Jump to content

Zykfyr

Użytkownik
 • Content Count

  209
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by Zykfyr


 1. 11 godzin temu, Eleonor napisał:

  No to może nakieruj jak to zrobić bo albo mam jakąś blokadę albo nie umiem :)

  Odpalasz przeglądarkę internetową telewizora , wchodzisz na interesująca ciebie stronę, możesz następnie kliknąć na żółtą(?) gwiazdkę odpowiedzialną za dodanie strony do zakładek, następnie pojawi się zapytanie czy tą zakładkę również dodać do ekranu głównego i tyle , tak przynajmniej to działa na zeszłorocznej serii.Pzdr


 2. 10 godzin temu, Eleonor napisał:

  No to zapytam tak jak pytałem w C9 

  W jaki sposób umieściliście skrót do portalu ?

   

  Próbowałem różnych kombinacji i nic nie wychodzi....

  Może jakaś podpowiedź ?

  Przecież to jest dodanie zakładki do ekranu głównego z przeglądarki tv , u mnie na B8 nawet działa taki skrót do dowolnej witryny w necie. Chyba że w tegorocznej serii zmienili proces 'wyciągania do belki' jakiegoś odnośnika to przepraszam ;).


 3. Miałem podobny problem wprawdzie w B8(ale matryca jest ta sama w obu modelach), tak u mnie wyglądała matryca (zdjęcia to 5% grey i 2 screeny jak to rzutowało czasami na obraz) bez zająknięcia serwis LG w ramach gwarancji (zgłoszonej bezpośredni do nich a nie przez sklep) wymienił na nową matrycę.

  Pzdr.

  20181121_000434.jpg

  1matryca (4).jpg

  1matryca.jpg


 4. Żadne naciąganie klienta , tylko powinno się czytać ogólnie warunki ubezpieczenia/przedłużonej opieki serwisowej zanim się na coś zdecydujesz , np. w Media Markt dla opcji "gwarancja plus" wygląda to tak:

  "

  4.1 Zasadniczym zobowiązaniem Sprzedawcy wynikającym z Umowy Serwisowej jest naprawa wadliwego Artykułu lub jego niesprawnej części. W wypadku braku możliwości naprawy wadliwego Artykułu lub jego niesprawnej części, albo jeżeli naprawa Artykułu wiązałaby się z koniecznością poniesienia przez Sprzedawcę niewspółmiernie wysokich kosztów lub z nadmiernymi uciążliwościami dla Sprzedawcy lub Klienta, Sprzedawca może jednakże wykonać swe zobowiązanie wobec Klienta poprzez przekazanie Klientowi karty podarunkowej stosownie do postanowień punktu 4.2 poniżej.

  4.2 W okolicznościach wskazanych w punkcie 4.1 powyżej, Sprzedawca przekaże Klientowi kartę lub karty podarunkowe (uprawniające Klienta do zakupu Artykułu/ów w dowolnym sklepie sieci handlowej „Media Markt” w Polsce), na kwotę określoną w pkt. 4.3 poniżej (dalej „Kwota”).

  4.3 Wysokość Kwoty kart podarunkowych przekazanych Klientowi, o których mowa w punkcie 4.2 powyżej, wynosi:

  100% ceny zakupu Artykułu – w przypadku przekazania kart podarunkowych w ciągu pierwszego roku od dnia zakupu Artykułu,

  100% ceny zakupu Artykułu – w przypadku przekazania kart podarunkowych w ciągu drugiego roku od dnia zakupu Artykułu,

  80% ceny zakupu Artykułu – w przypadku przekazania kart podarunkowych w ciągu trzeciego roku od dnia zakupu Artykułu,

  60% ceny zakupu Artykułu – przekazania kart podarunkowych w ciągu czwartego roku od dnia dokonania Artykułu,

  40% ceny zakupu Artykułu – przekazania kart podarunkowych w ciągu piątego roku od dnia dokonania zakupu Artykułu."

  Także wszystko jest dokładnie opisane , na co możemy liczyć w razie takich przypadków tylko pasowałoby najpierw się dokładnie z tym zapoznać zanim wybuli się na to parę stówek i tyle ;) wtedy unikniemy zdziwka jak kolega 2 posty wyżej.

