Jump to content

chemik22

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About chemik22

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jedno pytanie bo wkurza mnie że podczas kożystania z naziemnej telewizji jak nagrywam jakiś program to nie mogę oglądać innego, da się to jakoś zmienić ? Już na moim 7 letnim telewizorze nie było z tym problemu abym np nagrywał Polsat a oglądał TVN, warunek był jeden że programy musiały być na tym samym multiplexie a tutaj z tym lipa..
 2. Hej, Pytanie do znawców w temacie TV. Czy pomijając względy cenowe zdecydowalibyście się na zakup Sony KD-65AF8 zamiast LG 65B8 ? (C8 chyba ciężko dostępny i niewielka różnica do B8). Chętnie poznałbym też uzasadnianie w dwóch zdaniach Pytanie jest na prośbę mojego Teścia ;). Ja sam mam LG 55B8 i nie mam się do czego przyczepić ale może ten Sony jest lepszy ?
 3. A co myślicie o tych planszach.. Już nie jedną widzieliście więc chętnie opinię poznam: Jest się do czego przyczepić ? Ps. Ta czerwona i niebieska kropka to zegary piekarnika i mikrofali
 4. Dzięki za info, faktycznie dysk zewnętrzny był odpalony po wyłączeniu TV, co do ręcznej kompensacji to nie myślałem ze może ona cokolwiek popsuć robiona "bez powodu" w sumie raz ją odpaliłem bo byłem ciekaw..
 5. Dzięki, faktycznie wystarczy odpalić youtube... Jeszcze tak dopytam o czyszczenie ekranu, bo ono teoretycznie powinno robić się automatycznie co 4h użytkowania ale ja mam wrażenie że nic się nie dzieje z automatu bo jak np. ręcznie odpalę funkcje czyszczenia to później po uruchomieniu TV w górnym rogu jest napisane że proces czyszczenia był wykonany ale samo nigdy mi takie coś nie wyskoczyło.. A poza tym komunikatem to chyba ciężko stwierdzić czy i kiedy TV robi to czyszczeń nie samodzielnie..
 6. A tak z ciekawości to jak wy ustawiacie aby wyświetliła się ta plansza testowa 5% czy 20% ? Bo w opcjach to nigdzie tego nie mogę znaleźć..
 7. Faktycznie ta opcja rozwiązuje problem napisów na dobre i za to wielkie dzięki, niemniej myślę że wciąż biały kolor jest jakiś niesamowicie jaskrawy (najbardziej to widać jak wchodzę w menu ustawienia i te "chmurki podpowiedzi" co się pojawiają po prawej od opcji to są nieporównywalnie bardziej jaskrawe podczas oglądania materiału np. DV niż gdy wchodze w opcje gdy oglądam coś na ustawieniach np. z anteny naziemnej itp.
 8. W co byście doradzili aby zmienić w ustawieniach Dobly Vision np. dla Netfixa aby napisy/biały kolor nie był tak kołujący w oczy ? Bo normalnie co ciężko mi patrzeć na biały kolor bo jest jaskrawy jak ch****a że ciężko na to patrzeć... Generalnie ustawienia mam z RTINGS (tzn. niewiele zmian wprowadziłem, bodajże tylko że 'ciepły kolor 1' wybrałem ale nie żeby na innych była wielka różnica).
 9. Mi podobnie jak koledze powyżej również chodziło o coś bardziej szczegółowego do ustawień HDR.. ..oraz być może nawet bardziej w jaki sposób koledzy sobie radzą z odtwarzaniem materiałów słabej jakości ? Ja od czasu do czasu mam ochotę sobie obejrzeć np. nagrania bardzo starego serialu Married with Children który wygląda mocno średnio nawet z 4 metrów.. wiadomo że szału nie ma co oczekiwać ale czy ktoś ma jakieś triki aby wyglądało to choć trochę lepiej ?
 10. Te ustawienia już jakiś czas temu wprowadziłem, liczyłem że istnieje jeszcze jakaś inna propozycja której nie jest tak łatwo w google znaleźć a warto wypróbowywać
 11. Profesjonalnej kalibracji mi nie trzeba ale na pewno jest jakiś zestaw ustawień które niezależnie od konkretnego panelu zawsze warto ustawić w tym modelu TV, czy się mylę ?
 12. chemik22

  Witam

  Witam wszystkich Tomek
 13. Witam wszystkich, Czy mógłby ktoś podzielić się ze mną swoja kalibracją do modelu LG 55B8 ? Generalnie jest bdb ( w porównaniu z moim poprzednim 7 letnim sprzętem) ale myślę że da się więcej z tego sprzętu wydobyć. Mój mail: tomek@grzybek.h2g.pl Z góry wielkie dzięki za pomoc!
×
×
 • Create New...