Skocz do zawartości

errorysta

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    398
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez errorysta


  1. z Yamaha 661 niestety nie, z tego co pamiętam to dopiero od jego następcy (663) Yamaha miała HDMI 1.3. Yamaha 367 przyjmuje dźwięk HD po HDMI (nie ma dekoderów HD w sobie)ale nie wiem czy PS3 ma możliwość puszczenia zdekodowanego sygnału ;) Niech się ktoś jeszcze wypowie na temat PS3 a jak nie to pogrzebie w menu swojego i sprawdzę .

    PZDR


  2. Jeśli masz w TV wyjście optyczne to optykiem do Ampli. Następnie w menu musisz przypisać wejście optyczne np pod źródło TV/SAT. Pamiętaj że jeśli źródłem sygnału dla TV jest jakiś dekoder w którym zmieniasz kanały to zawsze lepiej jest podłączyć optykiem lub cinchem bezpośrednio dekoder do Ampli a nie przez TV.

    Pozdrawiam


  3. Z dekodera musi iść dzwięk przez HDMI w przeciwnym razie nic nie zrobisz.Napisz co to za dekoder.

    Ten amplituner nie przyjmuje dźwięku po HDMI (tzw. pass through ). Żeby mieć dźwięk na kolumnach musisz osobno podłączyć Dekoder do tv kablem HDMI, i osobno kablem (najprawdopodobniej) optycznym Dekoder z amplitunerem (NIE TV Z AMPLITUNEREM) . Następnie odpowiednio przypiszesz wejścia i wszystko hula :)

    PZDR


  4. Jamo i Missiony zdecydowanie odradzam. Jamo nie gra z Byle czym (a żeby ampli nie było byle czym to trzeba sporo wydać), natomiast Mission basu nie ma za dużo a na dodatek jest on strasznie wolny i zamulony. Z tymi głośnikami Kody nie miałem za dużo do czynienia więc się nie wypowiadam. Zdecyduj się co do przedziału Cenowego to może coś zaproponuję.

    PZDR


  5. To że twoje głośniki są drogie nie znaczy że są wybitnie wymagające, zarówno HK 255 jak i 608 bez problemu sobie z nim poradzą. Kupowanie do tych głośników ampa kierując się tym jak gra mam mały sens bo to i tak w tym wypadku głośniki ograniczają brzmienie a nie amplituner. Ze swojej strony mogę polecić Denona 1911 którego sam mam i jestem bardzo zadowolony. Ale faktycznie zarówno między 1911 jak i 608 nie znajdziesz ogromnej różnicy w funkcjonalności (oprócz oczywistych ) jak i lepszej jakości muzycznej.

    pzdr


  6. Specyfikacja jest szczątkowa. Możesz podać jakie formaty muzyczne obsługuje po USB?

    Tak jak napisałem podałem tylko najważniejsze dla mnie dane. Pełną specyfikacje można znaleźć na stronie horn.pl do której też dałem link. Co do odtwarzanych formatów to WMA, MP3, MPEG-4 AAC, czyli rozszerzenia .mp3 .wma .m4a


  7. Na to liczę że się rozwinie bo nie sposób wyłapać wszystkiego z takiego ampa :lol:

    Co do dźwięku to ja też wszędzie czytałem że Onkyo będzie lepsze, a na dodatek ma więcej wejść itp ale jak poszedłem na odsłuch to Denon zagrał zdecydowanie lepiej. Podkreślam że może to być spowodowane specyfiką moich kolumn, jak również jest to zdecydowanie subiektywna opinia. Najważniejsze jest to żeby zawsze poświęcić chwilę czasu i samemu pobawić się sprzętem bo często to co się czyta na forach to stek bzdur.

    pzdr


  8. Witam

    Chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami odnośnie najnowszego amplitunera klasy średniej Denon 1911. Napisałem mały test ale jest to tylko przedstawienie tego amplitunera, z którego jestem bardzo zadowolony i liczę że ten test w przyszłości okaże się pomocy dla innych poszukujących tego nieistniejącego „taniego i dobrego” :)

    http://www.media-centrum.pl/image.htm?http...s/denon1911.JPG

    Postaram się ominąć mniej ważne parametry techniczne ale po krótce opisze cechy tego amplitunera, które mi się podobają jak również te o których po prostu wspomnieć trzeba.

    A wiec :

    7x 125W (6 Ohm) wszyscy wiemy że tyle nie ma ale okazało się wystarczająco.

