Skocz do zawartości

Nygus

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 091
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    32

Odpowiedzi dodane przez Nygus


  1. 3 godziny temu, d__ napisał:

    Nie zgodzę się. Skoro we współczesnych telewizorach są te wszystkie "inteligentne" bajery to akurat odtworzenie przynajmniej najpopularniejszych formatów audio i video we wbudowanym playerze systemowym to jest dla mnie absolutna podstawa, chociaż mam świadomość, że dla większości użytkowników obecnie najważniejsze, żeby Netflix był i ja sam też coraz więcej oglądam z serwisów vod a coraz mniej z plików. Z drugiej strony, widziałem wpisy, w których ludzie się skarżyli, że z tego samego powodu nie mogą oglądać swoich plików z rodzinnymi nagraniami zrobione kamerą czy tam aparatem. Więc nie jest tak, że odpalanie plików z dysku to jakiś relikt przeszłości. Mój 10-letni Samsung radzi sobie z tym bez większych problemów, więc wycięcie niektórych kodeków audio jest chyba wyłącznie decyzją Samsunga a nie wynikającą z braku możliwości hardware'owych. s95 ma pewnie "bebechy" z 50 razy szybsze i bardziej pojemne. 

    Dlatego o ile na sam interfejs nie będę za wiele narzekał, tak świadomość, że jestem mocno ograniczony hermetycznością Tizena i biblioteką apek, kodeków i innych dodatków ściśle selekcjonowanych przez Samsunga, którego podejście bywa, delikatnie mówiąc, mało elastyczne. Mimo wszystko Andorid wydaje się pod tym względem bardziej rozwojowy i niezależny.

    Nie musisz się zgadzać, kwestie hardwarowe nie maja nic do tego, oczywiście że sprzęt wspiera to czego oczekuje użytkownik, ale to nie znaczy, ze wszystko jest możliwe, firmy "oszczędzają" i nie implementują niektórych funkcji, które powinny być i to tyle... Po prostu tak to już jest, że nie ma takiego sprzęty, który jest do wszystkiego, żaden tv, jako samodzielne urządzenie nie daje takiej możliwości i to tyle.


  2. 11 minut temu, d__ napisał:

    A możliwe, że pomyliłem Dolby z DTS. No tak, czy inaczej przynajmniej połowa filmów z dysku odpala mi się bez dźwięku.

    Z tym pilotem to nie jest jakiś dramat, ale jednak słabo, że trzeba go sparować ponownie skoro na początku działa a nagle przestaje. Gdyby jeszcze to parowanie było jednym z pierwszych kroków pierwszego uruchomienia to pół biedy. Ale jakieś inne głupoty się tam ustawia a pilota nie. Więc jak ktoś ma szczęście do przejdzie cały proces rozruchu i sobie pilota sparuje, jak nie, nagłowi się jak ja. 

    funkcje "multimedialne" w tv to jest dodatek, nie ma takiego tv, który zastąpi "wszystko" i sam będzie obsługiwał wszystko czego użytkownik oczekuje. Nie ma tez gwarancji, że w kolejnej wersji softu, jakaś funkcjonalność nie zostanie usunięta.

    nie obejdzie sie bez dodatkowych urządzeń


  3. 48 minut temu, Jurek F napisał:

    Wcześniej nie zwracałem na to uwagi ale teraz jechałem ekspresówką i tablice informacyjne z białymi ledami dla mnie są biało-czerwone. To samo jest z ekranami ledowymi  w galeriach, też czerwone kontury. Na LCD tego nie ma . W oledach patrzę na źródło światła .W lcd światło przechodzi przez filtr. Jeden ze sprzedawców powiedział, że gdzieś to w zagranicznych testach wyszło i było na forum, no i tak ma być bo  to  taka technologia. Jeśli tak jest to bym zostawił dalsze wizyty i badania u okulistów bo to dużo kosztuje. Nie mogę znaleźć tego o czym ten gość opowiadał ,bo chciałbym zobaczyć czy o tym samym mówimy.

