Jump to content

Pio36

Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Joined

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About Pio36

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam pytanie z innej beczki, czym czyścicie matryce TV, dzieciak mi uwalił jogurtem ekran, mikrofibra i woda zrobiła smugi, specjalny preparat do lcd też, ściereczki nawilżone to samo, oczywiście efekt smug zmienia się od użytego sposobu ale nadal są mniejsze lub większe, szału idzie dostać czyszcząc tą matryce ( xf90 ). Na szczęście widać to tylko wieczorem/nocą przy wyłączonym tv.
 2. Tak okazuje się, że Sony nie czyta za dobrze mDvD czyli napisów {}, reszta jest już ok, sprawdzę tego Kodi w przyszłości na razie oglądają napisy standardowe w odtwarzaczu i nic nie mówią, ze jest w czarnym boxie, czy tam za małe, wiec chyba pasuje, kwestia przyzwyczajenia.
 3. Nie, one nie są w odtwarzaczu, przyciśnij przycisk na pilocie "HOME" następnie zjedź na dół będziesz miał ikonkę ustawienia, sieć itp, właśnie tutaj masz dodatkowe opcje konfiguracyjne TV, tylko, że tutaj zmieniasz napisy w Tv nie w tym playerze, więc lipa straszna. Tak wiem, że masz możliwości ustawiania, ale z jakiegoś powodu nawet jak je ustawie z odpowiednim kodowaniem to dalej się rozjeżdżają, będę testował, do tej pory używałem zmiany rozszerzenia na .txt i kodowania ANSI w mikroDVD, działało i działa ok na PC, niekoniecznie na sony.
 4. Doszedłem już do tego, że chodzi chyba o kodowanie i .srt bo ręcznie ściągając napisy działają, a przez rożny soft typu napiproject/napisy24 już nie, jutro poszukam jakie kodowanie musi być odpowiednie, dzisiaj jestem już padnięty. Co do opcji gdzie w teorii ustawia się napisy, to ustawienia, łatwy dostęp, napisy tam masz masę opcji ale nie mogę zmusić playera by ich używał, będę się bawił jutro, jak coś znajdę to dam znać.
 5. Witam 1. Czy ktoś wie, jak wyeliminować problem z źle zsynchronizowanymi napisami w Sonym 55xf9005, napisy się rozjeżdżają bez względu czy film jest z USB czy HDD, na kompie wszystko jest w porządku. 2. Znalazłem zaawansowane ustawienia napisów rodzaju czcionki, jej wielkości, koloru ale nowe ustawienia nie działają w wbudowanym playerze. Chcę zmienić czarne boxowe tło napisów na przeźroczyste i dodatkowo ich wielkość. 3. Jakie dokładnie ustawienia zmienić by sprawdzić clouding na którego tak każdy narzeka, bo wyłączywszy lokalne wygaszanie, opoje kontrastu i jego głębi, dodatkowo ustawienie max jasność, "chmur" o dziwo nie ma ale może coś źle ustawiłem
 6. Temat do zamknięcia kupiłem Sonego 55xf9005 i mam z nim kilka problemów.
 7. Witam Poszukuje już od pewnego czasu TV który spełniałby kilka funkcji opisanych poniżej: 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Prawie na wprost. 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać 6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno od wschodu, na bocznej ścianie ok 1m przed TV. 7. Jaki masz obecnie telewizor ? Był Samsung 40" 3d, obecnie jest jakiś LG 32" 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry upłynniacz ruchu, brak juddera i stuttera, rozbudowany program do obsługi napisów. 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Prawie wszystko mam SD/HD, w niedalekiej przyszłości będzie i 4k. 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder Polsatu/nc+, dysk zewnętrzny, pendrive, dvd player. 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Nawet 8-12h 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie lubię wszystkiego co się błyszczy ale mogę z tym żyć. 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Dzieciak bajki/filmy z napisami ( napisy to mus, niestety ), wiec tak się do napisów przyzwyczaiłem, że nie jestem bez nich wstanie oglądać żadnego filmu, żona to samo. Od czasu do czasu jakiś mecz bez napisów 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie, chociaż planuje wykupić netfixa. 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Żona do 15, córeczka do 20, potem my. 17. Preferencje co do wielkości? Max się zmieści 55" cali. 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Psuja się, a tak na poważnie chce uniknąć problemu z rozjaśnianiem/bloomingiem napisów, automatycznym ściemnianiem/rozjaśnianiem ekranu, cloudingiem. niestety jesteśmy wrażliwi na wszelkie ścinanie, szarpanie obrazu, więc ruch też ma znaczenie. 19. Preferencje co do marki ? Nie mam. 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie. 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5k ale wiadomo, ze wolałbym taniej. Rozważę każdą propozycję.
×
×
 • Create New...