Skocz do zawartości
mario63

Samsung czy Toshiba, a może ...........?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wydaje mi się, że wyczytałem już wszystkie ogólne rady dla chcących kupić TV. Zresztą bardzo ciekawe i pouczające rady. Przejdę więc do meritum i zapytam o konkretne modele TV, które mnie interesują (jestem otwarty na sugestie co do innych modeli). Upatrzyłem sobie Samsunga LE 46F86BD i Toshiba Regza seria Z3030 47". Moje pytania są następujące:
1) Oglądanie z odległości 4m. Czy nie za duże ekrany? Może wybrać te same serie :40"(samsung, mały :( ) 42" (toshiba)

2) Czy funkcja 100Hz poprawi obraz z kablówki? (platforma cyfrowa potem- nie drażnić żony)

3)Czy prawdą jest, że 100Hz źle funkcjonuje przy obrazie statycznym?(podobno są drgania np. postaci)W samsungu można wyłączyć lub zmniejszyć tę funkcję przy oglądaniu np. wiadomości.

4) Co ogólnie myślicie Panowie o tych modelach. Zdaje sobie sprawę, że nie wycisnę z tych TV ich możliwości używając kablówki, ale czy wycisnę z kablówki lepszy obraz ? Czy tylko większy? Ponadto będą w nim odtwarzane filmy z PC-eta (HD) i gra na nim.

Bardzo proszę o rady odnośne tych modeli, a może macie inne propozycje. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario .... nie ma takiego >=40'' LCDka (to moja opinia) który by wyświetlił dobry obraz z kablówki. Sorry :)
Im większy TV, im lepsza rozdzielczość (full HD) tym będzie gorzej.
W najlepszym wypadku (praktycznie nieosiągalnym) uzyskasz taki obraz jak miałeś na starym telewizorze.

Porządny telewizor = porządne źródło sygnału
Innej drogi nie ma.

Na tym forum jest wiele osób które twierdzą że "polepszacze obrazu" potrafią zrobić z sygnału z kablówki/anteny bardzo dobry obraz.
Lepiej im nie wierz. Przynajmniej się nie rozczarujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mario63' post='93322' date='27.03.2008, 14:48 ']Witam. Wydaje mi się, że wyczytałem już wszystkie ogólne rady dla chcących kupić TV. Zresztą bardzo ciekawe i pouczające rady. Przejdę więc do meritum i zapytam o konkretne modele TV, które mnie interesują (jestem otwarty na sugestie co do innych modeli). Upatrzyłem sobie Samsunga LE 46F86BD i Toshiba Regza seria Z3030 47". Moje pytania są następujące:
1) Oglądanie z odległości 4m. Czy nie za duże ekrany? Może wybrać te same serie :40"(samsung, mały :) ) 42" (toshiba)

2) Czy funkcja 100Hz poprawi obraz z kablówki? (platforma cyfrowa potem- nie drażnić żony)

3)Czy prawdą jest, że 100Hz źle funkcjonuje przy obrazie statycznym?(podobno są drgania np. postaci)W samsungu można wyłączyć lub zmniejszyć tę funkcję przy oglądaniu np. wiadomości.

4) Co ogólnie myślicie Panowie o tych modelach. Zdaje sobie sprawę, że nie wycisnę z tych TV ich możliwości używając kablówki, ale czy wycisnę z kablówki lepszy obraz ? Czy tylko większy? Ponadto będą w nim odtwarzane filmy z PC-eta (HD) i gra na nim.

Bardzo proszę o rady odnośne tych modeli, a może macie inne propozycje. Z góry dziękuję.[/quote]


1. Za duże ekrany? chyba chciałeś napisać za małe :)

2. 100Hz nie poprawia obrazu, a wpływa na płynność ruchu i jest to zasadniczo niezależne od źródła sygnału. Przy kablówce również się przyda. Wyjątkiem są starsze układy kompensacji ruchu, które nie działają przy sygnałach HD, wtedy faktycznie możemy mówić o zależności pomiędzy działaniem układu 100Hz, a źródłem.

3. Dobrze zaimplementowany układ 100Hz nie ma żadnego wpływu na obraz statyczny. Z zasady swojego działania jest to układ wpływający na ruch, więc i nie powinien mieć żadnego wpływu na sceny statyczne. No chyba że obraz statyczny jest nie do końca statyczny, to znaczy jednak jest niestabilny ze swojej pierwotnej natury, wtedy coś niewłaściwego mogłoby się pojawić. No ale wtedy to tak naprawdę nie mamy do czynienia z obrazem statycznym, a ruchomym.


4. Paradoksalnie, im lepsza elektronika telewizora, tym więcej wyciśniesz właśnie z kablówki, jako że stanowi ona ze swej natury gorsze źródło sygnału. Im lepszy sygnał na wejściu, tym różnice pomiędzy telewizorami będą się zacierać. Im gorszy sygnał, tym większa różnica, to znaczy im lepszy telewizor, tym lepszy obraz.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='93328' date='27.03.2008, 15:18 ']mario .... nie ma takiego >=40'' LCDka (to moja opinia) który by wyświetlił dobry obraz z kablówki. Sorry :)
Im większy TV, im lepsza rozdzielczość (full HD) tym będzie gorzej.
W najlepszym wypadku (praktycznie nieosiągalnym) uzyskasz taki obraz jak miałeś na starym telewizorze.

