Jump to content

Marek Kalicki

Użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

2 Neutral

About Marek Kalicki

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. klaus71 właśnie o to chodzi, w Samsungu jest dedykowany tryb, gdzie input lag wynosi 20ms... Ale w LG widać ten judder, czy da się przeżyć?
 2. Zdecydowanie lepiej... A nie chciałbym iść w OLED, wywalić 6000 minimum, jeżeli będzie też taka tragedia. Najdziwniejsze jest to, że większość ludzi tego nie widzi. Chyba, że to przyzwyczajenie, bo mnie też już tak nie przeszkadza jak na początku. Natomiast najgorsze jest to, że teraz jestem tak przewrazliwiony, że nawet na smartphonie widzę ten judder w niektórych filmach, a wcześniej nie rzucało mi się w oczy?
 3. Witam serdecznie! Potrzebuje profesjonalnej porady odnośnie efektu judder w TV 4K Samsung NU8002. Efekt ten występuje tylko w grach 30fps,ale bardzo psuje "feeling", wręcz boli mnie od tego głowa... Polega on na pozostawieniu tak jakby powiaty za krawędziami przy szybkim ruchu kamery. Wiem, że nie każdy to dostrzega, natomiast po przesiadce na TV55 cali, z 32 calowego Full HD, męczy on straszliwie... Niestety nikt nie potrafił mi doradzić, jak się go pozbyć, ew czy to norma w TV 4K... Poczynilem wiele obserwacji w przeróżnych grach i tak: Efekt występuje tylko i wyłącznie w grach 30fps Niezaleznie od konsoli i ustawień rozdzielczości, a nawet włączenia Freesync na XBOX. W niektórych grach jest mniej widoczny, w innych bardziej, możliwe, że to kwestia renderowania klatek? Po ustawieniu ostrości na 0 i gammy na max, jest nieco mniejszy W ciemnych kadrach jest minimalny, możliwe, że kontrastowe obrazy go nasilają? Widziałem posty, że u innych producentów też jest ten problem, ale nie w tej ilości co u Samsunga. Włączenie Game Motion Plus i ustawienie redukcji drgań na max minimalizuje go, ale jest nadal a dodatkowo pojawiają się artefakty obrazu... Okazuje się, że oglądając z bliska TV FullHD też on występuje, tylko w stopniu nieznacznym, więc tutaj to nie przeszkadzało... Udało mi się ustalić tylko tyle, że TV ogólnie mają problem z renderowaniem obrazu w 30 fps, widać również podobny efekt na niektórych dziadowych programach TV, typu ATM, gdzie przepustowość jest zbyt niska dla 4K. Przymierzam się do zakupu OLEDa, ale boję się, że będzie podobnie, a bez AMP jak dla mnie jest taka gra niegrywalna... Przepraszam za ewentualne błędy, ale piszę z telefonu ☺️ A tu link do zobrazowania problemu: https://youtu.be/X113cl9K_Oo https://youtu.be/7c6W-v5MDw8 Widać stąd, że problem był znany także w plazmach. downloadfile.bin
 4. Jak wrócę z pracy, to sprawdzę który to na tym filmiku. Z tego co zdążyłem znaleźć info to zwielokrotnienie konturów w ruchu, w zasadzie tylko w materiałach w 30-50fps. Czyli w 24 patrz filmy efekt słabo widoczny, w 60 wcale. Zrobiłem test ze starym TV i też jest ten efekt, tylko że na 32" nie rzuca się to tak w oczy, do tego trochę rozmywal ruch, więc tym bardziej to maskował
 5. Spodziewałem się mniejszego juddera. Czyli wszystkie większe LCD 4K tak mają? A ma ktoś LG OLED B8? ALBO B7? tam też jest taki judder? Bo ponoć w OLEDACH nie ma tego problemu. W ostateczności sprzedam i dołożę do LG, tylko boję się tych wypalen, a jednak chciałbym TV mieć minimum 5-6 lat
 6. Witam serdecznie! Zawiedziony judderem w Samsungu 55NU8072 chciałbym jednak go wymienić. Jaki telewizor będzie najlepszy do gier w przedziale do 4000zl? Full HD do 45" 4K do 55"? Input lag i mały judder to priorytet...
 7. Wykonałem judder test w 30 fps. https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3D-Ht8EIAOrj8&ved=2ahUKEwjLh6j9ndreAhWBpywKHSSxCeQQjjgwAnoECAgQAQ&usg=AOvVaw04jBhC3S3rEABkLsjDnKQY I właśnie taki efekt rozmazania, czy też rozrywania obrazu wystepuje, więc to judder i ewidentnie wina TV.
 8. Przy PlayStation 4 Pro, przy ruchu kamery występuje takie jakby rozrywanie konturów w grafice tła. W grach w 60 fps problem jest marginalny, ale w 30 fps nie da się grać, od razu zaczyna boleć głowa od tego..
 9. Witam serdecznie! Zachęcony testem modelu TV 4K Samsung UE55NU8072 jako idealny do gier mój wybór padł na niego. Dużo pozytywnych opinii tylko umocnił mój wybór, chociaż Samsungom nie ufalem nigdy... Po przesiadce z 32" Sony KDL W705b na 4K liczyłem na przysłowiowy opad szczeny, a zaczynam żałować wyboru, zwłaszcza że kwota to dla mnie nie mała... Ale do sedna. Otóż w grach występuje niesłychanie silne rozrywanie tła obrazu przy szybkich ruchach kamerą. Jest to szczególnie widoczne przy grach w 30fps, odbiera całą przyjemność z gry... Przy ustawionym na max uplynniaczu jest lepiej, jednak nie całkiem a i artefakty obrazu bardzo mi przeszkadzają. Czy jest sposób żeby ten efekt wyeliminować? Nikt tego nie zauważył? Zwłaszcza testując TV? Jak dla mnie to wyrzucone w błoto 4000. ? Dodatkowo odnoszę wrażenie większej czułości ruchu kamery w grach niż w starym TV. Proszę o pomoc, doradzanie, bo nie wiem czy TV się nie pozbyć... Tylko nie daje mi spokoju, że był tak zachwalany. Może po prostu nie umiem czegoś ustawić? 
 10. Witam serdecznie! Zachęcony testem modelu TV 4K Samsung UE55NU8072 jako idealny do gier mój wybór padł na niego. Dużo pozytywnych opinii tylko umocnił mój wybór, chociaż Samsungom nie ufalem nigdy... Po przesiadce z 32" Sony KDL W705b na 4K liczyłem na przysłowiowy opad szczeny, a zaczynam żałować wyboru, zwłaszcza że kwota to dla mnie nie mała... Ale do sedna. Otóż w grach występuje niesłychanie silne rozrywanie tła obrazu przy szybkich ruchach kamerą. Jest to szczególnie widoczne przy grach w 30fps, odbiera całą przyjemność z gry... Przy ustawionym na max uplynniaczu jest lepiej, jednak nie całkiem a i artefakty obrazu bardzo mi przeszkadzają. Czy jest sposób żeby ten efekt wyeliminować? Nikt tego nie zauważył? Zwłaszcza testując TV? Jak dla mnie to wyrzucone w błoto 4000. ? Dodatkowo odnoszę wrażenie większej czułości ruchu kamery w grach niż w starym TV. Proszę o pomoc, doradzanie, bo nie wiem czy TV się nie pozbyć... Tylko nie daje mi spokoju, że był tak zachwalany. Może po prostu nie umiem czegoś ustawić?
×
×
 • Create New...