  Pzdr.


 5. 10 godzin temu, Adrian Jakubczak napisał:

  Możesz podpowiedzieć które konkretnie?

  Zrobić test blackclipping w całkowitej ciemności i ustawić 'jasność' w oparciu o ten test (pasek 17 ma wręcz minimalnie dla oka migać) , bazowo jasność jest ustawiona na 50 , ale bardzo często występują odchyły +- 1/2 stopnie , masz typowy przykład źle ostawionej jasności ekranu, pewnie przy 49 już będzie smoliście czarne. Czasami problemy z pasami występują przy Dolby Vision ale to inna bajka, bo tutaj mówisz o SDR.


 6. 8 godzin temu, Wooyek84 napisał:

  Czy mi się wydaje, czy ta funkcja czyszczenia matrycy - kompensacji czy jak to się tam fachowo nazywa jest domyślnie wyłączona? 

  Bo wszedłem w ustawienia obrazu i są tam 2 opcje, jedna wyłącza TV od razu i niby to robi, a druga, która wydawało mi się, że włącza się sama, po wyłączeniu telewizora jak grał co najmniej 4h bez przerwy, to chyba trzeba ją też tam włączyć, bo coś tam jest napisane, że bedzie czyścić matrycę wg harmonogramu, ale dopiero jak wyłączymy TV, czyli domyślnie jest to chyba wyłączone, tak to rozumiem. ?

  W Ustawieniu Panelu oled możesz uruchomić "ręczne czyszczenie matrycy" jest to długi cykl ok.45min-1h (matryca najpierw zdaje się musi 'ostygnąć' i dlatego tyle czasu to zajmuje), masz tam 2 opcje bo: 1)klikasz , tv od razu się wyłącza i zaczyna przeprowadzać cały proces 2) proces zacznie się dopiero kiedy ty wyłączysz telewizor (chcesz np. obejrzeć film do końca). Także sama w sobie kompensacja jest ta sama w obu opcjach jedynie się różni sposobem jej uruchomienia Za to..

  Automatyczna kompensacja to co innego , telewizor sam ją sobie przeprowadza po zliczonych 4h (nie musi ciągiem lecieć 4h) trwa ona ok.6-10min , wyłączasz tv z pilota i ważne aby był podpięty do prądu i tyle (nie musisz mieć nic ustawionego , ani szybki start itd.). Jak rozpoznać czy automatyczna zachodzi? Po wyłączeniu tv masz dość głośnie cyknięcie , w tym przypadku jego nie będzie , gdybyś miał podpięty jakiś np. jakiś dysk/pendrive z diodą led , to pomimo , że tv wyłączyłeś to ona nadal się będzie na tym urządzeniu palić (normalnie oczywiście gaśnie wraz z wyłączeniem tv).

  Pzdr.

  • Upvote 2

 7. 8 godzin temu, Trekis napisał:

  W wersji netflixowej 2:01:38. To co się tu dzieje ze światłem latarki na B8 to są istne jaja. 

  Ogólnie 'latarki' wykładają ten tragiczny upłynniacz Lg ;) To samo film Prometheus (2012) scena od 6:27 (świecą latarką po ścianach w ciemnej jaskini) już na minimalnych wartościach sypie artefaktami ,że aż oczy bolą , ale to pewnie kwestia każdego jak to odbiera , niektórzy nawet nie będą zwracać na to uwagi , tak czy owak tą scenę(z Prometheusa) widziałem oczywiście u siebie na B8 jak i na C8 kolegi i nie było żadnej różnicy w słabym działaniu upłynniacza.


 8. 9 godzin temu, Adrian Jakubczak napisał:

  Ja posiadam 4.10.25 ,który ponoć jest jednym z lepszych softów. W 4.10.65 jakiś problem z gamma wprowadzili, który rzekomo utrzymuje się w tym najnowszym 5.10.10 wiec czekam jeszcze na opinie innych forumowiczów.

