Jump to content

trafiony

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About trafiony

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Być może 65" jednak się zmieści, ale zostaję w budżecie do 3500 zł. Czy Philips lub TCL są godne rozważenia? W jednym ze sklepów jest nawet Philips 70PUS7805 za 3499 zł. Tylko czy przy Philipsach nie obawiać się tego systemu Saphi? Choć z drugiej strony wystarczą aplikacje najpopularniejszych VOD i tyle.
 2. Czaję że tak wychodzi z tych kalkulatorów odległości, aby optymalnie wykorzystać możliwości technologii itd. OK, to jest jakaś pozycja wyjściowa do poszukiwań. Ale nie bierze pod uwagę np. ustawienia mebli na ścianie z TV lub tego, że mi z tej odległości 55" wydaje się w zupełności wystarczające. Przez ostatnie 7 lat oglądałem z odległości 2-2,5m telewizor LG 39" i krzywda się żadna nie stała. Filmy cieszyły jak były dobre, nudziły jak były słabe, a do grania na PS4 siadałem po prostu bliżej. Choć kolejny dzień przeglądania recenzji, testów i relacji użytkowników zasiał ziarno pod jeszcze jeden pomysł. By teraz kupić "tymczasowo" coś budżetowego do 2000 zł, jak np. Mi LED TV 4S 55". Z nastawieniem, że za ok. 2 lata finanse pozwolą na zakup czegoś z naprawdę wysokiej półki OLED/QLED.
 3. Rzeczywiście promka np. na 3109 zł ułatwiłaby decyzję Bo budżet z uchwytem, montażem i okablowaniem rozrasta się w zależności od sklepu od 3900 do 4500 zł. W innych wątkach na forum dla podobnych zapytań polecany jest m. in. Panasonic TX-58HX820E (lub podobne numerki). Widzę, że brak jakiegoś specjalnego narzekania na Panasonica - co notorycznie przewija się w kontekście Sony XH90. Można go wyrwać poniżej 3k. Zastanawiam się, czy jako jednak mało wymagający użytkownik nie szukać czegoś... pozbawionego szczególnych wad, zamiast szczególnych zalet z których i tak niespecjalnie będę korzystał.
 4. Od 2 do 3 metrów, zależy w którym miejscu narożnika się usiądzie lub jak przestawi się fotel. Telewizor będzie powieszony na ścianie i na uchwycie lekko przekoszony domyślnie w kierunku środka narożnika. Ale np. w przypadku grania na PS4 planuję podjeżdżać fotelem zdecydowanie bliżej np. na 1,5 metra do TV. Dla lepszego efektu i aby reszta domowników nie rozpraszała
 5. Cześć! Poszukuję telewizora 55". Jeżeli chodzi o użytkowanie to 70% czasu oglądania to Netflix/HBO GO, 20% to kablówka, 10% konsola PS4 Pro lub oglądanie sportu. Niuanse techniczne czy drobne różnice w jakości obrazu nie są dla nas szczególnie istotne, bardziej skupiam się na tym aby to był najlepszy zakup w danym przedziale cenowym oraz aby nie zmieniać TV wcześniej niż za 5-6 lat. Po wielu godzinach wertowania testów, rankingów i recenzji zawęziłem wybór do następujących modeli: SONY KD-55XH9005 LG 55NANO863NA SAMSUNG QE55Q74TAT SAMSUNG QE55Q64TAU Przy czym patrząc na różnice pomiędzy poszczególnymi modelami Samsunga najbardziej znacząca wydaje się różnica ceny :) Nie wiem czy pozostałe parametry będą miały dla mnie jakieś znaczenie. Trochę jest to dylemat czy brać najtańszy QLED Samsunga czy niby solidne Sony. Już byłem właściwie zdecydowany na to XH90, ale im więcej czytam tym większe wątpliwości czy warto dokładać te parę stów (to najdroższy model ze wskazanych, wykluczam zwiększanie budżetu ponad tą kwotę). Dźwięk nie ma znaczenia (będzie wypuszczany dalej), podstawa też nie (wieszany na ścianie). Będę wdzięczny za porady.
×
×
 • Create New...