Jump to content

Filutek

Użytkownik
 • Content Count

  246
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Filutek

 1. Microledy są ciekawym zagadnieniem, jako "kiler" projów JVC. Nie jest łatwo spekulować mając tak mało informacji. Mnie interesuje, jaki pobór prądu będzie miała taka "ściana obrazu" 120-150 cali? Czy przypadkiem takie "cacko" nie będzie także służyło, jako ogrzewanie całego mieszkania? ? Wtedy projki, tak szybko nie zdechną!
 2. Moim zdaniem Hubio ma racje, MicroLED zabije wszystko! ?
 3. Reżyser powinien doskonale wiedzieć co chce pokazać i jak. Ma zresztą operatorów kamer, którzy za to odpowiadają. Zapewniam Ciebie, że Obaj wiedzą, że nie robią filmu, do oglądania na TV w 24 calach z odległości 3 metrów jak w PRL. BTW Pamiętasz jak wygląda Świat oglądany przez "dziurkę od klucza"?
 4. Drogi Hubio, właśnie o to chodzi, żeby "nie obejmować"!!! Widzenie peryferyjne to immanentna cecha, widzenia w realu. Tak więc im więcej widzenia "peryferyjnego", tym wrażenia z projekcji są bardziej realistyczne!!! Innymi słowy, im bardziej staramy się "obejmować wzrokiem" cały ekran, tym bardziej wracamy do czasów PRL i oglądania 20 calowego telewizora z 3 metrów(z zapartym tchem, lub zaparciem)!!!
 5. Hubio Przyjacielu jak mogłeś to uczynić! Takiego, uczynnego i spolegliwego, empatycznego i responsywnego eksperta do ignorowanych? ? To czysta Zbrodnia! Ludzie Ci tego nie wybaczą......
 6. Teraz z piętnowaniem to trza uważać, bo moda ostatnio, nazywać to "mową nienawiści".
 7. Dzieki Szewi za link. BTW Jak tam twoje doświadczenia z kalibracją? Są jakieś wstępne efekty"?
 8. No HDR to jest Bardzo istotne, ale każdy projektor tylko imituje...... Bariera technologiczna skazuje projektory na wymarcie. Dlatego "na przeczekanie" najlepiej użyć sposobu mego lub Hubiowego! ?
 9. Moim zdaniem masz to, czujesz to(a nawet lepiej)co ja doświadczam(bez salonowo/oledowej ściemy), czyli jasność kolorów w HDR bije projektory JVC i nawet wgniata w ziemię takie "projektorki" do 200 tysi! ?
 10. Ile cali telewizor ma? BTW Jakość źródłowa sygnału wizyjnego to podstawa, tutaj musi być już co najmniej 4k, reszta to po prostu "nawóz video", takie filmy retro. BTW Ale najlepsze to to, że mając znakomity wyświetlacz, "salonowcy"(nie mam na myśli Ciebie Hubio), używają zapalczywie takie prymitywne boxy, jak degradujący obraz np. EGREAT A5, napuszając się na znawców AV!!!
 11. Ja się zastanawiam, czy taki obiektyw nie jest zaprojektowany, w ten sposób, żeby do wewnątrz nie dochodził kurz? Jeśli faktycznie powinien być "hermetyczny dla kurzu" to kurz świadczy o wadliwym produkcie po naprawie, gdzie kretyn "naprawiacz po zawodufce" , który to robił, zamontował używaną i porysowaną soczewkę "odwrotnie" w obiektywie. ?
 12. Prawdopodobnie obiektyw był "naprawiany". Kto taką fuszerkę odstawił tego nie wie nikt, ale to jest dostateczny powód do reklamacji z tytułu rękojmi. Możemy również to potraktować jako próbę wyłudzenia/oszustwa z K.K., bo projektor był sprzedawany jako nowy a wiadomo, że jest to nieprawda. Piszemy "mientkie" pismo z sugestią, że zastanawiamy się, czy nie padliśmy ofiarą oszustwa i rozważamy kontakt z prawnikiem. Piszemy do Epson Polska i ewentualnie składamy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa wyłudzenia/oszustwa. BTW Powinno podziałać na "sklepowych po zawodufkach"
 13. Hubio teraz specjalna "koleżanka leżanka" Ekran na wysokości "kostek" i ostra jazda w 4K HDR, bez tej imitacji, jaką się jarają właściciela projów JVC. ? BTW Co jeszcze śmieszniejsze "puszczajom kuntent" na tych JVC, za pomocą badziewia typu: EGREAT A5!!!
 14. To co opisujesz, sugeruje niezbyt etyczne praktyki "sprzedawcy"(epsoniczna rodzinka), czyli mamy do czynienia z praktyką "refurbish". Czy ktoś traktuje Polaków, jak "jelenie/golenie"? ? BTW Ja bym domagał się wymiany na produkt "bez wad", albo obniżenia ceny o 50%.
 15. Gratuluje, decyzja prawidłowa. Ja coraz częściej myślę o prawdziwym 4k w projekcji. Mam pełen komfort w podejmowaniu decyzji, bo: jak się uwale na "specjalny tapczanik" przed prawdziwym 4k z 1000 nitów i czernią jak w JVC, no i słodkie uczucie, że to za 3 tysie ino, to mogę na zimno kalkulować! BTW Panowie założe się że, Epson coś knuje po cichaczu.... ?
 16. I to jest konkret, czy "czernina" od JVC, jest wart 6-7 tysi ekstra? ? 9400 pewnie poniżej 10 tysi już niedługo! ? (aby do wiosny, bo nie jest źle, jak się uwale przed prawdziwym 4k z 1000 nitów i czerniami jak w JVC, no i słodkie uczucie, że to za 3 tysie ino)?
 17. AVSForum ze swoim regulaminem przegina, jak zapłacisz za członkostwo, to możesz pisać o czym chcesz. Napędzają tymi zakazami sobie hajs, o to w tym wszystkim chodzi!!! BTW Czy na naszym forum jest taki zakaz? Jakoś nie zauważyłem, ale, jak ktoś widział gdzie o tym pisze, to prosze o linka.
 18. Bipo ma w 1000% racje! Warto popracować nad ceną, czyli szukać i targować się. Używany sprzęt to również jest dobra opcja, przykładowo kupić z 10 000 pln, to nie jest 20 000 pln.
 19. Drogi Przyjacielu Hubio, słusznie zauważyłeś, odnośnie mechanizmu podejmowania decyzji, osobiście prawie nigdy nie podejmę decyzji, bez dogłębnej analizy "faktów". Oprócz zalet takiego podejścia istnieją również potężne "wady", najważniejszą niedogodnością to chyba jest wydłużony czas decyzji, człowiek "idzie jak żółw" przez życie! ?
 20. Ładnie to wygląda! ? Sam osobiście nie wywaliłem jeszcze kartonu. Człowiek odczuwa przyjemność już od samej świadomości, że ma sie projektor, a jak się jeszcze spojrzy na karton to przyjemność rośnie.....
 21. Niech działają, konkurencja "produkuje" postęp. Jeszcze wiele do odkrycia jest, np. zdalne "granie na nerwach" konkurentów do "koryta".
×
×
 • Create New...