    Generalnie jak oglądam w okularach tylko do dali to tego tak bardzo nie widać. Jedynie podczas oglądania meczu zmiana kąta patrzenia lewo prawo i linie na boisku robią się białe z czerwoną kreską na obrzeżu. Jak głowę ustawię prostopadle to tego nie ma. Tylko jak w bezruchu wytrzymać tyle czasu.  W progresywnych masakra. Wszystko ma czerwony kontur

    Jeśli chodzi o czyszczenie to mam taką mikrofibrę do szkieł i luster . Myślałem ,że to ściema ale się sprawdza. Wystarczy chuchnąć i lekko przetrzeć. Przynajmniej odciski palców schodzą

    Moze trzeba zmienić okulary? Ja oglądam oleda w Okuluarach i nie mam żadnych dodatkowych efektów wizualnych.

    • Lubię 1

  4. 3 godziny temu, Klaudia777 napisał:

    W moim soundbarze jest tylko 1 wejscie hdmi , podlaczylam do telewizora hdmi2 i nawet jak by sie polaczylo , tylko dzwiek wychodzil z telewizora , pomimo ze ustawilam glosniki z hdmi , a w telewizorze wylaczylam . czarna magia  :D 😵

    Samo podłączenie nie zawsze jest wystarczające (powinno byc ale jednak często nie jest), w wielu przypadkach trzeba jeszcze włączyć odpowiednie opcje. A czasami czasami niektóre urządzenie nie bardzo chcą ze sobą poprawnie współpracować, nawet mimo tego ze sa od tego samego producenta.

    szukaj w instrukcji tv i soundbara co powinno byc powłączane żeby zadziałało.


  5. 10 minut temu, mati_luk napisał:

    Wszystko rozumiem :) miałem na myśli autorkę, jak aktualnie to spięła. Czy HDMI, czy opycznym, itp.

    no tak, mój blad, tyle tylko, ze dokładnie o to spytałem: sprawdź czy masz tak podłączone TV HDMI 2 -> HDMI OUT w soundbarze, w ten sposób nie da sie połączyć optykiem ani cinchem...

    • Lubię 1

  6. Godzinę temu, mati_luk napisał:

    Daj znać jak aktualnie podłączyłaś oba urządzenia.

    dokładnie tak jak napisałem: TV HDMI 2 (eARC) -> HDMI OUT w soundbarze

    jednym przewodem HDMI


  7. 2 godziny temu, Klaudia777 napisał:

    Witam serdecznie, kupiłam telewizor philips 55oled837/12, chciałam do niego podłączyć soundbar Sony ht-ct790 i nie wiem co źle robię, ale nie daje rady. Czy mógł by mi ktoś prosto to wytłumaczyć. Cały czas wyświetla się komunikat, że nie ma sygnału, a podłączam teoretycznie dobrze🙈🙏😊

    sprawdź czy masz tak podłączone TV HDMI 2 -> HDMI OUT w soundbarze

    które urządzenie podaje informacje o braku sygnału?


  8. W dniu 29.10.2022 o 20:30, Filip Wielechowski napisał:

    Cześć,

    Zakupiłem ostatnio TV Sony X90J. Do niego podłączyłem jackiem głośniki komputerowe Logitech 2.1 Z623 https://www.logitech.com/pl-pl/products/speakers/z623-speaker-system-thx.980-000403.html

    Wydaje mi się, że dźwięk jest dużo lepszy i bardziej kinowy. Subwoofer na pewno robi swoje. Te głośniki obecnie są warte około 600-700 zł. Zastanawia mnie jaki jest stosunek ich ceny do jakości a tym bardziej w porównaniu do soundbarów czy głośników typowo pod TV. Czy kupując soundbar w tej samej cenie otrzymam podobną czy gorszą jakość? Czy audio pod TV jest nieproporcjonalnie droższe?

