Jump to content

Limciu

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Limciu


 1. Pierwsze wrażenia po wgraniu nowego firmware:

  * poprawiono: pliki z określonymi znakami w nazwach (np. polskimi) na płytach były niewidoczne w przeglądarce plików

  - zastosowano mniejszą czcionkę w browserze, więc więcej widać na ekranie. Poprawa jest znacząca.

  * poprawiono: usprawniono odtwarzanie DivX/XviD 720p (błąd dużych plików "stop i wyjście do przeglądarki plików w czasie odtwarzania")

  - Matrix HD, który przerywał się u mnie po 85 minucie teraz udało mi się obejrzeć do końca. niestety w trakcie oglądania słyszalne są zacięcia dźwięku (ułamki sekund) i dźwięk rozjeżdża się z obrazem (zaczyna wyprzedzać obraz). Można skorygować naciskając PAUSE a następnie PLAY - ale trochę to wkurzające.

  * zmieniono: długie nazwy plików są przewijane na górze przeglądarki plików

  - rzeczywiście tak jest - zdecydowanie lepiej widać z jakim plikiem mamy do czynienia

  * zmieniono: brak komunikatu "OFF" na wyświetlaczu VFD w trybie standby

  - Zlikwidowano wkurzający napis OFF na wyświetlaczu, ale dioda stanu teraz świeci po wyłączeniu na niebiesko (przedtem na czerwono) - zupełnie tak samo jak w stanie załączonym. Doskonale oświetla w nocy pokój, ale też nieźle wkurza jak się w tym pokoju śpi. Chyba jednak czerwona dioda z mało widocznym napisem OFF była mniej wkurzająca. Jedyna korzyść jest taka, że nie zużywa wyświetlacza plazmowego, który ma małą żywotność.

  * zmieniono: tłumaczenie OSD

  - teraz w opisie menu są literówki :)

  * zmieniono: funkcja AutoPlay jest domyślnie aktywna

  - nie sprawdzałem w praktyce, ale w menu było włączone.

  * zmieniono: poprawiono odtwarzanie wieloczęściowych filmów (kolejna część powinna być automatycznie odtwarzana)

  - nie sprawdzałem.

  Niestety pozostał problem z odczytem plików napisów do divx na dużym twardym dysku (120 GB - ponad 300 plików z filmami i muzyką). Odtwarzacz nie czyta napisów dołączonych do ostatnio nagranych na dysku filmów.

  Mam nadzieję, że to nie jest ostatnia poprawka firmware, bo jest jeszcze co naprawiać.


 2. witam czy ktos zmusil tego fergusona do puszczania 5.1 przez HDMI ?? bo mi sie nie udalo mam yamahe 663

  Mnie się nie udało. Musiałem podłączyć do ONKYO TX-SR576 przez światłowód. Konsekwencją była konieczność podłączenia DVD po HDMI bezpośrednio do telewizora, bo jak chciałem mieć dźwięk 5.1, to nie miałem obrazu w TV (ampli nie przełączał), a jak chciałem mieć obraz - to nie miałem dźwięku.

  A że w moim Panasonicu PV7 jest tylko jedno HDMI, to teraz TV nie może sterować amplitunerem poprzez HDMI CEC (Viera Link).

  UWAGA: Dzisiaj wyszedł nowy firmware. Jeszcze go nie wgrałem, ale zmiany są znaczące: (wklejone ze strony http://www.ferguson-digital.eu) :

  * poprawiono: pliki z określonymi znakami w nazwach (np. polskimi) na płytach były niewidoczne w przeglądarce plików

  * poprawiono: usprawniono odtwarzanie DivX/XviD 720p (błąd dużych plików "stop i wyjście do przeglądarki plików w czasie odtwarzania")

  * zmieniono: długie nazwy plików są przewijane na górze przeglądarki plików

  * zmieniono: brak komunikatu "OFF" na wyświetlaczu VFD w trybie standby

  * zmieniono: tłumaczenie OSD

  * zmieniono: funkcja AutoPlay jest domyślnie aktywna

  * zmieniono: poprawiono odtwarzanie wieloczęściowych filmów (kolejna część powinna być automatycznie odtwarzana)

  Jakby jeszcze poprawili obsługę dużych dysków HDD (ograniczona liczba plików) oraz dźwięk 5.1 po HDMI, to zaczyna się robić ciekawy odtwarzacz.


