Jump to content

Gohini

Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About Gohini

 • Rank
  VHS
 1. Też stoję przed takim dylematem. Ogólnie sony ma lepszy kontrast (5500 vs 4000) i dolby vision, jest też trochę jaśniejszy w SDR i delikatnie w HDR. Samsung za to ma lepsze kąty widzenia (na czym mi nie zależy) oraz mniej refleksów na matrycy. Tizen vs Google TV dla mnie bez większego znaczenia. Samsung ma lepsze głośniki (60w vs 20w) i qsymphony z soundbarami samsunga, który akurat kupiłem. I tu mam największy dylemat. Jeżeli różnica w obrazie byłaby minimalna, to czy nie zyskam dużo na dźwięku.
 2. Przepraszam ale pomyliłem się w symbolu, chodzi oczywiście o Q80A a nie Q80T.
 3. Czy warto dopłacić 600zł aby zamiast Samsunga Q80T kupić sony X90J? Samsunga mam już zarezerwowanego za 3800zł ale właśnie teraz są tańsze te sony, a mój budżet to 4,5k. Wiem, że oba są bardzo podobne ale samsung nie ma wsparcia DV a głównie filmy/netflix będę oglądał wieczorami, a nie wiem, jak dużo tracę bez DV. Telewizor będę oglądał na wprost, więc gorsze kąty w sonym mi nie przeszkadzają. Z drugiej strony mam soundbar samsunga, więc może QSymphony doda dużo do dźwięku.
 4. Zdecydowałem się na samsunga QE65Q80A, jednak czy ma on na pewno matrycę VA? Na polskich stronach piszą, jeżeli już, o VA, natomiast na rtings piszą o matrycy ADS. Czy USA dostaje po prostu inne matryce i w Europie jest VA? Na forum wyczytałem, że można zrobić jakiś test błyskawicy, ale już nie znalazłem informacji, jak go wykonać.
 5. Dziękuję za odpowiedzi. Jeszcze zapytam o jeden, samsung QE65Q80AATXXH za 4700, byłby lepszy od hisense i sony czy raczej wszystkie są porównywalne?
 6. A czy w przypadku tego samsunga, lub podobnego, różnica w jakości wyświetlanego obrazu będzie bardzo duża?
 7. Witam, Szukam telewizora 65 cali do oglądania filmów wieczorami do maksymalnie 4500zł. Telewizor będzie na wprost więc teoretycznie do takich zastosowań i w takiej cenie musi być matryca VA. Wstępnie wybrałem cztery modele: - HISENSE 65U8QF - Sony KD-65XH9096 - TCL 65C728 - SAMSUNG QE65Q67AAUXXH Telewizor będzie wisiał na ścianie więc wydaje mi się, że dobrze byłoby, gdyby był jak najcieńszy a hisense ma aż prawie 9cm. Najbardziej waham się pomiędzy hisense a sony. Natomiast w Samsungu jest podświetlanie krawędziowe dzięki czemu jest cienki jednak czy takie podświetlanie będzie miało duży wpływ na obraz do moich zastosowań? I czy strefowe wygaszanie aż tak bardzo pomaga przy oglądania na wprost przy matrycy VA? W sklepach jest jasno, więc ciężko sprawdzić jak to wygląda w ciemnym pomieszczeniu.
 8. Dzień dobry! 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 - 3,5 m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wprost 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć 6. Jak słońce świeci w pokoju ? Do południa prawie bezpośrednio na telewizor, później brak 7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Soundbar 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Film 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami 17. Preferencje co do wielkości? 65 cali 18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Grubość 19. Preferencje co do marki ? - 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4k + opcjonalnie 10% 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak Wstępnie ograniczyłem wybór telewizora do 3 modeli. Ogólnie głównie telewizor służyłby do oglądania różnego rodzaju filmów wieczorami i niczego więcej. Modele które wstępnie wybrałem: HISENSE 65U8QF LG 65NANO867NA Samsung QE65Q60TAT Teoretycznie najbardziej odpowiadałby mi Hisense bo z tego co się orientuje, to ma najlepszą czerń. Jednak jest dosyć gruby, a chciałbym, żeby telewizor odstawał od ściany najmniej jak to możliwe (oczywiście na tyle, na ile to możliwe w tym przedziale cenowym). Z góry dziękuje za pomoc!
×
×
 • Create New...