Jump to content

Krzychooo

Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About Krzychooo

 • Rank
  VHS
 1. Krzychooo

  Oled dla grafika

  Jeżeli podłącze laptopa do monitora/telewizora to ten monitor/telewizor powinien być skalibrowany.
 2. Krzychooo

  Oled dla grafika

  Poważnie mam się tym zajmować ale nie komercyjnie. Na potrzeby domowo środowiskowe. A jak widzę, gdy moje prace wyświetlane są na innych urządzeniach to strasznie mnie wkurza fakt, że wszędzie wyglądają one inaczej. Xisiek - dziękuje za namiary
 3. Krzychooo

  Oled dla grafika

  Zdjęcia po obróbce wylądują w sieci jak i może do druku pójdą ale nie na bilbordy czy witryny sklepowe. Jak będzie taka potrzeba to monitor Eizo pójdzie w ruch. Zależy mi na tym, by móc na czymś większym pracować niż na 15' matrycy laptopa ale musi to być tv (a nie monitor) ale nie za 20k pln. A odpowiednie kolory mają ogromne znaczenie w tej sytuacji. Bez kalibracji odpowiedniej nie ma co działać.
 4. Krzychooo

  Oled dla grafika

  Laptop będzie z softem windowsa ale pasek można zwinąć. Zdjęcia będą lądować w programie graficznym więc jakieś stałe elementy tam będą. Po jakim czasie może dość do takiego wypalenia? Gdzie szukać informacji na ten temat? A jak nie oled to co?
 5. Krzychooo

  Oled dla grafika

  Eizo wiem, że będzie lepszy ale nie da rady. Ma to być tv. Wypalę go bardzo szybko tzn.? Ile to potrwa? 2-3 godziny dziennie pracy z podpiętym lapem aż takie groźne będzie? Przecież przez ten czas będzie się zmieniał obraz na wyświetlaczu. Nie tak szybko i dynamicznie jak w tv ale będzie się zmieniać.
 6. Krzychooo

  Oled dla grafika

  Witam serdecznie, Sprawę mam do Was takową. Z uwagi na różne rzeczy muszę złożyć set, który posłuży do pracy graficznej. Wiem jak powinien taki set wyglądać ale nie mam jak tego zrobić. Wymyśliłem rozwiązanie takie, żeby mieć jakiś zewnętrzny monitor to będzie to telewizor oled od sony 55', a do niego podłączony laptop przez hdmi i tak przez 2-3 godziny dziennie będę sobie pracował ze zdjęciami, a reszta czasu to zwykły telewizor. Pytanie zasadnicze jest takie: czy ta technologia oldedowska jest na tyle dobra, że może posłużyć do obróbki graficznej? Czy jest to porównywalne do jakości monitorów Eizo? Czy można jakoś okiełznać te wszystkie hdrowe podbicia kolorów itp.? Podczas pracy z podpiętym lapem zależeć mi będzie na tym, by wyświetlane kolory były jak najbardziej naturalne (a nie żywe czy soczyste) a czerń była czernią i by były widoczne wszystkie odcienie szarości itp. Pytanie drugie: jak taki telewizor odpowiednio skalibrować? Pozdrawiam, Krzysiek
×
×
 • Create New...