    Pokój z TV ma 18m2.

    Jeśli już to tylko logitech z5500 (używane okolo 500-700zl) lub z906, grają duuuzo lepiej niż niejeden budżetowy zestaw głośników do ??? 2000zl (a moze i drozsze), a na pewno lepiej niż soundbary

    Problem polega na tym ze o już dość leciwy sprzęt, i mie ma tam HDMI, tylko wejście po optyku i coaxial, ale nie zmienia to faktu ze nie ma nic w cenie do 1000zl co by zagrało lepiej. A jeśli sie wymieni np fronty na normalne głośniki to jest po prostu wow!!! 


  9. Pewnie tak, ja nie ma takiej potrzeby, ja kopiuje z napędu UHD w kompie bezpośrednio na NASa, zajmuje to zależnie od płyty od 40 min do 1:20h.

    Wlanie wrzuciłem No Time to Die do oppo i sie kopiuje na komputer, 92GB, dam znać za jakiś czas ile sie kopiowalo...

    To chyba jednak jest głupi pomysł...

    Przez około godzinę skopiowało sie 2,9GB


  10. 1 minutę temu, prodarek napisał:

    Oppo 103/105 i inne wykorzystuje się do kopiowania SACD, lan w nich to tylko 100Mb/s (oppo 203/205 lan 1000Mb/s), ja kopiując wspomniane wcześniej pliki z BD w swoim 105D nie powiedział bym że będzie trwać to tydzień :) plik ~ 1GB kilka minut. Więc gdyby kopiowanie płyt działało a nie sądzę aby działało na 203/205, to w połączeniu z lanem 1000Mb/s prędkość byłaby by znośna :) w teorii :) heh

    Wiem, wiem ze poprzednie modele sie wykorzystuje do kopiowania SACD. Przy tej pierwszej próbie kopiowania moja siec czasami nie działa tak jak powinna, może jeszcze raz spróbuje... w każdym razie maiłem wrażenie jakby jedno zdjęcie kilka MB kopiowało sie z pół dnia.

    Do kopiowania SACD sa specjalne skrypty i to jest kopiowane na pendrive, o ile sie nie mylę.

    Ja kopiowałem FileZilla przez telnet.


  11. Technicznie można, ale nie bardzo ma to sens, jeśli ktoś by chciał tego naprawdę używać.

    Teraz, prodarek napisał:

    No to ja ci odpowiem że materiałów wideo z BD/UHD nie odtworzysz, skopiujesz ale będą nieodczytywane.

    ok, mam dwa napędy UHD w kompie, nie mam potrzeby korzystania z takiej opcji, dla mnie (i pewnie nie tylko dla mnie) to jest taka ciekawostka :) 


  12. Teraz, prodarek napisał:

    Sprawdziłeś te pliki :) po skopiowaniu?

    tak, raz z ciekawości skopiowałem kilka zdjęć z płyty z oppo na komputer, szło powoli, bardzo powoli i bez problemu zostały skopiowane i odtworzone. Nie wiem czy był miał tyle cierpliwości, że spróbować kopiować film z oppo na kompa, to by chyba zajęło ??? ze 3 tygodnie albo i więcej.


  13. 1 godzinę temu, pmcomp napisał:

    jak czytam, podobno mozna tylko nie wiadomo jak ;) .

     

    15 godzin temu, raf7705 napisał:

    Ktoś pisał, że można wskazać ścieżkę na NAS, zamiast na pendrive i wtedy wystarczy podmienić plik z napisami,.bez przekładania pendrive ciągle.

    Pisałem o tym kilka razy w wątku oppo i klona...