 3. Nowy firmware - spostrzeżenia po załadowaniu.

  Oprócz tego co napisali w pliczku tekstowym z opisem zmian, to poprawili synchronizację dźwięku z obrazem w DivxHD.

  Kilka dni temu AllPlayerem zrobiłem sobie z Matrixa.mkv plik do Fergusona (dedykowana opcja). Niestety okazało się, że między obrazem a dźwiękiem zrobiło się około pół sekundy różnicy. Sprawdziłem ten plik na PC - odtwarzał się poprawnie (co prawda pod "twórcą" - Allplayerem).

  Dzisiaj, po upgrade puściłem ten plik ponownie na Fergusonie i teraz jest OK.

  Niestety na Fergusonie tego Matrixa mogę obejrzeć do 1 godziny 25 minut - później sam wraca do browsera, tak jakby film się skończył. Na PC sprawdzałem - nie ma w tym miejscu niczego co mogłoby zdestabilizować pracę odtwarza. Po upgrade, niestety, ten błąd jest dalej.

  Błąd ten nie dotyczy tylko DivxHD. Mam koncert Tiesto w xVid, który trwa 3 godziny i zajmuje ok 2 GB - jego też nie da się do końca obejrzeć. Jest jakiś problem z obsługą większych niż około 1,5 GB plików, a przecież Fat32 pozwala na pliki nawet 4 GB.

  Mają chłopaki jeszcze nad czym popracować, a sprawa ważna bo przecież ludzie kupują tego sprzęta głównie ze względu na DivxHD.


 4. Sygnał z gniazdek cinch nie napędzi kolumn, za to można uszkodzić odtwarzacz podłączając do jego wyjść kolumny. Najlepiej kupić tani amplituner- na przykład Akira BK-199, które są sprzedawane dość tanio z kolumnami 5.1 (widziałem w Auchan za 400 zł). Ludzie kupują ten zestaw dla imponująco wyglądających kolumn, a niezbyt atrakcyjny w wyglądzie amplituner za grosze wystawiają na Allegro.


 5. Nie spotkałem jeszcze odtwarzacza, który by przez USB odtwarzał mniej formatów niż może odtworzyć z płyty. Często problemem jest zastosowanie USB1.1, które przy większych divx-ach może mieć za małą przepustowość, żeby płynnie cały czas wyświetlać film. W USB 2.0 tego problemu nie ma.


 6. Manta 056 to klon tego fergusona. Znalazłem jeszcze jeden klon : Nortek NDVX 2950 DivX HD ( http://www.nortekonline.com/EMEA/EN/dvd-hd...950-divx-hd.asp ).Ten najbardziej przypomina Mantę z wyglądu. Manta jest tak zbliżoną do Fergusona, że mają nawet identyczny rozkład gniazd w tylnej ściance. Jednak nie ryzykowałbym wgrywania softu Fergusona do Manty, bo różnią się wyświetlaczami. Wszystkie trzy są oparte na procesorze Sunplus SPHE8203A ( http://w3.sunplus.com/products/DVD/sphe8203.asp ).

  Obawiam się, że ten chipset, choć bardzo rewolucyjny w momencie prezentacji 2 lata temu - już się nie upowszechni za bardzo. Bardzo trudno znaleźć sprzęt DVD z tym procem, markowi producenci go nie stosują, a miłośnicy filmów HD (nie z BD) raczej wybierają sprzęt oparty na chipsecie SIGMA, który odtwarza nawet FullHD, czego chyba Sunplus nie da rady (skoro nawet producent się tym nie chwali). Divx FullHD odtwarza prawdopodobnie też Realtek RTD1282 zastosowany w LG DVS 450H.

