Jump to content

Michał Parlicki

Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

2 Neutral

About Michał Parlicki

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na pewno nie zawadziłem przy składaniu. Allegro poprosiło o protokół szkody od DPD - dzisiaj przyjdzie kurier spisać i zobaczymy co dalej odpiszą. Ogólnie to dziwna sprawa, bo opakowanie i styropiany były w bardzo dobrym stanie, a tu takie jajo.
 2. Witam, Dzisiaj przyszedł do mnie tv, po podłączeniu i zdjęciu folii okazało się że matryca tuż przy ramce jest lekko ukruszona. Nie widać nic przy oglądaniu. Co zrobili byście na mój miejscu? Sprzęt kupiłem z oficjalnego sklepu allegro.
 3. Na to wygląda. Dodatkowo z tego co znalazłem Panel LG: "strukturę zbliżoną do paneli w ubiegłorocznych telewizorach. Pod tym względem trudno doszukać się różnic nawet na przestrzeni kilku ostatnich lat". Średnia jakość efektu HDR w C9 vs C8: 775 vs 650... czyli ten sam panel +20% mocy wzrostu w porównaniu do 2018. Dla porównania średnia jakość HDR w Philipsie 804 to 625 cd/m2. Myślicie, że jest się czego obawiać pod względem szybkości wypalenia? Nie chciałbym kupować TV na 3-4 lata
 4. Dzisiaj w markecie sprzedawca powiedział że w b9/c9 występuje dodatkowy biały pixel w strukturze matrycy i intensywność światła dzieli się na te 2 piksele, natomiast w 804/854 tego nie ma. Dlatego wyższa jasnosc HDR nie będzie wpływać na żywotność panelu lg. Widziałem zdjęcia matryc obu modeli i na moje oko kształt białego piksela w obu matrycach jest prawie identyczny. Czy może ktoś potwierdzić ile w tym jest prawdy? Jak ta matryca ma się do zeszłorocznych modeli zarówno lg jak i w Philips 803?
 5. O opiece serwisowej w LG czytałem dużo pozytywów, natomiast pozostałe rzeczy o których piszesz są dla mnie bardzo ogólne. Niektórzy cenią androida za większą dostępność różnych aplikacji oraz dłuższe wsparcie w aktualizacjach. Moją wątpliwość budzi w C9, tak jak wcześniej pisałem wyświetlanie ciemnych scen w materiałach skalowanych oraz szansa na wypalenie (związana z dużą jak na oled wartość jasności w hdr). Czy ma ktoś np. porównanie temperatur obu ekranów? Obstawiam, że pośrednio wysoka temperatura wpływa na szybkość wypalania.
 6. Witajcie, Mam duży problem z podjęciem decyzji między lg c9 a Philips 854/804 - oba są w bardzo podobnych cenach. Moje obawy odnośnie LG to wyżyłowana jasność ekranu w Hdr - boję się wpływu na żywotność matrycy oraz efekt 'oled flashingu' przy puszczaniu skalowanych materiałów z ciemnymi scenami. W recenzjach z Tvtest przeczytałem że Philips pod tym względem radzi sobie lepiej. Słyszałem że LG w przypadku wypalenia podczas okresu gwarancyjnego wymieni matrycę, ale boję się o wypalanie tuż po tym okresie. Oczywiście TV planuje używać z głową TV będę używać głównie do netflixa i materiałów dostępnych na internecie (HD i 4k). Z góry dziękuję za pomoc!
 7. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 26m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? kąty są ważne, bede ogladać pod kątem 45 stopni 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć 6. Jak słońce świeci w pokoju ? małe nasłonecznienie 7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam :) 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? fajnie jakby miał chromecast 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? TV z UPC, internet 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? żadne na stałe, może kiedyś konsola 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2h 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, filmy z internetu, nie ogladam sportu 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? na tą chwilę nie mam konsoli, być może w przyszłości będzie 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami 17. Preferencje co do wielkości? ~ 55" 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? topornie działający system, słaby dzwięk, złe skalowanie obrazu 19. Preferencje co do marki ? sony, samsung, philips 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? brak 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie Witam wszystkich, Zaglądam na forum już od kilku miesięcy, ale nadal mam problem z wyborem TV. TV będzie używany wieczorami, zazwyczaj przy zapalonym małym świetle oraz pod lekkim kątem, dlatego myślałem nad matrycą IPS (mój budżet jest trochę za mały na zakup Oleda). Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem dla mnie mógłby być philips IPS z ambilight - dzięki podświetleniu, czerń będzie wydawać się ciemniejsza. Zależy mi również nad dobrym skalowaniem słabej jakości obrazu oraz dobrym dźwiękiem (nie planuje zakupu dodatkowej grajbelki). W ofercie Philipsa ciężko dobrać mi idealny TV, myślałem o 55PUS8804 ale ma on swoje wady. Czy moglibyście mi jakoś doradzić?
×
×
 • Create New...