Jump to content

<*))))))><

Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by <*))))))><


 1. Witam,

  Pytanie  z innej beczki, ale jako posiadacz tego TV zadam je tutaj.

  Jeśli prawie codziennie (czasami kilka razy) używam wejścia HDMI do konsoli (2 wejście) i komputera (3 wejście) to lepiej jak te kabelki są stale podpięte do tv i wiszą czekając na podpięcie do konsoli/kompa, czy lepiej za każdym razem je odpinać?Teoretycznie takie wpinanie wypinanie może z czasem naruszyć to wejście, a nie wiem czy taki podpięty na stałe kabelek (jeśli nie jest używany) wpływa w jakimś stopniu na sprzęt.Chodzi mi oczywiście o kwestie dbania o TV.Thx


 2.  

  22 godziny temu, jarix75 napisał:

  Wydaje mi się że z tymi krótkimi raczej nie ma problemów i przy takich długościach jak 1,5m nie trzeba przepłacać. Inaczej się ma sprawa z tymi długimi powyżej 2 m. W moim wypadku sprawdził połowę się tańszy a troszkę krótszy.

  niedawno czytałem artykuł tematyczny i ponoć nie ma różnicy w jakości sygnału w kabelkach tanich i drogi, ważne by miał oznaczenie ,High Speed, jeśli chodzi o 4k/HDR a reszta to chwyt marketingowy, wygląd, pozłacane bajery.im krótszy tym lepiej dla sygnału.


 3. Witam

  Stoję przed dylematem kupna TV ze średniej półki głównie do konsoli i oglądania piłki nożnej, czasami filmu, programów naukowych, z tego co wyczytałem są to bardzo zbliżone modele, seria MU została wyposażona w dodatkowe tunery, osiąga trochę lepsze wyniki HDR, są solidniej wykonane.Seria KS z kolei to zastosowanie zachwalanej techniki Quantum Dot, trochę lepszy pobór energii, w wersjach MU zastosowano mniej kosztowną technikę poszerzania palety barw, ale czy aż tak trwalszą i robiącą różnicę że jednak lepiej iść w KS co często się czyta?

  Oba telewizory praktycznie w podobnych przedziałach cenowych, z taką różnicą że MU jest od ręki w markowych sklepach na pełnej gwarancji, na święta pewnie jeszcze będzie promocja, serie KS to już niestety historia dostępna z ekspozycji ew z zagadkowego źródła garażowych handlarzy pseudo profesjonalistów z allegro, których nowy nabytek mógł leżeć przez rok gdzieś w piwnicy, a od środka wygląda jak zardzewiała puszka.

  Jest jeszcze opcja kupna używanego sprzętu od osób prywatnych jeśli się trafi i wolałbym pójść w tym kierunku jeśli KS, ale chciałbym się właśnie dowiedzieć czy to QD robi aż taką różnicę że się lepiej w to pchać.Proszę o opinie, zdrówka!


 4. Witam.

  Zaczynam polowanie na telewizor który docelowo ma być pod konsolkę PS4 pro, oglądanie meczów i czasem filmu, zapewne ktoś mi doradzi 55KS7000 i też na taki poluje, chciałbym się jednak dowiedzieć na jaki można polować w tym przedziale cenowym, a w jaki np zaopatrzyć się lepiej (ciut droższy) i jest normalnie dostępny w sklepach nie z ekspozycji.Koniec roku się zbliża więc i pewnie będą jakieś wyprzedaże więc prosiłbym o jakieś wskazówki które sprzęciki trzymać na oku i są lepszym wyborem od KS7000/8000.Dzięki.

×
×
 • Create New...