  Osobiście wybrałem Fergusona jednak ze względu na ten chipset. Filmy DivxHD nie są zbyt popularne i pewnie nie będą - więc specjalnie nie ekscytuję się tym formatem, ale zapas mocy procesora i USB 2.0 pozwala spokojnie, bez zacięć oglądać nawet najbardziej skomplikowane sceny filmów divx, co nie jest zbyt częste na stacjonarnym sprzęcie. Co prawda niby to samo robi najnowszy Mediatek 1389DXE, ale ja dziękuję za mediateki. Miałem dwa odtwarzacze z mediatekami nowszej generacji i padły po paru miesiącach. Chip się wypalił. Teraz wieszają się po kilku minutach pracy a na ekranie mam kolorowe kwadraciki. Mogę na nich co najwyżej posłuchać CD-audio. Myślałem, że mam wyjątkowego pecha (to były Mediony - różne modele, oba z USB a jeden z HDMI), ale okazało się, że identyczne objawy są w Thomsonach z tym chipsetem (o nich znalazłem w necie). No to niech się cieszą już właściciele najnowszych Philipsów, Pionieerów z długich gwarancji, bo na pewno skorzystają. Tylko muszą intensywnie używać sprzętu, bo inaczej zepsuje się po gwarancji.

  Nie mam pewności, że to samo nie spotka procka Sunplus, ale w przypadku mediateków jest niemal pewne że się zepsują. Chyba, że to była jakaś wadliwa seria tych procesorów, ale nie widziałem, żeby producent się do tego przyznał i zaproponował np. darmową wymianę.

  A tu jest link do listy DVD playerów wraz z chipsetami (jak kogoś interesuje): http://m4p.hu/index.php?page=players.php


 7. Trochę strach wgrywać poprawkę wypuszczoną w piątek 13-go.

  Zresztą to co oni poprawili akurat u mnie działa bez zarzutu. DVD jest podłączony do ONKYO TX-SR576 po HDMI a apli po HDMI z telewizorem Panasonic TH-37PV70. Dźwięk od początku był zarówno w TV jak i w ampli.

  Napisy u mnie od początku były OK, nie wiem co tu poprawiać. Kolor napisów też domyślnie był jasnożółty a ramki czarny.

  Może DVD które kupiłem kilka dni temu ma już nowy soft ?

  Ciekaw jestem jak poprawili błędy które ja zauważyłem: czasami (w zależności od kolejności włączania urządzeń - nie przekazuje sygnału do TV), przerywa też w sposób chyba losowy i nie wiadomo od czego zależny odtwarzanie plików Divx (nie tylko HD). Taki objaw zauważyłem na koncercie który trwał 3 godziny i zajmował ok 2GB (plik był konwertowany najnowszym AllPlayerem do formatu zgodnego z tym ferdkiem-tak wybrałem z menu).

  Podobnie jest z Matrixem, którego konwertowałem z MKV na format ferdka tymże AllPlayerem(z 8 GB na 1,7 GB).

  Tu dodatkowo rozjechał się głos z obrazem o jakieś pół sekundy.


