Jump to content

Advm

Użytkownik
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Advm

 1. Dziwny sposób montażu ekranu. Nie jest zabudowany żadną ramką ani do żadnej nie przylega. Po prostu wystawiony do przodu. Mega słabo wyglądało przyklejenie ekranu do reszty telewizora. Pełno kurzu na tym połączeniu i strach przejeżdżać po tym szmatką czy innym ręcznikiem, żeby przypadkiem nic nie podważyć. Kupiłem 58PUS7304/12 za 2.7k, bo ograniczał mnie czas. Bajerów nie oczekuję, ma działać Youtube, Netflix, HBO GO, telewizja i po wstępnym ustawieniu rodzice pewnie nic już nie będą zmieniać, tylko obracać się w ww. aplikacjach.
 2. Cześć. Muszę znaleźć telewizor dla rodziców, koniecznie do jutra do 13(chcemy to i tamto,a ty sobie szukaj...). Jeżeli udałoby się coś wybrać będę bardzo wdzięczny Zakup tylko z MM, ME, Euro, Neonet. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Około 12m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5-3.5m(częściej 3.5m) 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać 6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nigdy na telewizor. 7. Jaki masz obecnie telewizor ? 7 letni Sharp 40", budżetówka. 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Tylko i wyłącznie matryca VA, Smart TV, maksymalna wysokość z podstawką to 86 cm. 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Dekoder Wifi PremiumBox + od NC+ więc chyba HD 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder j.w., ewentualnie mini wieża. 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Max to 6h 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętnie 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Telewizja: wiadomości, filmy, sport jak reprezentacja , Netflix, Youtube, HBO GO(jeżeli będzie w OS. Jak nie to nic się nie stanie) 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jeżeli bezproblemowo będzie się dało puszczać filmy z CDA to pewnie będą korzystać. 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nigdy. 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Rano z godzinkę, reszta czasu wieczorami. 17. Preferencje co do wielkości? 55" i więcej. 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? W tym budżecie nie ma co narzekać 19. Preferencje co do marki ? Brak. 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie. 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500 PLN nie do przeskoczenia. 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie. Przeczytałem dzisiaj masę tematów. Byłem w sklepie oglądać Panasonica GX830, ale dziwnie zamontowany ekran dyskwalifikuje ten model. Później znalazłem artykuł("55-calowy telewizor do 3000 zł. TOP6 przetestowanych przez nas modeli | GRUDZIEŃ 2019"), gdzie jest polecany Philips 58PUS7304/12, ale na forum go odradzacie. Jak to jest w końcu z tym modelem? Pisaliście też o modelach: Sony 55XG70xx, Sony 55XG85xx, Samsungu QE55Q60. Co wybrać?
 3. Widzę, że tutaj kolega poleca Panasa to o czymś napiszę. Chciałem kupić i byłem oglądać GX800. Ten ekran naprawdę jest tak prostacko przyklejony do obudowy, czy mnie w bambuko w sklepie zrobili? Jak można tak zaprojektować ekran, który wygląda jak przyklejony na Tesę dwustronną. Pełno kurzu było na łączeniu elementów i aż strach przejeżdżać po tym szmatką, żeby nic nie odkleić. Tym, co chcą go kupić polecam jechać i oglądać, bo przez ten aspekt zrezygnowałem z tego modelu.
 4. Cześć wszystkim, od paru tygodni mam problem z Tizenem a dokładniej z aplikacjami HBO GO i Twitch. -HBO GO-materiał leci kilka minut po czym wyłącza się aplikacja. Nie mogę jej całkowicie odinstalować, a ponowne zainstalowanie wywala błąd, -Twitch-materiał po jakimś czasie zawiesza się i muszę go zrestartować(zatrzymać i nacisnąć jeszcze raz play). Wersję Tizena mam najnowszą jaką można pobrać z poziomu TV. Co tu zrobić?
 5. Można coś zrobić żeby nie było to takie agresywne i jednocześnie nie wpłynęło na jakość obrazu?
 6. Cześć, zauważyłem jeszcze jeden problem z NU8002. Netflix, ciemna scena. W momencie, gdy pojawiają się napisy cały obraz się rozjaśnia. Napisy znikają - obraz wraca do normy. Da się coś z tym zrobić? Dosyć irytujące działanie
 7. Spostrzeżenia po 2 dniach oglądania: -telewizja: *wygląda gorzej niż na 40" Sharpie Full HD, ale jest to normalne patrząc, że wyświetla nam się obraz HD na 55 calach, -Netflix: *4K wygląda super, jednak obraz traci na jakości przy szybszym ruchu kamerą. Jaka opcja to poprawi? *Przy ciemnych scenach obraz się przyciemnia, przez co czernie prawie się ze sobą zlewają. j.w. -Futbol: *momentami mam wrażenie, że odświeżanie jest za niskie. Lot piłki nie jest "idealny" j.w. -jakość obrazu: *najlepsza jest w trybie Standard. Gdy przełączę na Film obraz żółknieje. Patrząc po zalecanych ustawieniach z testu przeprowadzonego w tym serwisie, tryb Film powinien być najlepszy. U mnie tak nie jest. Dodatkowo część ustawień, które Maciej poleca były już u mnie zmienione. Czy świadczy to o tym, że mój telewizor wcześniej już u kogoś był? Mogę jakoś sprawdzić ile czasu od pierwszego uruchomienia minęło? *opcja Motion Plus --> redukcja drgań: Nie widzę żadnej różnicy między najniższym a najwyższym poziomem. Patrząc na jaki typ programu tą różnicę zauważę i będę mógł ten poziom dobrze dostosować? -Smart TV: *Youtube: czasem jest problem z aplikacją. Po próbie wyszukania czegoś aplikacja się resetuje. Muszę ją wyłączyć i włączyć ręcznie żeby to ominąć.
 8. Cześć, jak wiadomo NU8000 jest następcą MU7000 na 2018 rok. MU7000 za to nie różni się bardzo od MU8000. Cena MU8002- 4200zł, cena NU8002- 4500zł na promocji do 8:00 11.06. I tutaj nasuwa się problem, z którym nie mogę sobie dać rady. Dodatkowo nie ma żadnych opinii o serii NU w języku polskim, a na rtings oba telewizory są porównywalne, z lekkim wskazaniem na serię NU(nieco lepsza czerń, lepszy kontrast, lepszy HDR-tak to przynajmniej odczytałem). Wie ktoś coś na temat NU8002? Z jednej strony fajna okazja żeby kupić ten TV, a z drugiej mało o nim jeszcze opinii. Cena niższa o 500 zł tylko do 8 rano, później wraca do 5000 zł. Dodatkowo ktoś z forum kupował model 8070. W porównaniu do 8002 ma tylko wyższy Picture Quality Index wystawiany przez Samsunga. 2600 do 2500. Kosztuje on jednak 5000zł, więc uważam, że nie warto się sugerować tym indeksem. Czy jest się czym przejmować, czy brać NU8002? Jest to TV z tego roku, więc wsparcie aktualizacji TIZENA powinno być dłuższe od MU8000? Jeżeli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
×
×
 • Create New...