    Żeby kopiować/podmieniać napisy na pendrivie bez ciągłego wyciągania, trzeba mieć albo na penie scrypt, który odblokowuje telnet na oppo, wtedy można sie połączyć z oppo z komputera, i bez problemu kopiować pliki z i do oppo, albo wgrany JB. A w sumie to najlepiej jeśli jest wgrany JB i overlay, wtedy można edytować plik startowy oppo i wszystko co jest potrzebne jest uruchamiane przy starcie oppo bez dodatkowych zabiegów.

    Ba... można nawet kopiować pliki z napędu oppo na komputer, ale dziala to straaaaaaaaasznie wolno.

    Ja np. używam FileZilli na komputerze do łączenia się z oppo i kopiowania/edycji plików na oppo, działa jak standardowy manager plików.

    Godzinę temu, prodarek napisał:

    Tak jest to metoda dla posiadaczy oppo z JB, w autoscrypcie robi się link łącze do nasa, ewentualnie stawia się serwer ftp z dostępem do usb, i podmienia napisy.

    Właśnie, możliwe, że telnet można odblokować tylko jeśli jest wgrany JB. Odblokowany telnet umożliwia połączenia komputer-oppo i kopiowanie plików na pendrive podpięty pod oppo.


  14. Godzinę temu, Laxus napisał:

    Wiem co to są proporcje obrazu :)

    Chodzi mi o coś innego.

    Mam cały folder nagrań, w których ktoś paski wkleił do pliku wideo. Plik w rozdziałce 3840x2160, a nagranie ~3840x1600. Pliki posiadają kilka ścieżek audio i napisów, a jest ich sporo, więc szukam jakiegoś w miarę zautomatyzowanego sposobu żeby usunąć z nich paski, bo nie widzę sensu ich zachowania. Zwiększają pewnie tylko rozmiar wideo.

    Mogą to być pliki za żywca zgrane z jakiegoś boxa 4k, np. filmy ze streamingu, gdzie urządzenie, które przechwytuje sygnał i zapisuje, dlatego np. Na wyjściu rozdzielczość 3840x2160 została zapisana w całości tak jak to zostało przekazane to tego reapera,, tam będą pasy, ponieważ tak to zostało zapisane przy zgrywaniu… albo zagrasz je sobie z oryginalnych płyt, które pewnie masz. Albo poszukasz jakichś innych wersji niekoniecznie w taki sposób zgranych, albo sam znajdziesz jakieś rozwiazanie żeby to usunąć.


  15. W dniu 18.09.2022 o 13:58, Laxus napisał:

    Witam.

    Poszukuję jakiegoś programu, który umożliwi w prosty sposób przycięcie czarnych pasków w MKV z obsługą 2160p, ale przy tym zostawi wszystko jak w oryginalnym pliku, żeby nie było kombinowania z jakością wideo, ponownego muxowania audio czy napisów albo ustawiania domyślnych ścieżek.

    Myślałem że dam rade w samym MKVtoolnix. Niby jest tam opcja przycinania wideo, ale po wpisaniu np. 0,280,0,280 nic się nie zmienia.

    Zna ktoś jakiś program?

    W żaden prosty sposób nie da sie wyciąć czarnych pasów... ponieważ jeśli film nie w jakiś sposób "poprawiony" i ma oryginalna rozdzielczość to w filmie nie ma pasów. Czarne pasy sa przez TV, jakby to powiedzieć to jest obszar, dla którego nie ma informacji, nie ma tam nic co by mogło być  wyświetlane jako obraz. Musiałbyś albo dodać, albo nie tyle usunąć czarne pasy ile usunąć obraz po bokach, zwęzić obraz tak aby cala klatka była na ekranie wyświetlana, po prostu zmiana proporcji wyświetlanego obrazu a w takim przypadku to już nie jest to co powinno sie oglądać...

    np. film na rozdzielczość 3840x1600 (proporcje obrazu 2.40:1) wiec ta różnica pomiędzy 1600 a 2160 to sa te czarne pasy, czyli brak danych/informacji, które maja być wyświetlone.


