Skocz do zawartości

Zykfyr

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    233
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez Zykfyr


  1. 16 godzin temu, Szmitxx napisał:

    Pierwszy oddałem po tygodniu,

    Dobrze zrozumiałem , że fabrycznie nowego Oleda wypaliłeś w ciagu 7 dni po 3h pracy dziennie ? Czyli po ok.21h pracy matrycy z przerwami doszło do wypalenia O_o, jesteś pewny że to było wypalenie a nie chwilowy powidok czy ja to na opak zinterpretowałem?


  2. W dniu 30.01.2020 o 13:58, cureman napisał:

    Witam od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem 55 C9 LG. Niestety zauważyłem,że matryca nie jest doklejona prawidłowo z lewej strony.Jej lewa strona od dołu się rozwarstwia.

    Przecież matryca nie jest przyklejona to 'puszki z elektronika' O_o, widziałem jak  u mnie wymieniali matryce (wprawdzie B8) ta maskownica plastikowa jest wciskana na 'klik' i faktycznie serwisantowi w jednym narożniku nie zakliknęła do końca to po zwróceniu uwagi docisnął i doszło. Według mnie na twoim zdjęciach wygląda to identycznie (ew. podczas składania nie dokręcili do końca w narożniku śrubki mocująca elektronikę do matrycy) taka moja opinia. Najwyżej serwis przyjedzie i 'dociśnie' ;).Pzdr

    Ps. teraz przyglądałem się swojej B8 (użytkowana od 15miechów) i nadal mam szczelinę w tym miejscu co ty tylko mniejszą niż u ciebie (drugi narożnik lepiej dopasowany) , także żadne rozklejenie matrycy tylko pucha elektroniki nie jest ekstra spasowana. Szczerze nie zwróciłem na to uwagi do czasu zobaczenia twojego postu ;). Podobny efekt jak swego czasu ktoś na forum zwrócił uwage ze same w sobie matryce oled nie są idealnie gładkie tylko pofalowe i ludzie zaczęli sprawdzać swoje egzemplarze i chcieli reklamować :).


  3. W dniu 15.01.2020 o 16:27, filolog napisał:

    Mam do Was pytanie o podświetlenie tylne montowane za ekranem w celu nocnego oglądania. Czy "opłaca się" zamontowanie jakiegoś światełka led czy to raczej profanacja oleda? Pytam, bo jeszcze nie mam tego telewizora, ale już zamówiłem. W swoim lcd Samsung H6410 mam zamontowaną niebieską taśmę led, która świeci na minimum. Ogląda się dobrze. Jak z tym by było w 55C9?

     


  4. Przepraszam za lekki offtop ale mam pytanko na temat filmu "Gemini Man" , podobnie jak "Billy Lynn's Long Halftime Walk" sam w sobie film został nakręcony w 120fps , ale z tego co widzę , wydania bluray są najwyżej w 60fps nie mogę znaleść wydania 120fps i chciałem się dowiedzieć czy brak takiego wydania to kwestia ograniczenia technologicznego nośnika bluray czy raczej ekonomia? A drugie pytanko czy oled z odświeżaniem matrycy 120hz hipotetycznie 'uciągnąłby' bez problemu taki film?

    Pzdr.

    
     

  5. Nic z tym nie zrobisz, po prostu LG ma tak tragiczny upłynniacz, ja już przy de-judder na 2 stosunkowo często widuje artefakty (specyficzny rodzaj scen)  a w tym materiale na pewno w jakimś stopniu będą widoczne już od 1 (a 'klatowanie' nadal będzie mocno zauważalne). No niestety winna tragicznego upłynniacza i nic na to nie poradzisz - nie jest to wina twojego konkretnego egzemplarza. Albo artefakty albo 'klatkowanie' obrazu na niektórych scenach na LG musisz albo się z tym pogodzić albo wymiana na inny oled z lepszym upłynniaczem (sony swego czasu miał bardzo dobre).


  6. Po przeczytaniu tego wpisu postanowiłem jeszcze raz rzucić okiem na pierwszą walkę w serialu i jak to jest z tym brakiem utraty detali w czerniach...

    Oczywiście, przez fenomenalny kontrast walka robi piorunujące wrażenie na oledzie ale...

