Skocz do zawartości
kozak

PHILIPS 42 PF9830

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pierwszy raz na forum :)

Od pewnego czasu niose sie z zamiarem kupna nowego TV. Z tego co wiem najlepiej bylo by sklonic sie ku TV z rozdzielczoscia 1080. Mam zatem pytanie czy moja propozycja jest okej?:

PHILIPS 42 PF9830
[url="http://www.maximedia.pl/?c=telewizory_lcd&p=philips_42_pf9830"]http://www.maximedia.pl/?c=telewizory_lcd&...ilips_42_pf9830[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kozak,

Podjąłeś jak najbardziej słuszną politycznie decyzję.
Ten telewizorek to po prostu miodzio.
Ja mam taki sam... tylko ciut mniejszy :-)
Zasilam go z DVP9000S

Służę radą. Jak czegoś nie wiesz to pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania moze nie jakies super hiper ale chcialbym wiedziec:

-jak wogle sie sprawuje w praktyce podswietlenie ? Fajny efekt wnocy? Nietrzeba juz lampek zadnych? Nie razi? Daje to wogle rade ? :)

-Jak podlaczysz komputer to rozdzielczosc jest 1920x1080? Chyba niezle to musi wygladac :-)

-Ogolnie napisz cos wiecej. Bo to jeden z niewielu natywnych 1080 TV. Wiem ze to ogolne pytanie ale za duzo niemoge zadac bo sie nieznam a cos chcialem o nim poczytac, ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Lampek żadnych nie trzeba. Co więcej masz 3 trybów pracy tego Ambilightu: film, relax, stereo i cos tam jeszcze. Nie podam Ci precyzyjnie bo nie ma mnie w domu. Co więcej - możesz to jeszcze rozjaśniać i zciemniać. Naprawdę wypoczynek... Ambilighy w 9830 tym sie różni od tego w 9986, że jest "stereo".
Tzn. lewa strona podświetlenia przybiera inny kolor niż prawa jeżeli na obydwu połówkach dominują inne kolory. Zarąbiste !
Mozesz oczywiście wyłączyc ambiligt kiedy chcesz i ogladać po ciemku.

2. Aby obejrzeć film w 1980 x 1080 podłączam komp po DVI (karta graficzna minimum NVidia 6600GT), ustawiam na kompie taka rozdzielczośc i jazda.
Ten telewizor dopiero w pełnej rozdzielczości HDTV pokazuje zęby.
Kolory są boskie.

3. Zacznij od przestudiowania podręcznika ze stron Philipsa:
[url="http://www2.p4c.philips.com/files/4/42pf9830_10/42pf9830_10_dfu_pol.pdf"]http://www2.p4c.philips.com/files/4/42pf98..._10_dfu_pol.pdf[/url]

i moich postów na forum www.hdtv.com.pl w dziale LCD.

Pytaj potem dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super:) Dzieki za info. Robie rozeznanie dalej ;) Ale ten ambilight mi sie strasznie podoba bo czuje ze to spore znaczenie w komforcie ogladania. Po ciemku musza ostro oczy bolec a jakies zewnetrzne lampy to tez troche zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej wiec dzisiaj zwiedziłem Saturn w celu ujzenia nowego 42 Philipsa 1080 :D
Strasznie jestem "zajarany" tymi Philipsami :) bo bardzo podoba mi sie design oraz wiadomo FULL HD. Jedyna rzecz ktora mi sie nie spodobała:

Słaba czerń. Wystarczy stanac lekko zboku i czerń robi się niebieskawa..taka ultrafioletowa. To Philips musi poprawić. Zboku stała Bravia Sony i tam czern jest chyba najlepiej zrobiona ze wszystkich TV w tej chwili na rynku.

Ale design Philipsa moim zdaniem jest bomba. Wiem ze te lampki itp to bajery ale fajnie ze nietrzeba sie juz bawic w oswietlenie a to ma spore znaczenie w komforcie ogladania ;-) Ja bym chcial miec takie cos u Siebie w tv;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już kiedyś pisałem o wpadającej w granat czernii Philipsów.
Potwierdzam, że tak jest w 42".
Szkoda , wielka szkoda.
Nie kupować. Z czasem świadomość, że czerń jest zaniebieszczona i to w zakresie 45 - 170 stopni będzie bolała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' date='5-02-06, 15:36 ']Już kiedyś pisałem o wpadającej w granat czernii Philipsów.
Potwierdzam, że tak jest w 42".
Szkoda , wielka szkoda.
Nie kupować. Z czasem świadomość, że czerń jest zaniebieszczona i to w zakresie 45 - 170 stopni będzie bolała.
[right][post="277"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Po 3 miesiącach oglądania jeszcze mnie nie boli.
Może trzeba dłużej czekać. Kiedyś już dyskutowaliśmy janunio ten temat
na innym ;-) forum.
Powtórzę - TV trzeba oglądać na wprost a nie pod kątem :-)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedną rzecz muszę odszczekać:
model 37" nie ma tej cechy. Ma ją 37" ale wersja 768 linii no i niestety nowość 42" 1080 linii.
Właśnie wracam z Saturna. Sprzedali w weekend wszystkie 5 szt 42" Philipsa.
Czyżby pokazał się głód na natywne matryce 1080 ?
Wiem też że bardzo rośnie sprzedaż drogich modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' date='6-02-06, 00:26 ']Czyżby pokazał się głód na natywne matryce 1080 ?

[right][post="314"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Stary, to nie głód tylko "lata" naszej pracy. Tak trzymać !!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37" ma też rozdzielczość 1920x1080.

Ale zgadzam się z.... czekać.

9830 NIE MA jeszcze a miał mieć - układu Aptura - który ma być przełomem w LCD i "smużeniu".

Chwilowe, częściowe podświetlenie matrycy diodami, żeby oszukać zmysł wzroku i poprawić ostrość widzenia szybko poruszających się przedmiotów.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' date='6-02-06, 12:08 ']37" ma też rozdzielczość 1920x1080.

Ale zgadzam się z.... czekać.

9830 NIE MA jeszcze a miał mieć - układu Aptura - który ma być przełomem w LCD i "smużeniu".

Chwilowe, częściowe podświetlenie matrycy diodami, żeby oszukać zmysł wzroku i poprawić ostrość widzenia szybko poruszających się przedmiotów.

Pozdr.
[right][post="353"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Ale ten pokazywany na CES co to ma mieć jeszcze Ambilight Quadro i będzie dostępny w Hameryce od Lipca 2006 już to ma mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...