  Mylisz wersje softów modeli B8 i C8 , to są dwie zupełnie inne rzeczy , to w C8 skiepścili gammę aktualizacją 04.10.31 a B8 taka aktualizacja nie miała miejsca.

  w aktualizacji 04.10.65 B8 jedyna zmiana to: "To improve no audio issue when changing sound out from ARC to TV Speaker in QSM Mode On ".


 9. 48 minut temu, Trekis napisał:

  nawet wogóle nie wspominając o materiałach 4k odpalanych lokalnie z birate >100mbit

  Tak z ciekawości chciałem zapytać , mógłbyś podać przykładowy tytuł filmu z taki bitratem samego video (nie bitrate całkowity gdzie uwzględnione jest audio) oglądam masę filmów UHD Bluray i jeszcze nie spotkałem się z bitrate samego video 100mbit+ , prawie zawsze widzę przedział ok. 55-90 mbit...


 10. Zmiany w nowej aktualizacji, niestety aktualizacja nadal nie rozwiązuje problemu z "błyskającą czernią" (problem ukazany przez Vincenta) mimo , ze mówili ,ze seria B też się doczeka poprawki no cóż meaby later ;).

   05.10.10

  " 1) Improving Google Assistant service 
   2) Improving Amazon Echo service 
   3) "Direct TV Now" ready for 2018 yeares of product launch 
   4) TV Remote service expansion to 14 EU countries 
   5) Adding Compensation function in OLED model Auto Off condition 
   6) Adding 18Y HDCP2.3 
   7) Adding to Israeli STB Universal Remote Control 
   8) Fixed minor bugs "

  Jak interpretować punkt 5.? Czyli dotychczas jeżeli ktoś miał ustawiony tv że miał się wyłączyć o konkretnej godzinie to po wyłączeniu o zleconej godzinie tv nie był wstanie przeprowadzić automatycznej kompensacji (oczywiście jeżeli zliczył 4h)?


 11. 10 godzin temu, efel napisał:

  Nieprawda. Poproszę o linka na potwierdzenie tych słów.

  Tak jak obiecałem:

   Fragment od 6:45...

  i to po 7100h w tym teście (ale po poście kolegi stefek38 to nie mam pojęcia po ilu godzinach efekt już może się pojawić)może to się wydaje dużo ale dla osoby takiej jak ja która nie martwi się o wypalenia logo kanałów/pasków informacyjnych bo po prostu telewizji nie oglądam ani na tv nie gram (obawa wypaleń elementów huba)  ale za to każdy film/serial oglądam z napisami to ta wartość godzinowa w perspektywie chociażby 5lat wcale nie jest taka duża (a patrząc na takie przypadki jak powyżej to ekhm)... delikatnie mówiąc to lipa , że napisy potrafią się wypalić i tv za takie pieniądze...

  Mało tego tekst z instrukcji użytkownika tv:

  "Przykłady zawartości, które mogą powodować wyświetlanie nieruchomego obrazu
  •  Zdjęcia lub niezmieniające się obrazy zawierające określone informacje wyświetlane nieprzerwanie na ekranie, takie jak numery kanałów, logo stacji telewizyjnych, nazwy programów, wiadomości lub napisy do filmów/seriali i nagłówki.
  •  Niezmieniające się menu lub ikony z konsolowych gier wideo lub włączonych dekoderów STB.

  ..."

   

  Także wypalanie się napisów na oledach występuje, w necie są fotki narazie egzemplarzy z starszych lat chociażby 2016-2017 , szczerze wątpię czy te matryce 2018 będą miały zdecydowanie większa żywotność w tej kwesti.

  Pzdr.!

   

  • Upvote 2

 12. 43 minuty temu, efel napisał:

  Nieprawda. Poproszę o linka na potwierdzenie tych słów.

  Spoko, po południu jak wrócę z pracy , to przeszukam swoje posty , w jednym z nich parę miechów temu wklejałem link do filmu rtings z któregoś tygodnia ich testów i wyraźnie o tym mówią , efekt był widoczny na planszy 'fioletowej', oczywiście od razu mówili o tym , że w przeliczeniu ile godzin takich materiałów musiałbyś obejrzeć jest kosmiczny i 'mało prawdopodobne' aby doświadczyć tego warunkach domowych. Spoko jak wrócę to wrzucę link do filmu.

