakis czas temu i te 900Mhz (po modzie, stand 600) daje rade (720). XP imho jest zupelnie zbedny w tym mikrusie a wszystko czego nam potrzeba znajduje sie w asusowskiej wersji Xandosa (choc co do mediow akurat XP warto miec na kluczu/SD karcie)... no i rewelacyjnie to, to chodzi (10-12 sek start linuszka... smiga!) Duza zaleta jest takoz swietna moim zdaniem bezprzewodowa sieciowka - pieknie streamuje muze, filmy (xvidowy praying mantis 720p idzie bez problemu) ...wogole warto przez AP udostepnic sobie zasoby i tym sposobem obejsc niewielka pojemnosc kombinacji wbudowanych SSD/SD/flashow.
700 opyle jak tylko pojawi sie 900, ktora bedzie wyposazona w super nisko napieciowego Atoma - na tym imho pojdzie juz caly kontent HD, bedzie to to mialo wiekszy ekran (optymalny do moblinego ogladania HDencji 1024x600 w 8.9 calach)... tylko trzeba bedzie sobie jakiegos WD Passporta sprawic do tego. Siak czy tak, jako ultramobilny odtwarzacz mediow EEE sprawdza sie calkiem niezle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow ;) No no ...... nie spodziewał bym się.
W takim razie to niezłe cacuszko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='94122' date='31.03.2008, 22:17 ']PS. Wyciu, jaki zainstalować kodeki co by jak najmniej miejsca zajmowały (mam tylko 20 GB).[/quote]


[url="http://www.cccp-project.net/download.php?type=cccp"]CCCP[/url] + Core AVC 1650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,może poradzicie jak zrobić żeby przesyłać pliki z dużego PCa z XP na to MALEŃSTWO Z LINUKSEM Xandrosa. Edytowane przez arq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arq' post='94356' date='02.04.2008, 06:44 ']Witam,może poradzicie jak zrobić żeby przesyłać pliki z dużego PCa z XP na to MALEŃSTWO Z LINUKSEM Xandrosa.[/quote]

USB stick ? :lol:

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zainstalowałem Windows XP i śmiga aż miło.

Na próbę zapuściłem materiał HD: The 2007 Victoria's Secret Fashion Show 1080i DD5.1-ALANiS.ts - smiga aż miło :lol:, praktycznie bez zacięć, odtwarzając na VLC na wbudowanych kodekach. Jestem w szoku :lol: Przypominam, że zegar taktowany 630 MHz !!!

:lol:

Maleństwo super, polecam wszystkim.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wow jak to śmiga to nie mam pytań (ten materiał leci u mnie na imprezowych spotkaniach zawsze ;p ). Pewno na takim wyświetlaczu wyglądu to extra (brak widocznych "niedoskonałości obrazu" )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='96202' date='10.04.2008, 23:16 ']No to zainstalowałem Windows XP i śmiga aż miło.

Na próbę zapuściłem materiał HD: The 2007 Victoria's Secret Fashion Show 1080i DD5.1-ALANiS.ts - smiga aż miło :), praktycznie bez zacięć, odtwarzając na VLC na wbudowanych kodekach. Jestem w szoku :) Przypominam, że zegar taktowany 630 MHz !!!

:)

Maleństwo super, polecam wszystkim.

Pozdro[/quote]

Nie wszystko niestety idzie jw. Jak zreszta pisales - "praktycznie"... zrob sobie o/c do 900 - takoz zwawiej zadziala Winda. Co do super malenstwa w pelni popieram, choc 900-ka bedzie jeszcze bardziej super malenstwem. Aha mod taktowania cpu jakos nie ma wiekszego wplywu na dzialanie pod bateria... jest plus minus to samo (bo i pewnie dochodzi 2-3w maksymalnie...a i tak z tego co mnie sie wydaje w h-ware zaszyte sa odpowiednie ficzery na obnizanie obciazenia calosci gdy na ogniwkach Eee pracuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...