Skocz do zawartości
macek.g

Onkyo TX-SR606 - test, opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie znam modelu, ale najprościej chyba będzie na próbę podłączyć compositem MONITOR OUT -> TV , jak zapali, to grzebać dalej .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączyłem compositem monitor out->tv ogólnie obraz z dvd jest ale menu ekranowe się nie wyswietla. w instrukcji tego onkyo jest ,że można wybierac, w menu dotyczącym osd, pomiędzy ustawieniami formatu tv 4:3 lub 16:9. czyli zakładam ,że jednak nawet po zwykłym composite też to menu powinno działac. gdyby tylko hdmi to chyba by nie było takiej potrzeby zmiany formatu(w końcu ile było telewizorów 4:3 z wejsciami hdmi, 4:3 to chyba głównie zwykłe crt z wejsciami composite/component/s-video)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że DVD masz podłączone do ampa i sygnał przechodzi przez niego - obraz z DVD jest , a nie możesz uruchomić MENU ampa - tak ?


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak, obraz z dvd jest. Dvd jest podłączone przez composite i jako wyjscie na Tv też composite. w menu "OSD setup' ustawione na 'ON' (domyślnie włączone wyswietlanie menu na TV).Próbowałem też resetowac ampli do jego ustawień domyślnych w ogóle, ale bez zmian. Zmieniłem połączenie z composite na s video w całym torze ale tez bez zmian. W sumie w instrukcji nie ma, że tylko np. przez hdmi będzie menu na ekranie telewizora więc może ten mój ma jakis feler? z wejsciami hdmi nie mam jak na razie tego sprawdzic, ale mój tv i tak ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie wszelkich ustawien dokonywałem na wyświetlaczu wbudowanym w ampa bo tez dziala bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też mi się zdawało,że gdzieś czytałem,że tylko po hdmi będzie to menu ale drugi raz juz tego nie znalazłem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='operatorrr' post='101178' date='12.05.2008, 18:20 ']też mi się zdawało,że gdzieś czytałem,że tylko po hdmi będzie to menu ale drugi raz juz tego nie znalazłem ...[/quote]
Może instrukcja...? :(:rolleyes:

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% INSTRUKCJA ! :(



Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HA HA, odpowiedzi najpierw szukałem w instrukcji i gdybym ją tam znalazł to nie zawracałbym sobie głowy forami. ale ok, zdaje się,że to było za trudne dla vipów, o xvid nie wspominając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='operatorrr' post='100940' date='10.05.2008, 23:12 ']mam to cudo, grzeje się, że w upalne dni to pewnie bedzie można jajka smarzyc na obudowie(inne tez tak mają?).[/quote]

905 też tak ma. Gorący jak cholera...

Fajnie, że dali 4x HDMI :( kurcze nie mogli by dać w wyższych modelach więcej tych złącz: / pewno w następcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zajrzałem do środka przez otwory wentylacyjne i w sumie mogli dac większe radiatory , w kazdym razie w 606 byłoby na nie miejsce, co jakoś koszmarnie nie podniosłoby pewnie ceny a może grzanie byłoby mniejsze. a korzystając z dobrych rad zajrzałem do instrukcji ale modelu 605 i tam są jakieś wzmianki o 'onscreen menu' , ale raczej to będzie wymagało dopasowania do 606, jeśli w ogóle do czegos sie przyda ta instrukcja od 605ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrrrr - co mogę Ci , Kolego Operatorrr , doradzić, gdy nie mam , a nawet nie znam Twojego urządzenia - no tylko coś , co musi być wypadkową
teorii i empiryki . No to zacznijmy może raz jeszcze : może urządzenie obsługuje MENU tylko poprzez HDMI (!) , a wymaga to ustawienia poprzez
menu dostępnym na wyświetlaczu , może .... może .... Daj link do instrukcji i zaraz to roztrzaskamy .



pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo jakie i czy w ogole beda nowe modele ONKYO z wyzszej serii np 876 , 906 ?? Pytanie tez kiedy :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Z sadystyczną przyjemnością donoszę, że mój ONKYO PR-SC885P jest zawsze zimny.
Bo nie ma tam w środku 10 końcówek mocy.
Sprawa Menu:
Jeżeli podajesz sygnał na TV po Component to ustaw "HDMI Monitor" na "No".
Dopiero wtedy masz Onscreen menu.
[b]Str 45 mojej instrukcji.[/b]
I dalej: Jeżeli masz Out po "HDMI Main" to ustaw HDMI Monitor na "MAIN". Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie ,że dali 4 HDMI ale za to zabrali transcoding sygnałów analogowych do HDMI - czy to użyteczna funkcjonalność Waszym zdaniem - mam na myśli obecność trancodingu, tak jak to było w poczciwej 605'tce ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten amplituner (606) menu wyswietla się elegancko przy podłączeniu przez HDMI z telewizorem (sprawdzone organoleptycznie). Po komponencie nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma tylko 1 wyjście HDMI , więc kombinacja z "MAIN" nie poleci .
Jeśli MENU jest tylko po HDMI , to nic po nim koledze , gdyż sam napisał , że nie ma odbiornika z HDMI :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mj72 mógłbyś z łaski swojej sprawdzic czy po composite, lub s-video też by się wyslwietlało? to by załatwiło sprawe tego menu na ekranie tv

dominikjestem tak jak piszesz, (HDMI ustawic na 'NO' tak w sumie w instrukcji do 605 pisało) w 606 troche inaczej to by trzeba poustawiac, kombinowałem cos w tym kierunku ale mi się nie udało, zakładam,że masz instrukcje od innego niż 606 bo w niej tego nie znalazłem(str.43 i 44
instrukcji w linku poniżej, na wszelki wypadek powyłączałem wszystkie powiązania do hdmi i component ,żeby przypadkiem sygnał z któregos wejścia nie był na nie wysyłany )

BoDeX tu jest link do stronki z instrukcjami :
[url="http://www.us.onkyo.com/download/own_manuals.cfm?cat=Receiver"]http://www.us.onkyo.com/download/own_manua...fm?cat=Receiver[/url]

tutaj dokładnie do onkyo txsr606:
[url="http://63.148.251.135/redirect_service.cfm?type=own_manuals&file=TX-SR606_En_final.pdf"]http://63.148.251.135/redirect_service.cfm...06_En_final.pdf[/url]



na razie nie mam tv z hdmi więc kombinuje z composite, lub s-video a że w instrukcji do 606 nie ma jasno napisane,że po tych wyjściach nie będzie menu więc zastanawiam się czy powinno byc ,czy rzeczywiście tylko po hdmi. ogólnie w instrukcji do 605 więcej jakby o tym wyswietlaniu menu na tv było. tak jakby w nowszym modelu zrezygnowali z menu na tv po compisite lub s-video? a w 605 było po tych złączach(z instrukcji wnioskuje,że tak)?

kiziomizio nie wiem o jakim transkodingu piszesz ale w instrukcji 606 pisze,że każdy sygnał podany przez złącze analogowe jest wysyłany na odpowiadające mu złącze tego samego typu na wyjściu jak również hdmi no i ,że niby robi upconversje, jesli o to chodzi (str.22 instrukcji z linku) i zdaje się można wybrac rodzaj tej upconversji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]nie mam tv z hdmi więc kombinuje z composite[/quote]
Załamałem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='101401' date='13.05.2008, 21:02 ']Załamałem się.[/quote]


No nie łam się , no .... ;)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='101439' date='13.05.2008, 23:04 ']No nie łam się , no .... <_<


Pzdr.[/quote]
Teoretycznie powinieneś się załamać razem z nami... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah tam - teoria z reguły nie idzie w parze z praktyką - skupmy się i rozwalmy ten 606 na strzępy ! ;)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos ma zamkniete 606/605 w szafce pod tv? Chcialem kupic ktorys z tych ampli ale chce go trzymac w zamkniektej przeszklonej szafce (ktora ma w tylnej sciance wyciete otwory na rozne kable). Czy takie rozwiazanie w ogole wchodzi w gre czy to sie tam wezmie i usmazy? :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]operatorrr,[/b]
powiedz, że się pomyliłeś i , że chodzi Ci o komponent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...