    4 wejścia HDMI współpracujące z 3D (1.4) -mi osobiście 1.4 nie było potrzebne bo obecnie nawet nie mam zamiaru kupić TV 3D ale zawsze fajnie że jest. Poza tym te wejścia HDMI obsługują standard ARC (kanał powrotny ) co niestety również tylko w wypadku TV zgodnym z tym standardem umożliwia podłączenie do TV tylko jednym kablem przez który wróci do nas dźwięk z telewizora.

    Skaler HDMI --> HDMI (przydatne bo nie tylko blu ray się po HDMI podłącza)

    2 strefy

    menu ekranowe

    Dolby Pro Logic Iiz

    wejście USB

    Dla tych, którym ta ilość informacji nie wystarczy podaje link do opisu na stronie dystrybutora

    http://www.horn.pl/tematyczne/kino_domowe/...og/product/2431

    przy czym jestem mocno zdziwiony tym że na stronie dystrybutora jest zdjęcie 1911 w kolorze srebrnym a z tego co mi wiadomo występuje on tylko w czarnym ( a może to tylko tak w Polsce?)

    Zakup amplitunera poprzedziłem licznymi odsłuchami ( na szczęście tej klasy amplituner w warszawie jest w prawie każdym sklepie i spokojnie mogłem go sobie posłuchać). Oczywiście miał konkurentów w postaci HK 255 i Onkyo 608, ale Harman odpadł ze względu na wygląd, brak wejścia USB, i ogólnie nie zrobił na mnie wrażenia podczas odsłuchu, natomiast Onkyo wypadło bardzo blado w stereo a to jest dla mnie również bardzo istotne (nie będę się rozpisywał nad szczegółami bo nie o to tu chodzi)

    Teraz do konkretów:

    PILOT

    Na pierwszy rzut oka wygląda dość skomplikowanie ale szybko się do niego przyzwyczaiłem i okazało się że jest bardzo praktyczny i wygodny w obsłudze. Bawiłem się pilotem od 1910 i mimo że wyglądał ładniej to połowę guzików miał ukrytych pod klapką z tyłu co np przy programowaniu radia wiązało się z ostrą przekładanką :lol: Jedyny mankament tego pilota to fakt, że guziki są tylko fluorescencyjne a nie podświetlane co przy moim zamiłowaniu do słuchania muzyki po ciemku siedząc sobie w fotelu często kończy się tym że po pewnym czasie nie bardzo już widać guzików na pilocie. Programowanie innych urządzeń urządzeń banalnie proste a wiele kodów Denon ma już wgranych. Trochę czasu zajmie natomiast nauka obsługi innych urządzeń pilotem od amplitunera ale mi obsługa Blu Ray-a Denon 1610 nie sprawiła żądnych problemów więc nie ma tragedii.

    http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT...tPSqdCmQwXd6u8=

    AMPLITUNER

    Wygląda całkiem przyzwoicie, wyświetlacz czytelny, ale biorąc pod uwagę to że jest menu ekranowe za bardzo się na niego nie zwraca uwagi. Menu ekranowe jest bardzo proste, bez zbędnych bajerów w postaci rysunków itp. Ale za to czytelne i po prostu łatwe. Do pierwszej konfiguracji zupełnie nie potrzeba instrukcji obsługi bo po menu porusza się zupełnie intuicyjnie. Liczba wejść mi zupełnie wystarcza a 2 wyjść HDMI za taką cenę nie ma co oczekiwać ( no może za 2 lata) . Skaler HDMI-HDMI działa bardzo dobrze i obraz z DVD po skalowaniu wyraźnie zyskał na jakości (szczególnie krawędzie były ładnie wygładzone) , natomiast skaler analog -HDMI nie był w stanie zrobić cudów, ale jakość jest na tyle lepsza że moje PS2 ostanie się jeszcze trochę bo skoro po cinchu amplituner sobie poradził to nie mogę się doczekać jak dokupię kabel na component :)

