Jump to content

Koneser

Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

3 Neutral

About Koneser

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No... mój drogi , To jest już jest obrażliwy wpis. Ciekaw jestem czy w realu odważyłbyś się tak do kogokolwiek odezwać?Odpowiedz sam sobie !
 2. A jednak......niewiele się pomyliłem.....pociesza mnie jednak ten okruszek pokory że wogóle kogokolwiek uznałeś za nr.1 . To są dobre rokowania....
 3. pmcomp ręce mi opadają. Nie lubię zwad i dlatego nie lubię "udzielania się na forach'. Pozwoliłem sobie napisać nieco na temat dwóch multiodtwarzaczy które zakupiłem. Są one do nabycia w porównywalnych cenach, więc tylko takie porównuję do siebie. Posiadam równiez inne, ale tylko z funkcją Audio i nie one, sa trescią tej prostej recenzji. Nie porównuję urządzenia za 20kpln do urz. za 1,3kpln. Nie opisuję tutaj rozwiazań technicznych zastosowanych w tych urzadzeniach bo nie o tym mój wpis. Jest oczywiste że pliki DSD są konwertowane do postaci PCM i jako takie podawane na wyjście coax lub toslink. Tyle, to nawet ja wiem.Piszę o subiektywnych odczuciach co do brzmienia tych dwu urz./tylko audio/. Tyle i aż tyle...Nie porównywał bym np. Cocktail Audio z zainstalowanym roonem, kolegi Daniela z tymi opisanymi urządzeniami.- ponieważ to jest inna półka i byłoby to nieuczciwe porównanie. To prawda, że dużo nauki przede mną. Objawiłeś się jako Nowy Guru... wobec tego chętnie siądę u Twoich stóp.../SIC!/ chociażby po to, aby aby sprawdzić czy przypadkiem nie kreujesz fikcyjnej rzeczywistości. Tyle na koniec...tutaj na 'publicznym" forum. Mieszkam na śląsku i bardzo chętnie mogę spotkać się z Tobą na jakiś odsłuchach i wymianie doświadczeń . Bez obrazy.....
 4. Jeszcze pragnę dodać ważną informację dotyczącą obydwu urzadzeń. Klon Oppo, czyli M9702 v.3 przez wyjście HDMI wypuszcza sygnał multichanel i stereo . Urz. Zidoo wypuszcza przez wszystkie wyjścia sygnał tylko stereo. / dotyczy to tylko SACD i DVD-A / . Obydwa urz. można sterować również za pomocą smartfona lub tableta instalując odpowiednia aplikację.
 5. Po co piszesz takie dyrdymały !!! . Napisz coś konstruktywnego, nie dla mnie, ale dla innych . Napisałem powyższą opinię nie jako teoretyk lecz jako uzytkownik od ok.paru miesiecy, obydwu urządzeń. Skupiłem się na prostym zrecenzowaniu tych urz. głównie pod kątem audio. Filmy mnie prawie nie interesują. Jak chcesz błysnąć naprawdę / tylko po co i przed kim ? / to naprawde napisz o czymś co sam sprawdziłeś. Nie zawsze nowoczesność idzie w parze z lepszą jakoscia.
 6. Jezeli ktoś szuka jeszcze czegoś do odtwarzania : głównie, wszelkiej maści plików audio i nie tylko / również pliki filmowe/, znalazłem i zakupiłem jakiś czas temu ZIDOO Z10. Porównałem obydwa posiadane urządzenia / zidoo Z10 i klon M9702 v.3 / Testowałem głównie pod względem audio. Ocena moja jest oczywiście subiektywna. Obydwa urządzenia odtwarzają pliki SACD- iso, DVD-Audio-iso i wszelkie inne, bez zająknięcia. Przewaga Zidoo nad klonem Oppo, polega na tym że w pierwszym zastosowano nie tylko wyjscie Hdmi ale dodatkowo jeszcze wyjscie stereo RCA, coaxial, toslink i video. Można zamontować do jego wnętrza HDD do 3TB i nie tylko- można HDD podłaczyć ,poprzez gniazdo zewnęrzne SATA / mozna także HDD podłączyć do 1z 4 wejsć USB . Zidoo posiada czułe Wi-Fi / takze wejście Lan / Dzwiek z plików audio Hi-Res jest lepszy niz z klona. Nie wiem jak to konstruktorzy Zidoo rozwiązali ale pliki SACD czy DVD-A możemy odsłuchiwac nie tylko przez wyjścia HDMI czy RCA ale również przez wyjścią Toslink czy Coaxial. To jest szczególnie ważne dla tych co posiadają starsze amplitunery lub DAC-e bez obsługi DSD. W tym urz.pliki DSD są przetwarzane i taki sygnał podawany jest na wyżej wym. wyjscia. Jeżeli nie chcemy konwertowania to mozemy zainstalowac app-kę/ USB-Pro /i podłączyć przez USB do zew. DAC-a. Ja mam zainstalowanego TIDALA /odtwarzanie Hi-Res, MQA / To brzmi naprawde fantastycznie z Zidoo. Przez USB + zewn.DAC brzmi ciut lepiej / Jezeli chodzi o filmy to nie zauważyłem róznic. Filmy odtwarzałem z You Tube. Oryginalnych filmów na płytach nie posiadam ani nie jestem fanatykiem filmowym.