  16. 6 minut temu, Jasiek_31 napisał:

    Z tym że są jedyni obsługujący Atmos na urządzeniach mobilnych to też ściema, Apple Music też ma Atmosa na urządzeniach mobilnych.

    :) oni nie napisali, ze jako jedyni maja Atmos na mobilnych, tylko że jako jedyni maja Sony 360 i Atmosa na urządzeniach mobilnych.

    Godzinę temu, pmcomp napisał:

    Przecież jest wyraźnie napisane: 

    
    Jesteśmy jedyną usługą, która obsługuje zarówno 360 Reality Audio, jak i Dolby Atmos na urządzeniach mobilnych.

    :) wiem co jest napisane, jestem po prostu ciekawy, czy te formaty maja TEŻ na mobilnych czy TYLKO na mobilnych. to tylko taka ciekawostka.

    Godzinę temu, pmcomp napisał:

    I to jest nieprawda. Poczytaj jak działa MQA.

    BTW FLAC to jest kompresja bezstratna.

    Niech będzie tak jak napisałeś, nie ma sprawy. Nie ma to dla mnie znaczenia. Jak na razie nie korzystam z MQA.

    Do zapisu plików zgodnie ze standardem MQA wykorzystywane są kontenery FLAC/ALAC (Free Lossless Audio Codec/Apple Lossless Audio Codec).


  17. 3 godziny temu, pmcomp napisał:

    No i co tam wyczytales o Atmosie?

    BTW piszą nieprawde bo MQA jest stratne.

    Nic co by mnie skusiło na Tidala.

    BTW. Generalnie maja podane tak informacje o tym co i na jakich uprzedzeniach jest dostępne, ze w końcu nic nie wiadomo… czyli jak zwykle.

    MQA jest bezstratnym formatem; Do zapisu plików zgodnie ze standardem MQA wykorzystywane są kontenery FLAC/ALAC (Free Lossless Audio Codec/Apple Lossless Audio Codec). Co w sytuacji, kiedy urządzenie nie jest w stanie zdekodować informacji zapisanych w sygnale audio na potrzeby MQA? Wówczas odtwarzany jest plik jako standardowy FLAC, pozbawiony dodatkowych informacji pozwalających uzyskać jakość dźwięku bliską studyjnej. https://www.tophifi.pl/blog/post/standard-mqa-co-to-jest.html

     


  18. 9 godzin temu, raf7705 napisał:

    Dobrze.

    Więc potrzebujemy amplitunera lub grajbelki z system MQA.

    I to jest podstawa, żeby dostać Atmos.

    Dodatkowo, telewizor i AVR musi mieć eArc, jeśli źródłem ma być telewizor.

    Niby jasne ale nie od początku....

     

    1. trzeba mieć odpowiedni pakiet wykupiony

    2. zależy jakiej jakości nagrania chcemy słuchać, trzeba mieć odpowiedni sprzęt

    3. eARC jest konieczne przy "wyższych" pakietach jeśli chcemy mieć lepszej jakości dźwięk i tylko jeśli źródłem sygnału jest TV, lub jeśli sygnał jest przekazywany przez TV do audio, eARC nie jest konieczne jesli np. amplituner lub belka samodzielnie odtwarzaja TIDALA, i nie jest oczywiście konieczny jeśli urządzenie z Tidalem jest podpięte bezpośrednio do amplitunera/belki

    4. MQA to nie jest ATMOS, tzn. to jest dźwięk wielokanałowy ale to nie jest Atmos jako taki, tak jak Sony 360 Reality Audio to nie jest Atmos, mimo tego, ze jest to dźwięk 360, 

    5. MQA, Atmos i Sony 360 Reality Audio to są trzy trzy różne systemy dźwięku przestrzennego

    6. no i chyba najważniejsza sprawa to to, ze dane nagranie musi być dostępne w konkretnym systemie dźwięku przestrzennego, bo jak będzie "tylko" w stereo to d...a 

    • Lubię 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...