Jump to content

Popychacz

Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Popychacz

 1. Drodzy forumowicze, Chciałbym dowiedzieć się czy według was jest sens zmieniać TV z obecnego LG OLED55C9 na LG OLED55CX? Generalnie największa różnica, to chyba AMD FreeSync Premium, które wspiera model CX. TV używam głównie pod konsolę Xbox Series X - ogólnie najwięcej do grania na konsolach ew. oglądania serwisów typu YT, Netflix etc. Proszę was o swoje opinie na temat zmiany obecnego TV na model z bieżącego roku.
 2. Dokładnie tak, konsolka bezpośrednio do TV, a kabelek z zestawu bez żadnych kombinacji, dodam iż do TV mam podpięty również Soundbar JBL BAR 5.1 Sorround po HDMI, ale problem ten występuje zarówno na Soundbarze jak i głośnikach wbudowanych w TV. Zmień ustawienia audio w konsoli na jakieś 5.1, albo stereo i wtedy sprawdź. Wygląda to jakbyś miał ustawione np dolby Atmos, ale w TV miał go wyłączonego. Do TV mam podpięty Soundbar JBL Bar 5.1 Surround po HDMI, a w konsoli mam ustawione (Dźwięk HDMI 7.1 bez kompresji). Dodatkowo powiedz mi jak ustawić wyjście w samym TV - Wyjście dźwięku cyfrowego PCM / AUTO / PASS TROUGH? Nie za bardzo rozumiem 😕
 3. Dzień Dobry, Drodzy forumowicze piszę z następującym problemem, z którym niestety przyszło mi się borykać, a mianowicie po podpięciu konsoli Xbox Series X do TV od LG - C9 oraz ustawieniu obrazu na 4K 120Hz w grze Assassin’s Creed Valhalla występuje problem z dźwiękiem, a konkretniej widać to np: w cutscenkach gdzie podczas dialogów nie ma głosów postaci (przy opcji 4k 60Hz ten problem nie występuje), brak też również dźwięku kroków podczas przemieszczania się bohaterem etc. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem lub wie co może być tego przyczyną? Dodam tylko, iż jeżeli chodzi o sam wyświetlany obraz, to nie zauważyłem żadnych problemów, problem dotyczy tylko ~częściowego braku dźwięku. Wspomnę jeszcze, iż konsola posiada najnowsze oprogramowanie oraz TV również w wersji 05.00.03.
 4. Przyjacielu, Gra The Last of Us Part 2, widziałeś gdzieś może czy jest efekt, tak zwanego „filmowego ziarna” u kogoś?
 5. Poczytałem trochę w sieci i wyczytałem, iż może być to tzw: „efekt filmowego ziarna” czy według Ciebie jest to prawdopodobne? Szczerze pierwszy raz się spotykam z takim efektem w grze dlatego tak zwróciłem na to uwagę.
 6. Hej, Jestem świeżutko po rozpakowaniu i konfiguracji następujących sprzętów: * TV, który zagościł w moim salonie, to LG OLED55C9PLA, *Konsola, to oczywiście cacko ze stajni SONY, a dokładniej: Konsola SONY PlayStation 4 PRO (najnowszy model). Po pełnym rozpakowaniu i konfiguracji przyszedł czas na grę i testy no i pojawił się pewien problem, a mianowicie po odpaleniu GRY od razu ujrzałem słabą jakoś obrazu, która jest renderowania na OLEDOWYM TV, który na premierę kosztował ponad 10 tyś zł i tutaj zapala mi się lampka czy to na pewno ma tak słabo wyglądać? Załączam zdjęcia oraz krótkie Video. Po krótce w trakcie grania obraz jest jakby rozmyty (migają kropki) jak na starych odtwarzaczu na kasety Video czy to normalne? Na zdjęciach bardzo dobrze to widać, za plecami bohatera jest strasznie słaba jakość, kropkowanie, nie wyraźne tło etc. Filmik:
×
×
 • Create New...