  Pzdr.


 13. 8 godzin temu, Juras Juras napisał:

  Kurde nie wiem czy od programów informacyjnych.

  Ponieważ  dużo chodzi Xbox x plus Netflix a najmniej nc+.

  Dzisiaj na różowym ekranie zauważyłem że wypalenie jest niemal na środku tv bardziej ku dolowi.

  Na filmach znowu widać tylko szeroki pas niemal na całej szerokości.

  Sam nie wiem czy to czasami nie jakaś wada.

  Dużo oglądasz filmów/seriali z napisami? Na Rtings pokazali , że niestety napisy również potrafią się wypalić na oled'ach po pewnym czasie i to dla mnie jest masakra bo ja oglądam przede wszystkim takie materiały.


 14. U mnie 'trzeszczy' podczas rozgrzewania/chłodzenia jednak dla mnie jest to słyszalne tylko podczas braku dźwięku ( zazwyczaj po wyłączeniu) , podczas pierwszym minut oglądania nie słyszę tego (głośność 12-14) ale to jest kwestia indywidualna jak kto jest wyczulony , oraz to czy w ogóle trzeszczy to pewnie kwestia egzemplarza jak był spasowany podczas montażu.


 15. 17 minut temu, prycek napisał:

  No właśnie ta pozioma linia też mnie martwi :( A tak się przyjemnie oglądało Netflixa. Teraz wszędzie widzę to zaciemnienie. To w moim starym LCDku nie było takich kwiatków mimo, że stał pół dnia w słońcu.

  Tę zdalną kompensację to uruchamia się jakoś z poziomu MENU telewizora?

  Inna technologia , to inne wady i zalety.

  Co do zdalnej kompensacji to:

  Ustawienia->Obraz->Ustawienia Panelu Oled->Odświeżanie Pikseli i tam masz do wyboru 2 sposoby na uruchomienie tego, jedna-to od razu po jej wybraniu tv sam się wyłączy i zacznie przeprowadzać proces, druga-tv przeprowadzi proces dopiero jak ty wyłączysz tv z pilota.

  Pzdr.


 16. 53 minuty temu, prycek napisał:

  Tak, mam zaraz po prawej stronie telewizora podwójne drzwi balkonowe oddzielone wąską ścianą. Jak świeci z tamtej strony słońce to światło pada właśnie w taki sposób. Ale przecież światło się przesuwa i nie świeci ciągle w jednym miejscu. Okna są od strony zachodniej i tv jest tak oświetlony dopiero po godz. 16/17. Ciemny pas akurat jest w cieniu czyli raczej to co w słońcu powinno być ciemne, bo podczas pierwszych testów po zakupie tv ekran był cały szary na szarej planszy.

  Zresztą czyżby światło słoneczne miało aż taki wpływ na matrycę OLED? Nigdzie nie było napisane żeby nie stawiać TV w słońcu bo może to mieć wpływ na matrycę.

  Przeprowadź zdalną kompensację i sprawdź ponownie i wtedy wszystko wyjdzie. Na tym forum były już co najmniej 2 podobne przypadki które kojarzę (jeżeli idąc tym tropem) , że w skutek padania promieni słonecznych na matrycy 'odbiły cień' różne przedmioty, raz to były rolety a drugi raz liście od jakiegoś kwiatka doniczkowego ;) zdalna kompensacja w obu przypadkach załatwiła sprawę. ;) ciekawa jest za to ta pozioma linia.


 17. Możesz wrzucić zdjęcie planszy 5% szarość na isf ciemne pomieszczenie ustawienia fabryczne? Coś mi się wydaje , że wtedy okaże się , że 3/4 matrycy masz zdecydowanie ciemniejszą a od tego narożnika , tak czy owak matryca nadaje się do wymiany przez serwis(bo mam rozumieć , że zwrócić już nie możesz) , możesz zapuścić ręczną kompensację (bo i tak serwis przed wymianą zleci wykonania takich 3) ale nie nastawiałbym się na poprawę. Te 3 zdjęcia do zdjęcia czarnej planszy czy właśnie  %grey?  Tak czy owak wygląda to jak porażająca niejednorodność matrycy...