    Tv to oled b8 55 (użytkowany przeze mnie od ponad roku), tv został profesjonalnie skalibrowany już jakiś czas temu, zdjęcie poniżej pochodzą z skalibrowanego trybu Kino dla DV (oczywiście na pozostałych problem jest ten sam). Na zdjęciach uwagę należy zwrócić na szczegóły pleców wiedźmina. Oczywiście aparat telefonu zdecydowanie 'rozjaśnia' obraz ale różnica jest widoczna gołym okiem. Przy jasności 50(zdj.1) w rzeczywistości na plecach postaci mamy smołę , aby zobaczyć absolutnie wszystkie szczegóły na plecach postaci (elementy zbroi/pochwę na miecz) musiałem podnieść jasność aż do horrendalnej wartości 59(zdj.2) ( i przy takiej zostało zdjęcie zrobione) nie wystarczy podnieść tylko o 1 czy 2 - ale to oczywiście powoduje pożegnanie się z oledową czernią w jakiejkolwiek scenie (nawet pasy góra-dół wtedy świecą) i tutaj jest zgrzyt. Tak jak w drugim zdaniu zaznaczyłem ten kontrast tej sceny spowodowanej oledową czernią (przy jasności 50) robi ogromne wrażenie ale kosztem detali (przynajmniej w moim egzemplarzu?).

    Nie sprawdzałem pozostałych scen, tylko tą jedną. TV jest na na najnowszym sofcie, i może tutaj jest problem , że LG którymś softem zmieniło gammę (tak jak do modelu C8) tylko , że w przeciwieństwie do serii C nie wypuścili poprawki do tej gamy ale z drugiej strony chyba gdyby to była winna gammy to nawet przy tej jasności rzędu 59 pasy powinny być wyłączone.Ciekaw jestem jak ta scena wygląda u was.

    Pzdr.

     

    jasnosc 50.jpg

    jasnosc 59.jpg

    • Lubię 1
    • Dzięki 1

  7. 2 godziny temu, Mariollo napisał:

    Czy ktoś jest w stanie w kilku zdaniach określić czym się różnią modele B9 i C9?

    Różnice w specyfikacji oczywiście sprawdziłem i znam, chodzi mi bardziej o różnicę w normalnym użytkowaniu, czy ma to znaczenie i czy warto dopłacać do modelu C9?

    Różnice widać w normalnym użytkowaniu - przynajmniej tak mogę powiedzieć w oparciu o poniższe materiały.

    Obejrzyj Vincenta na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=jq5Bh2NjiBg

    Ważne fragmenty to 2:10 , 3:10-4:00... konkluzja jego jest taka, że B9 jest b.dobrym telewizorem ale jeżeli kogoś stać na dopłatę do C9 to jak najbardziej warto - chociażby ze względu na lepszy procesor dzięki któremu rzadziej będziesz napotykał problemy o których mowa od 3:10 czy oczywiście wcześniej wspomnianą wyższą jasność w hdr. 

    Ps. Filmik Vincenta z bezpośredniego porównania:

    https://www.youtube.com/watch?v=MzmKsPwoe_w (tutaj chociażby ładnie widać różnice na korzyść c9 od 1:30-1:45)

    jeżeli różnica jest do 500zł nie ma co się zastanawiać i według mnie warto brać C9.

    Pzdr.

     


  8. 17 godzin temu, raus napisał:

    Jak chcesz być kompletnie bezpieczny, wyłącz tv, poczekaj godzinę i dopiero odłącz.

    Nie musi czekać godzinę a wystarczy z 15min , chodzi o to aby nie przerwać automatycznej kompensacji która zachodzi po zliczonych 4h przepracowanych tv i trwa 7-10min (jak się ma cokolwiek podpięte pod wejście usb z diodą led (np.dysk) to widać (no i oczywiście słychać -> kliknięcie tv przy wyłączaniu) kiedy proces się kończy (np. dioda na dysku gaśnie dopiero z zakończonym procesem).

    Pzdr.

    • Dzięki 1

  9. 51 minut temu, efel napisał:

    Mogę się mylić, bo widziałem tych czarnych plam sporo na forum, ale nie kojarzę żadnej która byłaby widoczna na planszach powyżej 45% jasności, tak jak te pasy u kolegi @xxmario. Możesz przypomnieć jakiegoś swojego posta z tym? Jeżeli Twoje plamy były widoczne tylko na planszach poniżej 20% to w ogóle nie ma sensu tego porównywać i nie masz racji, to nie było nieporównywalnie gorsze.

