Jump to content

Tomasz Gąszczak

Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About Tomasz Gąszczak

 • Rank
  VHS
 1. Taki przewidywałem budżet, ale czytając odpowiedzi, kto wie czy nie będę zmuszony go zwiększyć A pytałem o końcówki nazw Q9 ze zwykłej ciekawości, bo patrząc nawet na niższe modele, można zauważyć, że podobne telewizory różnią się nie tylko ceną, ale tymi końcówkami w nazwie, jak się domyślam, mają znaczenie, tylko w czym różnica?
 2. To teraz co do QLED rodzą się pytania w związku z ilością rożnych tv Q9. W czym jest różnica między modelami Q9 z końcówką FNA, FAM czy FN? Przeglądając telewizory samsung Q9 jest ich kilka, tylko czy się różnią? Czy są jeszcze jakieś rozwiązania innych marek, które jakością zbliżyłyby się do wspomnianego wyżej OLED czy QLED? Jeśli tak, to jakie byłyby to tv? BTW, czy marka TCL jest w ogóle warta jakiejkolwiek uwagi? Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.
 3. Super, dziękuję. A jak się mają takie ledy do matryc QLED czy OLED? Faktycznie warto przepłacać do tych matryc? Zastanawia mnie odwzorowanie czerni pomiędzy np. Sony 55XF9005 a dowolny QLED czy OLED? Jak wygląda jeszcze sprawa podświetlenia matryc w ww. tv, drażni mnie widoczna podczas "czarnego ekranu" poświata z góry i z dołu, że aż czarny staje się szary. No i Sony, mając przykre doświadczenia z pierwszym tv tej marki, to jakoś mnie nie przekonuje, ale jeśli warto go kupić przemyślę jego zakup.
 4. Witam, jestem nowy, jeżeli chodzi o tv to po tygodniu szperania, mam taki mętlik w głowie, że nie wiem już czego chcę i jaki telewizor wybrać. Stąd tutaj mój wpis. To czego oczekuję od telewizora, to: - 55 cali - matryca dobrze odwzorowująca kolory i przede wszystkim czerń, (QLED, OLED lub coś innego, ale czerń ma znaczenie) - HDR - BEZ smart (wiem że się nie da, ale to jest sprawa ostateczna, od tego będzie NVidia shield), A teraz ankieta: 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 36m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? i tak i tak, więcej na wprost, 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć 6. Jak słońce świeci w pokoju ? z daleka od słońca, bliżej okna z północy 7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 43 cale 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? jw. 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? wszystkie, nacisk na HD i 4K 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Nvidia shield 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5h 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej mat 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? informacyjne, domowe, bajki 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie, okazjonalnie, prawie wcale 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudnia i wieczory 17. Preferencje co do wielkości? 55 cali 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smart, lagi 19. Preferencje co do marki ? nie 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez 3D 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4 tyś. 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak Oczywiście nie jest to zakup na już, może za miesiąc, więc cena ew. troszkę wyższa. Da się coś ogarnąć takiego? Marka dla mnie nie ma znaczenia, może być nawet chińczyk. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
×
×
 • Create New...