  Ps.nie wydaje mi się , że używanie oled'a jako monitora do kompa to dobry pomysł na dłuższy czas..


 18. 2 godziny temu, Snookerman napisał:

  Trzeba spróbować z innym, dobrym kablem LAN Ethernet, nieskrosowanym. Miałem podobną historię. Okazało się, że w kablu jeden z przewodów był złamany i raz kontaktował, raz nie. Poruszanie routerem przy resetowaniu też mi na chwilę pomagało.

   

  Dnia 30.05.2019 o 11:22, klu16 napisał:

  Ja mam TV na kablu od początku i nie mam żadnych problemów. Spróbuj może inny kabel?

  Kabla nie podejrzewałem bo jest fabryczny (w sęsie nie ręcznie sztukowany na zaciskarce) ale fakt ma swoje lata, podjadę kupić nowy/ew. zrobię na chwilę podmiankę z innego urządzenia, podłącze i po późniejszym czasie dam znać czy sytuacja się poprawiła.

  Pzdr !


 19. 9 minut temu, LV426 napisał:

  Wystarczy poczytać to forum. U Ciebie na pewno problemy z błyskaniem i artefaktami w ciemnych scenach nie występują... tyle że potwierdził to i wrzucił film na youtube sam "bóg" wielu tutaj - Vincent Teoh, który też zachwalał zazwyczaj OLED.

  Oczywiście , że występują ale tylko i wyłącznie przy b.słabym źródle a Vincent w tym filmie o błyskających makro blokach pokazywał to akurat ma modelu C8 który otrzymał aktualizację softu likwidujący pośrednio ten problem , seria B nadal na niego czeka (to czy się ukaże to inna sprawa). Oczyście , że Oledy mają swoje wady ogólnie znane , ale czekałem nad rozwinięciem stwierdzenia "ułomności" B8 względem C8.


 20. 11 godzin temu, LV426 napisał:

  Jak OLED to na pewno nie seria B bo jest ułomna względem C. 

  Tak z ciekawości w czym jest ułomna? I na podstawie jakiś konkretnych artykułów tak wnioskujesz? Czy możesz miałeś u siebie oba modele?

  7 miechów temu stałem przed takim dylematem B8 vs C8 czy 1000zł różnicy (w tamtym czasie) jest warte dopłaty, czytałem recenzje i porównania na paru zagranicznych portalach (no i oczywiście tutaj) i różnica jest mocno subtelna , w żadnym artykule nie stwierdzono widocznej przewagi w obróbce obrazu przez procek alfa 9 względem alfa 7 , jedyne co to sprawniej działająca 'redukcja szumów mpeg' która niestety powoduje również 'rozmycie' w części obrazu gdzie byśmy tego nie chcieli przez co przez większość i tak jest nie używana , upłynniacz jest ten sam (i tutaj zgoda równie tragiczny i ułomny względem takiego sony), na plus C8 to faktycznie minimalnie wyższa jasność w hdr (ale to nie poziom lcd) i lepsze głóśniki (tutaj dla mnie bez znaczenia ponieważ różnice w cenie i tak dołożyłem do amplitunera i głośników itd.) alfa 9 co najwyżej możesz powodować 'szybsze' działanie webOS i tyle. Także w czym ta seria B jest ułomna względem C? bo na pewno nie obrazem ( i matryc nie ma co porównywać bo są te same, w modelu B są montowane te z oznaczeniem C)

  W serii z 2017 różniły się tylko de facto podstawką(miały nawet ten sam procek), a po zagrywce w 2019, że najpierw wypuszczają model droższy a później tańszy wiedzą , że gdyby wypuścili jednocześnie oba to by więcej stracili, w testach znowu pewnie wyjdzie 'obraz ten sam to po co przepłacać'.