    Właśnie chciałem to samo napisać , sam miałem na poprzedniej matrycy 'czarna plamę' na połowę ekranu ale na 20% nie było po niej prawie śladu z bandingiem podobnie. Jak na zdjęciach ludzi banding był widoczny jeszcze przy 20% to było to bardzo słabe ale to co wrzucił xxmario to przerosło wszelkie moje wyobrażenia jak matryca oled może być zła. Banding widoczny na planszy 45%? czy widoczny w b.jasnej scenie (ta plaża z łódką). Oh  c'mon dlaczego to klient ma rozmyślać jak się pozbyć wady fabrycznej telewizora za niemałe pieniądze który w ogóle nie powinien opuścić fabryki...

    Szkoda ,że Barnaba nie zrobiłeś zdjęć swoich matryc przed ich 'uzdrowieniem' (albo nie mogę ich znaleźć) bo pod prawie każdą słabą/tragiczna sztuką widzę twój wpis coś w rodzaju "oho ty to i tak masz szczęście , gdybyś zobaczył co ja miałem na początku" ;) po prostu ciekaw jestem jak aż złe były bo sądze gdyby xxmario wrzucił zdjęcie 5% na isf dark jeszcze byłoby ciekawiej ^^'.

    • Haha 1

  10. 9 godzin temu, TrueGrand napisał:

    Czyli B9 powinien wystarczyć.

    Pewnie widziałeś te 2 TV osobiście, faktycznie musi być aż tak sprawne oko, aby zobaczyć różnice w wyświetlane treści HDR?

    Bo jeśli różnica jest wyraźna, to dopłacę.

    Z tekstu wynika, że tylko bardzo doświadczona osoba (expert) może zauważyć różnice w contencie z HDRem

    Zresztą zaskoczony jestem, że różnice są w samym HDR.

    Obejrzyj Vincenta na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=jq5Bh2NjiBg

    Ważne fragmenty to 2:10 , 3:10-4:00... konkluzja jego jest taka, że B9 jest b.dobrym telewizorem ale jeżeli kogoś stać na dopłatę do C9 to jak najbardziej warto - chociażby ze względu na lepszy procesor dzięki któremu rzadziej będziesz napotykał problemy o których mowa od 3:10 czy oczywiście wcześniej wspomnianą wyższą jasność w hdr. 

    • Zmieszany 1

  11. Panowie takie pytanko odnośnie komend głosowych.

    Ogólnie to poza jedną komendą prawie w ogóle ich nie stosuje, wczoraj kolega potrzebował budżetowy tv (wybrał lg uk507450) jak wiadomo , tv z 2019 już stoją na nowszym webOs (chyba z oznaczeniem 4.5) i tutaj moje zdziwienie co do komend głosowych. U mnie na B8 polecenie np. "Pokaż Horrory w Netflix" (itp podobnie sformułowane) / "Filmy z aktorem X w Netflix" powoduje jedynie wyświetlenie proponowanych treści na www, natomiast na tym tegorocznym webOS po takiej komendzie głosowej następuje odpalenie aplikacji Netflix wraz z wyszukanymi treściami (np.Horrory ) co mnie miło zaskoczyło. Oczywiście u mnie polecenie na samo zapuszczenie Netflixa działa ale z automatu aby coś w nim wyszukac już nie. Jak to u was wygląda w serii 2018 , jakoś inaczej musiałbym sformułować polecenie głosowe aby uzyskać taki sam efekt u siebie?Pzdr

    Ps. W rozpoznawaniu mowy na j.angielski , polecenia po eng różniej nie powodują wywołania netflixa w konkretnymi pozycjami.


  12. Godzinę temu, efel napisał:

    Ktoś tu na forum pisał że nawet dysk 4TB jest obsługiwany przez TV, więc chyba z rozmiarem nie powinno być problemów. 

     

    No ja mam podpięty 4TB  2.5'' dysk (WD Elements ) od roku do oleda B8 ,  bez najmniejszych problemów póki co mimo, że na chwilę obecną jest już dość mocno zapchany (ponad 3TB treści) nadal wsio śmiga.


  13. 2 godziny temu, Adrian oled fan napisał:

    ak macie ustawiony TruMotion w filmach blu ray 4k HDR ?

