Jump to content

kevirek

Użytkownik
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About kevirek

 • Rank
  VHS
 1. Dzięki za poradę, chyba pozostanę przy tym typie. Zastanawiam się tylko, czy warto poczekać z zakupem jeszcze 2-3 tygodnie. Czytałem, że w lutym są premiery nowych modeli i można liczyć na obniżki cen starych, ale widzę, że ten wyszedł w maju, więc coś mi tu nie pasuje. Jak to z tym jest?
 2. Oglądałem dziś w sklepie 55PUS8303 I wydawał mi się całkiem sensowny, jednak sprzedawca twierdził, że KD-55XF8596 jest od niego lepszy, bo ma szybszy procesor i lepszą jasność i jest odrobinę tańszy. Z drugiej strony widzę, że ma gorszy kontrast (1000 vs 1200), uboższy pilot i nie ma Ambilight, który podoba mi się jako efekt sam w sobie i liczę, że pozwoli wizualnie poprawić niedoskonałą czerń. Co lepiej wybrać z tej dwójki?
 3. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~20m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3,2m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Tak i tak - stąd preferencja na IPS. 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać 6. Jak słońce świeci w pokoju ? Szerokie drzwi balkonowe prostopadle do ekranu, w odległości ok. 1,5 m 7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobre kąty, dostępność aplikacji, wygaszanie ekranu, ładną stopkę, funkcjonalnego pilota, mile widziane niezłe audio 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Żaden lub przez HDMI (Mi Box, Raspberry Pi itp.) 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Jak wyżej oraz dysk USB 3.0 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-2 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak silnych preferencji, ale chyba matową 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, w tym czasem animowane, materiały popularnonaukowe z YT, czasem film akcji 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Przeglądarka - nie, aplikacje typu YT, Spotify - jak najbardziej 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami 17. Preferencje co do wielkości? 55 cali 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słabe kąty widzenia, wielkie piloty przeładowane niepotrzebnymi przyciskami 19. Preferencje co do marki ? Sony, LG, Samsung, Philips 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Najchętniej do 3000, ale ewentualnie mogę dojść do 4000, jeśli naprawdę warto 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie Witajcie, poszukuję odpowiedniego telewizora do salonu. Chwilowo mam na oku najbardziej Philips 55PUS8303, ale zastanawiam się, czy na moje potrzeby rzeczywiście konieczne jest odświeżanie 120 Hz, bo sportu wcale nie oglądam i nie chcę niepotrzebnie przepłacać. Druga wątpliwość to Direct LED kontra Edge LED - czy faktycznie widać dużą różnicę w równomierności podświetlenia? W tym modelu najbardziej przemawia do mnie 120 Hz (na podstawie opinii w sieci, bo osobiście nie wiem, czy jest to niezbędne), Android, niezły kontrast jak na IPS oraz Ambilight, który sam w sobie daje niezły efekt i przy okazji pomaga zatuszować niedoskonałości czerni na IPS.
×
×
 • Create New...