    Na wyróżnienie zasługuje również działanie systemu autokalibracji. Ci, którzy do tej pory uważają że są one gów.. warte i sami wszystko zrobią lepiej, marnują dużo czasu. Owszem do słuchania muzyki w stereo ciągle najlepiej sprawdza się pure direct ale przy filmach lub koncertach na 5 kanałach ustawienia z autokalibracji (po na prawdę drobnych korektach) robią najlepsze wrażenie. Jedyne czego mi w tym amplitunerze brakuje to wyjście pre out ale gdyby on miał to wyjście to sprzedaż droższych modeli mogłaby spaść drastycznie :lol: Jeśli zaś chodzi o budowę wewnętrzną amplitunera to niestety nie mogę go rozkręcić bo utrata 3 letniej gwarancji to nie najlepszy pomysł. Z góry widać jedynie sporych rozmiarów zasilacz, solidny (ale niestety nie odlewany tylko składany) radiator, kilka tranzystorków i coś co mnie ogromnie ucieszyło czyli dwa kondensatory po 12000 mF co w dalszym ciągu jest wynikiem lepszym od konkurencji (z tego co zobaczyłem to 2 x10000mF w 508, w 608 i 255 nie zobaczyłem nic :lol: ) Zamieszczam zdjęcie wnętrza znalezione w necie z którego jednak ja nie jestem w stanie za dużo zobaczyć.

    http://www.av.com.pl/files/Image/AV%207-10...srodek-mini.jpg

    http://made-in-japan.tv/products/product_i...VR1911_back.jpg

    USB

    Wejście USB obsługuje niestety tylko muzykę, ale nie jest to ogromnym problemem bo wejście USB w TV bez problemu radzi sobie z divx-ami Oprócz możliwości podłączenia zwykłego pen drive-a Denon radzi sobie z obsługą I-Poda w pełni go obsługując przez menu ekranowe. Dużym plusem jest to że I-Pod jest ładowany co umożliwia słuchanie muzyki w zasadzie na okrągło. Z ciekawości podłączyłem inny swój odtwarzacz mp4 (Iriver B 20) i z zaskoczeniem stwierdziłem że jest on obsługiwany w takim samym stopniu jak droższy poprzednik . Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia przyniosłem swój 1,5 Tb przenośny dysk z ok 100Gb podłączyłem i ...loading. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez ok 2-3 min aż tu nagle na ekranie pojawiły się foldery nagrane na dysku. Denon wyświetla wszystko tak jak to widać w windowsie ale oczywiście widzi jedynie pliki muzyczne. Za fakt współpracy z Dyskami nawet w zakresie muzyki MEGA PLUS (szczerze nie spodziewałem się tego). Ciekawostką jest również system poprawiający jakość muzyki ze skompresowanych formatów ale lepiej jest jednak dbać o jakość nagrania niż liczyć na cuda.

    OBRAZ

    Jak już wcześniej wspominałem skaler w Denonie radzi sobie bardzo dobrze, Nie jestem koneserem kina na tyle żeby widzieć różnice w jakości obrazu Blu Ray po podpięciu przez amplituner lub bezpośrednio, ale widzę poprawę (brak drżenia krawędzi i ogólne zmiękczenie obrazu) podłączając DVD średniej klasy z własnym upscallingiem po kablu HDMI, jak również z gorszych jakościowo źródeł co na pewno jest krokiem do przodu :)