  • Upvote 1

 21. 14 godzin temu, Mariusz Gruczek napisał:

  Witam wszystkich. Mam krótkie pytanie, szukam TV 55' i zastanawiam się właśnie na LG OLED55B8PLA, a Sony KD--55XF9005LG. Głównie potrzebuje TV dla rodziny, czasem bajki córki, czasami seriale, Netflix, HBO GO, trochę sportu (Głównie boks, snooker, raczej nie piłka nożna). TV będzie podpięty po Marantza PM6006 i kolumny Jamo S426, więc dźwięk mnie nie interesuje. Odległość oglądania to około 3,5m.

  Według mnie , jeżeli tv ma być 'domowym centrum rozrywki' czyli np. leci sobie przez pół dnia , żonka lubi puścić tv "żeby leciał w tle i coś grał" i do tego masz mocno nasłonecznione pomieszczenie brałbym Sony, w mojej opinii i wielu innych oled jest dla fanatyków najwyższej jakości obrazu i dopiero pokazuje muskuły podczas wieczornych seansów gdzie mu dostarczysz b.dobre źródło (UHD Bluray, 4K Amazon Prime/Netflix , 1080p BluRay)  i wtedy jest miazga po prostu najlepiej się sprawdza w typowym kinie domowym.Chociaż trzeba zaznaczyć , że tragiczne źródło będzie i na tym Sony nie ciekawie wyglądać (tego nie przeskoczy się) jedynie według mnie w ciemnych mocno skompresowanych scenach będzie 'mniej bić po oczach'.Zaznaczam , że to moje subiektywne zdania na podstawie użytkowania oleda od 7miechów.


 22. Ma ktoś problem , że zrywa mu połączenie przewodowe? (Wi-fi cały czas trzyma) , codziennie przynajmniej raz-dwa razy dziennie wyskakuje okienko "odłączone kabel sieciowy" (czy jakoś tak) sekundę po nim "przyłączono kabel sieciowy" (oczywiście żadnej ingerencji fizycznej w tym czasie nie ma) a mimo to zazwyczaj połączenia nie uzyskuje.Powiadomienie o rzekomym odłączeniu i przyłączeniu kabla pojawia się nawet podczas odtwarzania z usb a nie tylko czegoś co by wymagało neta. Zmiana portu w routerze nie pomaga, na pozostałych urządzeniach podłączonych kablem do routera(nawet w miejsce portu gdzie jest podłączony normalnie tv) problem w ogóle nie występuje.Jedynym wyjściem jest reset routera  i na bliżej nie określoną chwilę pomaga , tv po tym zabiegu zawsze dostaje połączenie po kablu i utrzymuje przez jakiś czas , czasami trzyma pół dnia czasami 1h dziwna sprawa , przez Wi-fi połączenie cały czas trzyma w momencie kiedy nie ma połączenia przez kabel (mimo , że fizycznie jest wpięty).Loteria z połączeniem kablowym co mnie bardzo dziwi , czyżby szczelony port w tv?


 23. 23 godziny temu, Pietrzak napisał:

   i dziwne artefakty podczas ruchu zawodników oraz piłki.

  Zapewne był włączony upłynniacz na full i zapewne przy tym też widziałeś , że piłka przy szybkich podaniach migotała/znikała , wyłączenie całkowicie upłynniacza załatwia sprawę w tym przypadku a do tego jeszcze doszło tragiczne źródło jeżeli wpominasz o pixelozie.


 24. Moja matryca też ma zafarb ale niebieski , przy pionowych krawędziach tv (i na lewo i prawo).

  No i cóż , podczas normalnego oglądania na scenach z śniegiem , czy bardzo jasnym niebie (które jest bardziej białe niż błękitne) nie ukrywam pojawia się 'zaniebieszczenie' czyli jest to widoczne w normalnym użytkowaniu gołym okiem. Na szczęście mnie osobiście to nie przeszkadza (napewno gorzej by było gdyby to było na środku ekranu) i w dobie jakie miałem przejścia z poprzednia matrycą z tej jestem zadowolony mimo tego zafarbu.

  • Confused 1
×
×
 • Create New...