 8. Jestem kilka dni po zakupie Plazmy Panasonica TH37PV7P za 2599 zł w Avansie. Jakie wrażenia ? Ogólnie - sprzęt co najmniej wart swojej ceny.
  Jakość obrazu w tym tv jest niezła. Obraz naturalny jak na kineskopie (większość LCD tak koryguje obraz, że zaczyna wyglądać jak bajka animowana).
  Świetnie radzi sobie z korekcją błędów z MPEG - po prostu znikają bez żadnych skutków ubocznych. Gorzej jest z szumami w sygnale antenowym. Korekcja tych szumów daje taki efekt jakby obraz był wyświetlany z rzutnika na dość grubo tkane płótno jakie spotykało się kiedyś w małych kinach. Średnio mi się to podoba, ale może to lepiej niż widzieć szumy obrazu.
  Telewizor ma niezły tuner - czym najbardziej mnie zaskoczył. Postawiłem go w miejscu starego Philipsa MatchLine Classic (a one najczęściej miały najlepsze tunery) i ku mojemu zdziwieniu ten Panasonic odbiera lepiej niż Philips. Mam magnetowid Panasonica z przed 5 lat i niestety nie wykazuje on takich pozytywnych cech.
  Zrobili więc postęp. Szybkość przełączania kanałów trochę wolniejsza od Philipsa, ale znacząco szybsza niż np w LCD firmy Manta. Da się wytrzymać.
  Ma fajną telegazetę. Zapamiętuje 500 stron wraz z podstronami. Oznacza to, że po kilku minutach oglądania programu - jak zapragniesz zajrzeć do telegazety- to wszystko masz w TV i nie czekasz na żadną stronę lub podstronę.
  Można w nim bardzo szybko zabezpieczyć wszystkie kanały na hasło (również poszczególne) - niestety hasło nie obejmuje portów zewnętrznych - więc dzieciaki ze szlabanem jak się skapną - będą mogły oglądać z tunera nagrywarki lub płyty.
  Widać, że Panasonic traktuje ten model jako część zestawu i wypadałoby dokupić do niego amplituner. Telewizor ma tylko 1 port HDMI, nie ma okrągłego gniazda S-Video, nie ma panelu frontowego na kamerę i słuchawki (!!!). Ma 2 x Euro (zawierające S-Video i RGB). Wejście po cinczach tylko na sygnały różnicowe i dźwięk (nie ma cincza composit video). Ma na cinczach wyjście audio do wzmacniacza - niestety nie regulowane przez pilota TV. Telewizor poprzez funkcję VIERA Link może sterować amplitunerem (oczywiście tylko Panasonica).
  Nie za ciekawie wypadają głośniki tego TV- są malutkie pod spodem i nie mają ani basów ani sopranów. Nadają się do programów informacyjnych czy sportowych, ale film bądź muzyka nie brzmią najlepiej. Za to ciężko je przesterować. Od razu podłączyłem ten TV do jakiegoś prehistorycznego wzmacniacza i kolumienek - jest DUUUUŻOOO lepiej (do czasu aż uzbieram na amplituner)

  Telewizor ma niesamowity kontrast i jaskrawość. Może spokojnie być oglądany na dworze w pełnym słońcu (spróbujcie to zrobić z LCD). Odsłonięte zasłony tym bardziej nie są żadnym problemem. Na noc można go wystarczająco ściemnić, żeby nie oślepiał (chociaż wolałbym jeszcze bardziej). Ma 3 definiowane przez użytkownika zestawy ustawień o nieco dziwnych nazwach (normalny, kinowy, dynamiczny). Mnie by wystarczyło dzień i noc.
  Dobrą funkcją jest możliwość zmiany głośności poszczególnych kanałów i zapamiętania tego. Niestety zakres regulacji jest za mały do mojej kablówki. Mogę tylko zminimalizować problem ogłuszania przy zmianie kanałów - ale nie w ogóle go wyeliminować.

  Telewizor jest 100 Hz (ale jak ktoś sobie nie życzy - może ustawić na 50/60 Hz), obsługuje Progressive Scaning (wyświetlanie bez przeplotu), ma stop klatkę - ale nie ma PIP (chyba na złość - żeby kupować droższe modele TV Pansonica)

  Ciekawe tylko, jak długo będzie taki ładny obraz? Czy się coś nie wypali ?