    DŹWIĘK

    No i przechodzimy do meritum sprawy. Denon u mnie obecnie gra z zestawem głośników Canton Chrono 509. Rodzaj kolumn jest ważny ponieważ wielokrotnie Denonowi zarzucano, że nie współpracuje z głośnikami 4 Ohm bo nie ma takiej opcji w menu (tak jak Onkyo).Te wszystkie opinie sprawiły że sam miałem wątpliwości i dopiero po wielu odsłuchach zdecydowałem się na zakup Denona. Otóż pozostaje mi tylko stwierdzić „mit obalony !”. Cantony są kolumnami wybitnie 4 Ohm mimo że producent na tabliczce znamionowej napisał że impedancja waha się między 4-8 Ohm. U mnie nierzadko muzyka gra całymi dniami (od 10 do 18 ) na tyle głośno żebym słyszał ją głośno poruszając się po całym domu (jest to ok 65% możliwej głośności ) i przez cały ten czas nie miałem najmniejszych problemów z amplitunerem. Ponadto amplituner podczas takiej pracy grzeje się zdecydowanie słabiej niż wzmacniacz pioneer-a, z którymi Cantony grały poprzednio, a który jak twierdzi producent w pełni współpracuje z głośnikami 4 Ohm. Wzmacniacz ten nie był najwyższej klasy i dlatego właśnie różnica dźwięku z Denona w porównaniu z nim jest dla niego miażdżąca ;) Dźwięk w stereo jest soczysty, z pełnym i dynamicznym basem (tą dynamikę to raczej Cantonom zawdzięczam) . Obawiałem się utraty mnogości szczegółów w dźwięku jako że jak wiadomo amplitunery nie są stworzone do stereo ale w trybie pure direct wszystko zostało na swoim miejscu. Słuchanie płyt Dire Straits przy szklaneczce czegoś mocniejszego to cudowne ukojenie nerwów. Jeśli chodzi o tryb wielokanałowy to tu najlepiej sprawdzały się ustawienia z Audyssey Multi EQ a jeśli ktoś myśli że słuchanie muzyki ogranicza się do 2 kanałów niech posłucha koncertów Jean Michel Jarre-a lub Phila Collinsa a na pewno zmieni zdanie. Właśnie dla takich doświadczeń warto było zrezygnować ze stereo na rzecz kina domowego. Jeśli chodzi o dźwięk z filmów to Dolby HD wymiata. Nawet w systemie 5.1 a wiec nie wykorzystując w pełni możliwości amplitunera słychać wyraźną różnicę między starym Dolby i Dolby True HD . Miałem możliwość obejrzenia tylko 2 filmów (Die Hard 4 oraz Anioły i Demony) z których szczególnie szklana pułapka pokazała wiele fajnych efektów. Mimo że mam mały pokój „kinowy” to dźwięk z jednej strony dobiegał bardzo wyraźnie, z drugiej jednak nie można było jednoznacznie stwierdzić z którego głośnika on się wydobył co sprawia niesamowite wrażenie. Scena dźwiękowa sprawia wrażenie szerszej niż mój pokój :D Do sprawdzenia pozostały mi jeszcze dwie funkcje, związane z 2 wolnymi końcówkami mocy , a mianowicie bi-amping oraz dekoder Dolby PL IIz . O ile dokupienie kabla i podłączenie amplitunera w bi-ampingu nie stanowi problemu to pożyczenie kolumn podstawkowych takowy już stwarza. Po bi-ampingu nie spodziewam się rewelacji ....ale w końcu 1911 już nie raz mnie pozytywnie zaskoczyło więc z chęcią sprawdzę. Za to zastosowanie głośników w systemie Dolby PL IIz wydaje mi się o wiele ciekawsze niż standardowy system 7.1 (ze względu na niewielkie rozmiary mojego pokoju „kinowego”) Jeśli tylko uda mi się przezwyciężyć wrodzone lenistwo to przetestuję i te aspekty i podzielę się wrażeniami.

    PODSUMOWANIE

    Denon 1911 to bardzo rozsądna konstrukcja . Posiada wszystkie funkcje których można wymagać od amplitunera tej klasy . Jako jedyną wadę wymieniam brak pre out ale cóż może po prostu za dużo wymagam ;) Oczywiście decyzję o zakupie należy poprzedzić odsłuchem ponieważ opisane tu wrażenia były całkowicie subiektywne.

    Mam nadzieję że ten pseudo test pomoże komuś kto tak jak jak chciał jak najlepiej wydać każdą ciężko zarobioną złotówkę w dokonaniu dobrego wyboru. Ja swojego na pewno nie żałuję.

    Sprzęt towarzyszący:

    Denon DB-P 1610

    Catnon Chrono 509/501/505 + AS 525

    TV Samsung 32 cale C 530

    Dysk twardy samsung story 1,5 TB

    I Pod Touch 8 GB

    Iriver B 20

    kable QED i Oehlbach

    PS. Zamieściłem linki do zdjęć z netu bo wydaje mi się że jednak lepiej pokazują one ogólny obraz tego urządzenia, ale jeśli ktoś będzie chciał to dorzucę kilka swoich fotek (uprzedzam że nie mam talentu do robienia zdjęć, obsługą Photoshopa też nie grzeszę ;) ) Jako że nie wiem jak umieścić tutaj zdjęcia tak żeby były wyświetlane razem z tekstem to jeśli któryś moderator ma chęć to poprawić to proszę bardzo :). Jest to moja pierwsza próba tego typu testu więc za wszelkie niedociągnięcia z góry przepraszam ;)

    • Lubię 1

  9. Z tego co piszesz to powinny Ci pasować Cantony GLE 490 a zestaw na nich powinien się zmieścić w 7k. Ewentualnie Elac ale to ostatnio ciężej dostępne. Wyższe modele kolumn Dali też bym na twoim miejscu posłuchał. Ale pamiętaj nie ma zakupu bez odsłuchu, bo może się okazać że mamy zupełnie inne wyobrażenie na temat dźwięku i np pojęcia "dynamiczny bas" ;)