Porządny telewizor = porządne źródło sygnału
Innej drogi nie ma.

Na tym forum jest wiele osób które twierdzą że "polepszacze obrazu" potrafią zrobić z sygnału z kablówki/anteny bardzo dobry obraz.
Lepiej im nie wierz. Przynajmniej się nie rozczarujesz :)[/quote]

Polepszacze obrazu nie zrobią z kablówki bardzo dobrego obrazu. Zrobią obraz lepszy niż na telewizorze bez polepszaczy :). A jak wiadomo na pochyłe drzewo i Salomon nie naleje, czy jakoś tak to szło :) , znaczy się nie da się zrobić czegoś z niczego.

A tak w ogóle przy tych przekątnych i takim źródle docelowym, to Mario63 powinien zastanowić się nad plazmą.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='93330' date='27.03.2008, 16:23 ']Polepszacze obrazu nie zrobią z kablówki bardzo dobrego obrazu. Zrobią obraz lepszy niż na telewizorze bez polepszaczy :)

A tak w ogóle przy tych przekątnych i takim źródle docelowym, to Mario63 powinien zastanowić się nad plazmą.[/quote]

Źle się wyraziłem. Chciałem przekazać że obraz z kablówki na tv full HD i tak będzie gorszy od obrazu z telewizora CRT. Polepszacze może i polepszą ale cudów nie ma.

A co do plazmy to faktycznie przy tych warunkach i takiej odległości od ekranu ....... dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi. Skupiliście się nad moją nieszczęsną kablówką, ale jak nadmieniłem mam nadzieję, że to etap przejściowy. Owszem chciałem usłyszeć coś podtrzymującego mnie na duchu, że gdy już przytargam ten nowy nabytek(dosyć drogi) to mnie żona nie wyśmieje(one lubią triumfować słowami: a nie mówiłam).Inaczej mówiąc czy obraz nie będzie gorszy od mojego obecnego Pewexowskiego SONY 25"? (Fantom twierdzi, że będzie gorszy,Sławek temu zaprzecza) Plazma...hm. Nie nadmieniłem, że mam dosyć nasłoneczniony pokój(południe), a to ponoć minus jeżeli chodzi o plazmę. Tak więc ponawiam pytanie. Co myślicie o tych dwóch modelach TV(a może inny)?I jeszcze jedno pytanie , czy owe 100 Hz rzeczywiście jest warte zachodu i kasy? Zwracam uwagę, że chciałbym wykorzystać TV również do gier na PC-ecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario troszkę uprościłeś nasze wypowiedzi (moje i Sławka).
Ja nie powiedziałem że będzie obraz gorszy. Sławek też nie twierdził że będzie lepszy.

Po prostu będzie to obraz jaki miałeś na swoim Sony tylko powiększony a co za tym idzie ... brzydszy do oglądania.
No i obawiam się że twoja żona Cię jednak wyśmieje :) Za tyle kasy będzie oczekiwać dużo lepszego obrazu ..... i się rozczaruje.
Może lepiej zainwestuje najpierw w jakaś tv satalitarną (N'ka, Cyfra, Polsat) a potem dopiero dokup TV.
Tym bardziej że to nie jest duża inwestycja. Np. N'ka to 1zł za dekoder (ten bez dysku) + 32 zł/miesiąc (najtańszy abonament).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź Fantom. Zdaje się, że na razie wyleczyłem się z LCD, ale pozwolicie , że temat nadal podkrążę i zapytam o dobrą PLAZMĘ powyżej 40 cali. Czy nadal w najnowszych modelach plazm istnieje problem wypalania pikseli i czy rzeczywiście są nadal tak prądożercze? Mówimy nadal o kablówce jako źródle sygnału i 4m odległości od ekranu. Jeżeli PLAZMA to jaka, żeby równała się obrazem ze zwykłym TV? Dzięki z góry za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mario63' post='93569' date='28.03.2008, 19:07 ']Dzięki za odpowiedź Fantom. Zdaje się, że na razie wyleczyłem się z LCD, ale pozwolicie , że temat nadal podkrążę i zapytam o dobrą PLAZMĘ powyżej 40 cali. Czy nadal w najnowszych modelach plazm istnieje problem wypalania pikseli i czy rzeczywiście są nadal tak prądożercze? Mówimy nadal o kablówce jako źródle sygnału i 4m odległości od ekranu. Jeżeli PLAZMA to jaka, żeby równała się obrazem ze zwykłym TV? Dzięki z góry za odpowiedzi.[/quote]

"Czy nadal w najnowszych modelach plazm istnieje problem wypalania pikseli " - nie
"czy rzeczywiście są nadal tak prądożercze" - nie, zżeraja niewiele więcej prądu niż LCD.

Tak jak koledzy radzili, zmień źródło obrazu :blink: Niewielkie koszta a jak pokażesz żonie discowery HD i jak gościu topi węża to na pewno nie będzie się z Ciebie wyśmiewała. Co do modelu TV. Popatrz na nowe Panasonic.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...