 9. Jestem kilka dni po zakupie Plazmy Panasonica TH37PV7P za 2599 zł w Avansie. Jakie wrażenia ? Ogólnie - sprzęt co najmniej wart swojej ceny. Jest to najmniejsza plazma Panasonica, ale tv panoramiczny poniżej 37 cali to nieporozumienie. 32 cale odpowiada telewizorowi 4:3 o przekątnej ok 26 cali. Panorama 37 cali to odpowiednik raptem 29 calowego telewizora o starych proporcjach (chodzi o wysokość ekranu - w stosunku do której ustala się odległość od telewizora). Ten telewizor ma niską rozdzielczość tj 1024x768. LCD mają zwykle o 30% więcej punktów w linii nie mówiąc już o full HD. To mnie martwiło do momentu jak nie włączyłem tego telewizora i zobaczyłem jak jest na prawdę. Otóż przy tej przekątnej nie widać punktów już z odległości 1,5 metra, a ja zwykle oglądam TV z odległości ok 3,5 metra. Z tej odległości nie mam najmniejszych szans zauważyć różnicę między moim TV a full HD. Żeby było to zauważalne - ekran powinien mieć w moim pokoju przekątną co najmniej 70 cali. Inaczej to gadżet do chwalenia się lub duży monitor komputerowy.
  Jakość obrazu w tym tv jest niezła. Obraz naturalny jak na kineskopie (większość LCD tak koryguje obraz, że zaczyna wyglądać jak bajka animowana).
  Świetnie radzi sobie z korekcją błędów z MPEG - po prostu znikają bez żadnych skutków ubocznych. Gorzej jest z szumami w sygnale antenowym. Korekcja tych szumów daje taki efekt jakby obraz był wyświetlany z rzutnika na dość grubo tkane płótno jakie spotykało się kiedyś w małych kinach. Średnio mi się to podoba, ale może to lepiej niż widzieć szumy obrazu.
  Telewizor ma niezły tuner - czym najbardziej mnie zaskoczył. Postawiłem go w miejscu starego Philipsa (a one najczęściej miały najlepsze tunery) i ku mojemu zdziwieniu ten Panasonic odbiera lepiej niż Philips. Mam magnetowid Panasonica z przed 5 lat i niestety nie wykazuje on takich pozytywnych cech.
  Zrobili więc postęp. Szybkość przełączania kanałów trochę wolniejsza od Philipsa, ale znacząco szybsza niż w LCD firmy Manta. Da się wytrzymać.
  Ma fajną telegazetę. Zapamiętuje 500 stron wraz z podstronami. Oznacza to, że po kilku minutach oglądania programu - jak zapragniesz zajrzeć do telegazety- to wszystko masz w TV i nie czekasz na żadną stronę lub podstronę.
  Można w nim bardzo szybko zabezpieczyć wszystkie kanały na hasło (również poszczególne) - niestety hasło nie obejmuje portów zewnętrznych - więc dzieciaki ze szlabanem jak się skapną - będą mogły oglądać z tunera nagrywarki lub płyty.
  Widać, że Panasonic traktuje ten model jako część zestawu i wypadałoby dokupić do niego amplituner. Telewizor ma tylko 1 port HDMI, nie ma okrągłego gniazda S-Video, nie ma panelu frontowego na kamerę i słuchawki (!!!). Ma 2 x Euro (zawierające S-Video i RGB). Wejście po cinczach tylko na sygnały różnicowe i dźwięk (nie ma cincza composit video). Ma na cinczach wyjście audio do wzmacniacza - niestety nie regulowane przez pilota TV. Telewizor poprzez funkcję VIERA Link może sterować amplitunerem (oczywiście tylko Panasonica).
  Nie za ciekawie wypadają głośniki tego TV- są malutkie pod spodem i nie mają ani basów ani sopranów. Nadają się do programów informacyjnych czy sportowych, ale film bądź muzyka nie brzmią najlepiej. Za to ciężko je przesterować. Od razu podłączyłem ten TV do jakiegoś prehistorycznego wzmacniacza i kolumienek - jest DUUUUŻOOO lepiej (do czasu aż uzbieram na amplituner)

  Telewizor ma niesamowity kontrast i jaskrawość. Może spokojnie być oglądany na dworze w pełnym słońcu (spróbujcie to zrobić z LCD). Odsłonięte zasłony tym bardziej nie są żadnym problemem. Na noc można go wystarczająco ściemnić, żeby nie oślepiał (chociaż wolałbym jeszcze bardziej). Ma 3 definiowane przez użytkownika zestawy ustawień o nieco dziwnych nazwach (normalny, kinowy, dynamiczny). Mnie by wystarczyło dzień i noc.
  Dobrą funkcją jest możliwość zmiany głośności poszczególnych kanałów i zapamiętania tego. Niestety zakres regulacji jest za mały do mojej kablówki. Mogę tylko zminimalizować problem ogłuszania przy zmianie kanałów - ale nie w ogóle go wyeliminować.

  Telewizor jest 100 Hz (ale jak ktoś sobie nie życzy - może ustawić na 50/60 Hz), obsługuje Progressive Scaning (wyświetlanie bez przeplotu), ma stop klatkę - ale nie ma PIP (chyba na złość - żeby kupować droższe modele TV Pansonica)

  Reasumując - ten telewizor plus amplituner Panasonica kosztują mniej więcej tyle co średnia cena samego TV plazmowego tego rozmiaru (czyli ok 4000). Taki zestaw na pewno będzie dużo lepszy od każdego innego za te pieniądze.
×
×
 • Create New...