    Wyłączony , chyba jeden z najgorszych  upłynniaczy wśród producentów. Już przy 2 sypie artefaktami w specyficznych scenach...(np. pierwszy plan 'stały' a tło szybko się przesuwa itp.) może ktoś nie jest na to wyczulony ale mnie od razu wrzucało się to w oczy od pierwszych godzin posiadania tv, jak dla mnie nie da się  tej opcji używać niestety...

    • Plusik 1
    • Zmieszany 1
    • Smutny 1

  14. 3 godziny temu, Adrian oled fan napisał:

    teraz to zauważyłem PERFEKCYJNA czerń z płyty blu ray (ustawione na 50 jasność ) tak wyglada !!! Muszę zejść do 46-47 żeby było czarno co robić pomóżcie 

    Po pierwsze nie każdy film jest tak robiony , że będziesz miał absolutną czerń (wyłączone piksele) tam gdzie byś tego oczekiwał. Ba niektóre filmy nawet na napisach końcowych nie maja takiej czerni.To , że ty oczekujesz , że w danej scenie będzie 'oledowska' czerń to nie znaczy , że reżyser tak uznał i sam w sobie film tak został zrobiony. Najłatwiej to rozpoznać po pasach (góra-dół) w filmie. Czy one przy jasności 50 były wyłączone?  Jeżeli one były wyłączone a 'kosmos' w tej scenie tak wyglądał jak bardzo ciemna szarość to tak 'powinno byc'.Oczywiście możesz schodzić z jasnością niżej , żeby częściej widzieć perfekcyjną czerń ale jednocześnie narażasz się na utratę detali w czerniach.Ja oglądam materiały HDR przy jasnosci 49 (przy 50 w moim egzemplarzu 'świecą pasy'). Na początku po zakupie oled'a człowiek oczekiwał , że wszędzie będzie widział to absolutną czerń a prawda jest tak , że po roku użytkowania i obejrzeniu wielu filmów w najwyższej jakości i seriali takie sceny tylko czasami się zdażają. Co do ziarna w filmie , to tutaj już tv nic do tego nie ma , ziarno wynika z technologi kręcenia filmów i postprodukcji. Praktycznie każdy starszy film który w ostatnim czasie otrzymał wersję 4K z HDR (czy to Dolby Vision czy HDR10) jest przesycony ziarnem (ostatnio oglądałem Czas Apokalipsy, Łowce Jeleni czy Odyseję Kosmiczną) a netflix to już wogóle lubuje się w tym efekcie.

     

     

    • Plusik 3
    • Smutny 1

  15. 5 godzin temu, walderama28 napisał:

      i to najlepiej bez napisów bo na rtings.com także była wzmianka o tym , że częste oglądanie materiałów z napisami może spowodować wypalanie.

    Zobaczymy jak u mnie z tym wyjdzie , 95% oglądanych przeze mnie materiałów to własnie filmy/seriale z napisami. Na razie po równym roku użytkowania na planszach nadal igła :).

    Nie oglądam telewizji satelitarnej ani nie gram w gry , jedynym statycznym dłużej wyświetlanym elementem jest logo HBO z aplikacji hbo go i czasami logo grupy tłumaczącej dany serial w sieci.


  16. Dnia 13.11.2019 o 11:59, Adaxis napisał:

    . Czy OLEDA idzie włączyć w trybie "radia" -tzn.  wyłączyć obraz dla słuchanych programów informacyjnych lub muzycznych, aby wyeliminować oddziaływanie ramek

    Oczywiście , na pewno od serii z 2018 wystarczy kliknąć na mikrofon na pilocie i powiedzieć komendę "wyłącz ekran" i tyle. Ekran się wyłącza a dźwięk dalej sobie leci , cały czas stosuje jak słucham playlisty muzycznej na youtube.

    Pzdr.


  17. 12 godzin temu, Achitofel Gilonita napisał:

    przy oglądaniu kablówki wystarczą te 53-54, (a nawet 50🤨) owszem, ale przy filmach trzeba 60.