    PZDR


  10. Hahaha poza 255 reszta to zabawka :D nieźle się uśmiałem ;) Ostatnio w jakimś saturnie widziałem Onkyo 708 za mniej niż 3k -cenka jak na możliwości tego urządzenia bardzo dobra. Jakbyś miał brać tego HK 255 to już zdecydowanie lepiej porównaj go z Denonem 1911. Skoro głośniki typowo do kina to proponuje Klipsche seria Rference albo jeśli będziesz się bawił w THX to te głośniki Teufel . Przy kablach kieruj się zdrowym rozsądkiem.

    Pozdrawiam


  11. Sprawdź czy nie możesz go zostawić w sklepie w którym go kupiłeś, jeśli to coś pokroju MM czy SAturn to muszą go przesłać ale to wcale nie gwarantuje większego bezpieczeństwa dla sprzętu.

    pzdr


  12. Projektor dźwięku traktuj jako głośnik do TV żeby się wiadomości dobrze oglądało ale nie ma to nic wspólnego z kinem domowym. Sam właśnie kupiłem Denona 1911 (może uda mi się jakiś teścik przygotować i zamieścić bo jest co opisywać) i wystarczy że dokupisz do niego głośniki pokroju Harman Kardon HKTS 11 (cena ok 1500zł) zestaw 5.1 i ew dokup dwie dodatkowe kolumny osobno, lub też zestaw Canton Movie (ciężej spotykany w sklepach ale też niezły) . Wyjdzie Cie taniej i zdecydowanie lepiej.

    PZDR


  13. Nie ma Co gdybać. Pakuj i wysyłaj i oby się udało ;) Chociaż ja dla pewności zrobiłbym jeszcze restart amplitunera, ustawił wszystko od nowa i sprawdził czy nic się w laptopie nie przestawiło. Spróbuj też pozamieniać podpięte sprzęty w gniazdach i jeśli np nagrywarka by normalnie dzialala pod tym HDMI to znaczy że jest coś nie tak z lapkiem. Amplitunery na niezgodny sygnał po HDMI lub niezgodny na wyjściu (np downscalling) reagują tak jak opisałeś czyli odłączają wszystkie HDMI.

    PZDR


  14. Dopasowanie HK do JBL to prawdopodobnie wymysł dystrybutora. Jeśli potrzebujesz nowości związanych z dekoderami HD itp to jak najbardziej zmieniaj ale jeśli faktycznie chodzi o polepszenie dźwieku to nie zmieniaj bo jeśli chodzi o Yamahę tylko się pogorszyło (661 w porównaniu z następcami gra o niebo lepiej) a pozostałe firmy w zakresie 2000zł też nic lepszego do twojego odczucia nie wniosą.

    pzdr


  15. z tych dwóch zestawów słuchałem tylko Cantonów i do kina domowego z całą pewnością się nadają. Porównaj je jeszcze z głośnikami Harman Kardon HKTS 11 które obecnie mają całkiem atrakcyjne ceny i również warto zwrócić na nie uwagę. Co do oporności to wszystko zależy od firmy. Niektóre firmy specjalnie zabezpieczają się pisząc że nie obsługują 4Ohm a inne mimo że nie są w niczym lepsze już mają w instrukcji obsługę tej oporności. Jeśli kupujesz nowy amplituner to nie powinno być problemu ze współpracą z wymiennymi zestawami głośników.

    PZDR


  16. Prawda jest taka że z niższych modeli amplitunerów wszystkich znanych firm wszystkie radzą sobie z 4Ohm tak samo cienko. Inni producenci po prostu zabezpieczają się na wypadek tego że jeśli ampli uległ by uszkodzeniu w takiej konfiguracji (a jak najbardziej może) to oni umywają ręce. Onkyo też się to tyczy tylko oni widać się tym nie przejmują. A co do takiego stawiania sprawy że firmy powinny napisać że obsługując 4Ohm to widać sumienie ich ruszyło (lub specyficzna reklama) jak w przypadku Harmana który to za 2500zł oferuje 7x50W a konkurenci po 7x130 :( Co bardziej obeznani z tematem zlewają te prężenie muskuł i dokonują dobrych przemyślanych wyborów nie kierując się tym co na papierze.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...