Jump to content

Piotr87

Użytkownik
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Piotr87

  1. Nie ma sensu w takich sytuacjach uderzać bezpośrednio do serwisów zwłaszcza drogą mailową itp. ponieważ oni zawsze się wykręcają. Trzeba reklamować w sklepie, oni mają obowiązek to przyjąć bez bagatelizowania przypadku, a jeśli jest możliwość rękojmi to należy z niej skorzystać.
  2. Ja uważam że powinieneś zapytać w serwisie zewnętrznym, skoro LG woli unikać tematu bo to jest ich produkt. Na przekrój ktoś inny będzie wolał skierować produkt na serwis by zarobić i dzięki temu dowiesz się więcej pod kątem merytorycznym. Zdobędziesz wiedzę niezbędną do rozwiązania problemu. Możesz po prostu poprosić o poradę fachowca z konkurencji.
  3. Witam forumowiczów, jestem posiadaczem telewizora Philips 43PUS6703/12 do którego podłączam konsolę jak w tytule. Mam nie banalny problem który postaram się opisać w sposób klarowny. Otóż po uruchomieniu sprzętu na pozór wszystko działa bezproblemowo, mam 4K z pełną gamą kolorów RGB, 60Hz. Po odpaleniu całość wygląda prześlicznie, obraz ostry, skalibrowałem tak że wzroku nie można oderwać. Ale niestety jest jakaś wada, prawdopodobnie w tv. Chodzi o ustawienie ostrości ( w skali od 0-10, mam 0 ). I do póki nie ruszę tego parametru jest ok. Problem pojawia się wtedy gdy w jakikolwiek sposób zaingeruję w tą funkcję, czyli np zmienię tryb obrazu z "Gra" na inny, który ma ostrość wyższą niż 0 i ponownie wrócę do swoich ustawień to obraz się lekko rozmywa. Widać to gołym okiem, jeśli telewizor wyłączę i włączę ponownie, problem znika i tak w kółko. Jeśli przełączę źródło np tuner, w którym jeden z profili ma wzmocnioną ostrość i ponownie wrócę na HDMI, to muszę wyłączać odbiornik za każdym razem. Nawet gdy w profilu Gra podniosę parametr z 0 na 1 i ponownie na 0 to przysięgam obraz się rozmazuje. Nie rozumiem co może być powodem. Na starym telewizorze takiego problemu nie było.
×
×
  • Create New...