Jump to content

Rift

Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Rift


 1. Dzięki @Chris144 i @tomulus2000. Chciałbym za wszelką cenę uniknąć jakiejkolwiek zabawy ze zwrotami, bo organicznie za tym nie przepadam. Poza tym mam słodką nadzieję, że kupując telewizor trafi mi się nowy egzemplarz a nie z takiego zwrotu...

  Nie oglądam telewizji nigdy w całkowitej ciemności, wprost przeciwnie, nawet tego nie lubię.

  Mój dylemat teraz sprowadza się do wyboru pomiędzy Samsungiem a QE55Q7FN a LG 55SK9500. Wersje 65 cali są po prostu dla mojego pomieszczenia zbyt duże.

  W przypadku Samsunga przyglądałem się dość dokładnie w sklepie pod różnymi katami i nie widzę, aby ten obraz jakoś znacząco tracił na jakości. Każdy z tych telewizorów ma swoje zalety i wybór jest dla mnie trudny. Na modele 2019 nie chcę czekać, bo nim ich cena osiągnie racjonalne wartości, to minie rok :)


 2. Jak to wszystko czytam, to mam wrażenie, że lepsze od tego modelu SK9500 są telewizory za 2000 zł z 60Hz matrycą i krawędziowym podświetleniem. A jedyną jego zaletą jest dźwięk, pilot i system webOS (który dostępny jest także w dużo tańszych modelach).

  Rozumiem, że Samsung QE55Q7FNA bije ten telewizora jakością obrazu na głowę, bo nie ma takich wad z podświetleniem?


 3. Dziękuję @tomulus2000, że odpisałeś. Po przeczytaniu różnych testów i tego wątku mam po prostu mętlik w głowie. Kiedy jestem w sklepie i oglądam dema, to one nawet na wielu telewizorach Full HD wyglądają świetnie. Kiedy poprosiłem o włączenie naziemnej telewizji na LG SK9500, Sony 55XF9005 i Samsungu QE55Q7FNA to wyglądała ona tak sobie na wszystkich. Okazuje się, że super telewizory są tylko super, gdy mają materiał super jakości do wyświetlenia, ale z takim to sobie i przeciętny telewizor radzi.

  Sony odrzuciłem, ze względu na wspomniane przez Ciebie przypadłości.

  W sklepie sprzedawcy deprecjonują Samsunga, bo ma krawędziowe podświetlenie, ale przyznam, że jeśli ogląda się to w sklepie, to jakość szczególnie nie rzuca się to w oczy.

  Obraz na LG z kolei w sklepie też prezentuje się ok, ale nie tak ładnie i naturalnie jak na Sony. I w moim subiektywnym odczuciu daleko mu do estetyki Samsunga (design).

  Po tych wszystkich analizach pozostał mi na placu boju Samsung i LG. A ponieważ nie oglądam praktycznie telewizji przy zgaszonym świetle ani w ciemnym pomieszczeniu, to pewnie wybiorę Samsunga, który nie ma żadnych dziwnych zachowań ze strefami.

  • Upvote 1
×
×
 • Create New...