    Widocznie trzeba przy twojej matrycy/sofcie itd.Kablówki nie oglądam , przy takiej wartości jasności u mnie zamiast absolutnej czerni tam gdzie ona ma być miałbym ciemna szarość (albo prościej ująć coś na efekt czerni jak w zwykłym tv led) ba przy jasności 60 to chociażby pasy(góra dół) w filmach nie są 'wyłączone' i świecą i cały efekt oled idzie w p**. Przez rok oglądania na tym tv, nigdy nie odczułem potrzeby aż tak podniesienia jasności , natknąłem się za to parę razy na 'kleksowanie' czerni w filmach z Hdr10/DV wtedy pomogło podniesienie wartości o 1 (dla mnie osobiście między innymi wyznacznikiem jest to aby te czarne pasy w filmach [nie wiem jak one 'fachowo' się nazywają?] były na oledzie wyłączone). No ale może faktycznie u ciebie przy jasności 60 nadal jest absolutna czerń tam gdzie ma być to wtedy git. U mnie na dzień dzisiejszy taka wartość jest nie do przyjęcia. Pozdro ! :)

    • Plusik 1

  18. Dnia 21.10.2019 o 14:32, Achitofel Gilonita napisał:

    Dziwą mnie bardzo opinie, że jasność ZAWSZE I WSZĘDZIE musi być wyłącznie na 50, bo inaczej to jakaś profanacja

    Bynajmniej , jasność samodzielnie w 'domowych warunkach' ustawiamy o plansze testowe , chociażby o test blackclipping. I tak zależnie od wersji softu różne mogą być wartości tej jasności , pamiętam ,że po któreś aktualizacji na B8 w oparciu o wyżej wymieniony test musiałem zwiększyć jasność chyba na 53-54 ale nigdy nie potrzebowałem jasności aż na 60.


  19. 24 minuty temu, Barnaba napisał:

    co to jest "czysty bluray" ?

    No miałem na myśli , że film jest w formacie .m2ts (i jest to tylko waga pliku zawierająca film) a nie .mkv jak bluray remux, tylko tyle (chociaż jakościowo to jest to samo).Ale proponuje koniec offtopu ;)


  20. 1 godzinę temu, konrado75 napisał:

    a skad kolega filmy w tak dobrych wersjach posiada?

    Zapewne 'kupił' w internecie , łatwo znaleźć , ale są oczywiście lepsze wersje tego filmu, czysty bluray z dolby vision waży 68.9GB (bitrate pliku 76.3 Mbps, samo video ~54).


  21. 53 minuty temu, Wojciech Sieradzki napisał:

    zauważyłem że pasy na dole i górze ekranu są ciemniejsze jak czarne elementy filmu i różnica jest widoczna czy tak ma być? 

    Pasy góra/dół na Oledzie powinny być całkowicie czarne (piksele wyłączone), za to gdzie w scenach w filmie zobaczysz całkowitą czerń (piksele wyłączone jak w pasach) to już stricte zależy od filmu , ba nawet nie każde napisy końcowe są wyświetlane na całkowitej czerni a np. sceny w kosmosie gdzie widać tylko gwiazdy na 'wyłączonej' czerni to i tak rzadkość (no chyba że zlecisz w jasnością kosztem detali w czerniach).

    2 godziny temu, fio2 napisał:

    Banding był problemem serii 7 i wcześniejszych. W nowszych bandingu prawie nie ma (żeby nie było tak różowo może być nierównomierne podświetlenie) - to jest temat o c9, więc nie mieszajmy.

    Czyli serii 8 niby nie? Słowo klucz "prawie nie ma". Na poprzedniej i obecnej matrycy , czasami w specyficznych scenach (szybki poziomy ruch kamery w scenach bliskich czerni) bez problemu idzie się dopatrzyć , i przeglądając tematy o B8/C8 jest sporo takich przypadków. No chyba, że zakładamy jeżeli na planszy 20% grey go nie widać to problem nie istnieje ale to stanowisko LG ;).

    • Plusik 2

  22. 11 godzin temu, Eleonor napisał:

    No to może nakieruj jak to zrobić bo albo mam jakąś blokadę albo nie umiem :)

    Odpalasz przeglądarkę internetową telewizora , wchodzisz na interesująca ciebie stronę, możesz następnie kliknąć na żółtą(?) gwiazdkę odpowiedzialną za dodanie strony do zakładek, następnie pojawi się zapytanie czy tą zakładkę również dodać do ekranu głównego i tyle , tak przynajmniej to działa na zeszłorocznej serii.Pzdr

×
×
  • Dodaj nową pozycję...