Jump to content

carolus

Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About carolus

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A więc, podsumowując. Kupiłem dziadkowi dwa telewizory do wyboru: Panasonic TX-55FX620E oraz Sony KDL-49WE660. Wpierw porównałem je sam, na telewizji naziemnej i kablówce UPC. Na korzyść Panasonic TX-55FX620E jest wielkość, dużo lepsze zapakowanie, jakość plastików i ogólny odbiór telewizora. Na niekorzyść przede wszystkim fakt, że telewizor nie nadąża za obrazem. Występują takie jakby "duchy". Przeszkadza to w oglądaniu strasznie. Nie wymieniłbym go z moim starym Sony KDL-40W4000 absolutnie. Sony KDL-49WE660 był słabo zapakowany, wykonany też jest z gorszych jakościowo plastików. Obraz wyświetla jednak zdecydowanie lepiej. Lepiej chyba nawet niż mój stary Sony KDL-40W4000. Dziadek wybrał ostatecznie Panasonic TX-55FX620E, głównie ze względu na wielkość, bo wyraźniej widział na nim napisy. Jakość dźwięku w obu telewizorach była dla Dziadka taka sama. Raz jeszcze dziękuję za pomoc.
 2. Przyszedł Panasonic TX-55FX620E. Na razie nic nie piszę, ale jak przetestuję oba telewizory, to wpiszę tutaj wrażenia swoje oraz Dziadka, jak również porównanie z telewizorem, który mam aktualnie, czyli Sony KDL-40W4000.
 3. Zdecydowałem się na zakup obu poleconych przez Pana telewizorów. Dziadek wybierze sobie jeden z nich. Bardzo dziękuję za pomoc.
 4. Dzięki za info. Dziadek nie ma problemów ze słuchem na co dzień. Jedyny problem jaki ma, to że źle słyszy dźwięk z niektórych telewizorów. Dlatego na to zwracam szczególną uwagę przy jego wyborze. Na badaniu słuchu już był, ale uznał, że na razie nie chce aparatu. Skoro jest tak jak mówisz, że "lepszy" dźwięk wcale dużo nie pomoże, to może lepiej kupić telewizor, który ma więcej opcji konfiguracyjnych dźwięku, a soundbar na razie sobie darować? Ten "akustyk" o którym piszesz, to taki typ lekarza? Myślisz, że zrzut ustawień dźwięku w telewizorze cokolwiek mu pomoże w ich odpowiednim doborze?
 5. Dziękuję za rzetelną poradę. Ta uwaga odnośnie pilota rzeczywiście słuszna. Dziadek rzeczywiście coraz gorzej sobie z tym radzi. A jakiś telewizor konkretnie z dobrym systemem dźwięku? Podejrzewam, że może to nie był łatwe, bo telewizory to wszyscy chcą jak największe i jak najwięcej "K", a nie z dobrym dźwiękiem. ? Opcja słabszy telewizor + soundbar chyba też ciekawa. Rozumiem, że wtedy dźwięk lepszy niż w najlepszym telewizorze bez soundbara?
 6. Dziękuję za zainteresowanie tematem i poradę. Dlaczego akurat ten model? Nowy telewizor 60'' za 1.700 zł brzmi... podejrzanie tanio.
 7. Chcę kupić telewizor dla Dziadka. Priorytetem jest dobry dźwięk, bo Dziadek ma problemy ze słuchem. Ważne są też myślę kąty widzenia, bo Dziadek ogląda telewizję cały czas, z różnych miejsc pokoju. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4 m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? ważne, dziadek ogląda telewizję cały czas, z wielu miejsc pokoju 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać 6. Jak słońce świeci w pokoju ? od boku lub od przodu, ale niezbyt mocno 7. Jaki masz obecnie telewizor ? stare używane 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry dźwięk dla osoby starszej 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SD 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? żadne 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 14 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? co będzie lepsze 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? telewizja naziemna, seriale, wiadomości 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami 17. Preferencje co do wielkości? dla osoby starszej lepszy byłby nie za mały, myślę że min. 40'' 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nienaturalne kolory 19. Preferencje co do marki ? brak 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500 zł 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie
×
×
 • Create New...