Jump to content

PeterB17

Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by PeterB17


 1. Ja "kalibrowałem" sam TV. Spędziłem z 3 dni na czytaniu różnych wątków z kalibracją i swoimi siłami ustawiłem TV :) Głównie posiłkowałem się tą stroną https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu8000/settings

  Wiem, że nie jest to w 100% poprawnie skalibrowany TV ale osobiście wolę zatrzymać 500 zł w kieszeni i mieć ustawiony TV w 85% (zwłaszcza, że powinno się ponownie kalibrować obraz po ok roku czasu). Obraz jest dużo lepszy niż standardowe ustawienia, kolory są stonowane przez co nie męczą tak oczu. Próbowałem ustawienia z pierwszych stron tego wątku i z początku byłem bardzo zadowolony. Przeszło mi po ok 2 dniach, przy okazji oglądania meczu. Trawa wyglądała jakby ja ktoś zieloną farbą pomalował, przy dłuższym oglądaniu zaczęły boleć oczy. Po przełączeniu się na zalecane przez kalibratorów ustawienia dużo przyjemniej ogląda się TV. Mam również wrażenie, że dużo więcej detali widać.

   

  • Thanks 1

 2. Nie bardzo mam co zgłaszać. Podpiąłem ponownie kabel do wcześniejszego portu HDMI (HDMI ARC) i nie ma tego dźwięku. Co do tropu wadliwego kondensatora to przeszukałem różnie fora i głównym objawem zepsutego kondensatora jest dźwięk przypominający buczenie. U mnie nic nie buczało. Po tym co przeczytałem prędzej bym się skłaniał do zakłóceń w sieci. Komputer mam podpięty do listwy zasilającej i faktycznie parę razy zauważyłem że przy większym obciążeniu zaczyna chwilami migotać dioda we włączniku. Listwa bezpośrednio podpięta do gniazdka w ścianie. Zakładam że postawienie Smart UPSa powinno załatwić sprawę ze skokami napięcia. Zamieszczam link do wątku na forum elektrody z bardzo podobnym przypadkiem do mojego: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1211271.html


 3. Dzięki za odpowiedź.

  Mam w domu laptopa, tylko o dużo słabszej konfiguracji. Jestem w stanie na nim przesłać obraz 4k 30 Hz. Może być taka konfiguracja czy musi być 4k 60Hz?

  Jeżeli chodzi o dźwięk to nie jest to buczenie, bardziej przypomina coś elektryzującego się, czasami taki dźwięk jest przy źle wsadzonym kablu do gniazdka elektrycznego albo jak żarówka zaczyna mrugać to wydaje bardzo zbliżony dźwięk. O ile to ma znaczenie w kwestii kondensatorów :)

  Rozumiem, że poprawne działanie 4k przy netflixie, youtube, USB nie eliminuje możliwości wadliwych kondensatorów? Pytam bo TV kupiłem tydzień temu i chciałbym uniknąć kontaktu z serwisem w tak wczesnym etapie korzystania z TV :)


 4. Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

  Mam dziwny przypadek z połączeniem TV (55NU8042) - PC (karta graficzna GTX 1060 Strix). Po odpaleniu kompa podpiętego do TV po HDMI, z okolic telewizora dobiega dziwne trzeszczenie. Porównałbym go do dźwięku jaki wydobywa się w chwili pocierania dwóch naelektryzowanych elementów. Dzieję się to przy rozdzielczości 4k. Jeżeli na PC zmienię rozdzielczość na 1080p problemu nie ma. Nie bardzo wiem co to może być.

  Komputer mam połączony z TV za pomocą tego kabla: https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-hdmi-2-0-ultrahd-3d-lindy-36473-3m-7558212122?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=NmY4ODcxZmUtNjNmYy00YWYzLWE5NzMtMGZmNmZiZjk0MjlmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=1a75234a-cec6-438a-89c0-5ea3d7afdc67

  Bawiłem się również opcjami karty graficznej, poniżej screen:

  image.png.d2e2009319113fd4188368a2be9c55cc.png

  Na pewno zmieniałem zakres tonalny na pełny i wyjściową głębię kolorów na 12.

  Czy ktoś ma pomysł co może powodować trzeszczenie TV? 

  Z góry dziękuje za pomoc.

×
×
 • Create New...