 7. Dopiero teraz zorientowałem się że zamiast plików w DTS-ie wysłałem pliki SACD. Postaram się wysłać jeszcze w DTS-ie, wtedy zrobimy testy porównawcze.
 8. Barnaba ! właśnie próbuję wrzucić coś na " My Air Bridge" i powiem tak: cały dzień pewnie zejdzie, aby wykonać tą czynność! Mineło 7 min a weszło dopiero 150MB....he..he.he. To jest status stałego i wiernego klienta Vectry. " Nie idżcie tą droga" jak powiada pewien jeszcze żyjacy klasyk.
 9. Nie zabardzo rozumiem co i jak miałbym wrzucić. Chodzi o jakiś koncert w DTS-ie ? Barnaba, jak mie poinstruujesz jak to zrobić, to chętnie prześlę Ci 2 przykładowe koncerty w DTS-ie i SACD-iso. Jeden dobry i drugi słaby / oczywiscie mam na myśli multichanel / .Wtedy byłaby możliwość wybadania czy oba klony są do d..y Twój i mój , czy tylko mój? " Pojemnosć" tych plików wynosi razem ok.15Gb. Najlepiej wyślę Ci na Priva . Napisz jak to zrobić bo nie jestem mocny w te internetowe klocki. Następna rzecz w moim klonie : Obydwa wejścia USB działają tylko w 1 stronę. Tak więc odpada zastosowanie zew.Daca po USB jesli chodzi o SACD-stereo. Czy u Was z klonowymi wejściami USB jest tak samo?
 10. Witam wszystkich ! Dopiero teraz sprawdziłem klona na plikach w DTS-ie i powiem szczerze totalna kiszka ! Na tych samych ustawieniach w klonie M9702 przez optyk / Ustaw. DTS/ np.koncert Michaela Jarre- Aero, brzmi tylko dobrze. Inne koncerty w DTS brzmią fatalnie / brakuje czasami kanałów tylnych lub jest jakiś rżęrzący pogłos w tynych głośnikach/ Poprawnie działa jakies 40 % moich zasobów. Pliki SACD-Iso multichanel brzmią równiez gówniano.W stereo zaś bardzo dobrze. Te same pliki SACD ISO zgrane na nośnik DVD-R odtworzone jako multichanel / jednak nie przez klona /, lecz przez odtwarzacz SACD brzmią wyśmienicie. Co tutaj jest grane? Próbowałem na wszelkich możliwych ustawieniach w klonie. Do testów użyłem; Ampli K.D Arcam AVR 300; Pioneer VSX-922, Teac-DV20D. Głośniki : Canton Ergo RC-L; MA Silver S8, pozostałe jakies Sony. Odtwarzanie w DTS-ie szło z klona po optyku do obydwu ampli KD i było tak samo / niezadawalająco / SACD -iso multichanel szło z klona przez out HDMI /only audio/ Do iN HDMI KD Pioneera VSX-922 i było naprawdę cieńko. To co było cieńko z klona dopiero wrzucone na płyte DVD-R i odtworzone już nie z klona lecz z odtwarzacza Teac i podane na wej.DVD-A Arcama naprawdę zabrzmiało fantastycznie / Bez pomijania kanałów ,rżerżenia itp. Uzyłem równiez do testowania /DTS/ stareńkiego Novatrona NTR 83 i tutaj nic sie nie "plątało ,rżęziło itp.". Testowałem klona nie pod kątem jakości brzmienia w stereo, lecz pod kątem rozlokowania dżwieku w poszczególnych kanałach i jak to sie ma w "całości. Ogólnie mam wrażenie po dłuższym użytkowaniu /5mies./tego ustrojstwa że albo ten egzemplarz jest uszkodzony ,gówniany lub może mam za duże wymagania odnośnie niego. W filmie może jest OK, ale film to nie tylko sekcja vizyjna lecz również wysokiej jakości dżwięk wielokanałowy. Tutaj mój klon jest cieeeniiiuttkiii. Może ktoś powie jak jest w Jego egzemplarzu. Pozdrawiam.
 11. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ? Czy to znaczy, że do klona mozna podłączyć zewnętrzny napęd Blu-Ray UHD ? Ja próbowałem podłączyc zwykły napęd i wogóle nie był widziany przez klona. Napisz proszę jaki to napęd / model, firma itd .../ jezeli takowy współpracuje z klonem. Pozdrawiam.
 12. Jeszcze parę spostrzeżeń dla potomnych. Zaskoczenie : klon wypuszcza sygnał z wyjścia toslink, pełne 192.0 KHz/24bity. Próbka miała rozmiar 259,48MB, bitrate 7044 Kbps. Bardzo dobrze świadczy to o jakości klona. Jeszcze pytanie: czy ktoś już otwierał obudowę klona ? Pytam ....ponieważ nie chciałbym pokancerować tej obudowy łomem, bo jest tak wzorcowo spasowana.
 13. Mnie często dziwią takie wpisy a nawet drażnią. Kiedys kupiłem telefon pewnej marki i zapytałem na odpowiednio-tematycznym forum jakiej pojemności karty pamięci max używacie? . Były precyzyjne odpowiedzi. /2GB/ Ale jeden delikwent nie wytrzymał i napisał cały elaborat na co ,po co mi taka karta itp. itd Opadają ręce...Sory...
×
×
 • Create New...