Jump to content

krisder

Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by krisder

 1. Skoro uważacie że solidna, odporna na drgania budowa nie ma wpływu na jakość dźwięku i obrazu........to nie mam więcej pytań!
 2. Oglądając na tym kanale ustawiam w tv tryb "efekt HDR" i jest dużo lepiej. W TVP 4K nie działa tryb HLG HDR ( tak jak w Canal+ 4KUHD) i jest ogólnie lipa!
 3. Mecz Argentyna - Chorwacja na Canal+ 4K Ultra HD leci przez HLG HDR i jest bajka! Można tylko żałować że na tym kanale nie obejrzymy wszystkich meczy. To co prezentuje TVP 4K jest całkowitą porażką, obraz jakby mi tv zaparował!
 4. Najlepszy efekt daje umieszczenie bezpośrednio nad słuchaczem i docelowo przy okazji remontu moje tam wylądują. Nie zgodzę się jednak z tezą że umieszczenie głośników na frontach jest lepszym rozwiązaniem. U mnie przez pół roku "kisiły" się na głośnikach frontowych bez żadnego efektu. Obecnie powędrowały pod sufit nad fronty i jest o niebo lepiej!
 5. krisder

  Sony UBP-x700

  Przyznaję że odtwarzacz zakupiłem trochę na wariata razem z ampli Onkyo RZ820 i zaraz po zakupie tv LG OLED C7. Chciałem mieć wszystko kompatybilne z 4K UHD i nowymi systemami dźwięku. Niestety do dnia dzisiejszego nie wiedzieć dlaczego ani Onkyo, Denon czy Yamaha nie mają w ofercie odtwarzaczy w pełni przystosowanymi do nowych formatów. Być może czekają na rozwój wypadków gdyż na razie płyt 4K nie ma zbyt dużo a koncertowych wydań, które ja preferuję jest dostępnych aż........ 1 tytuł! Płyt z DV mam też aż jedną dlatego ten odtwarzacz jeszcze u mnie pobędzie do czasu gdy może pojawi się jakiś nowy Onkyo z 4K UHD, HDR+, HDR10, Dolby Vision, Dolby Atmos, DTS-X.
 6. krisder

  Sony UBP-x700

  Jeżeli w Sony myślą że stosując tak bzdurną politykę zmuszą mnie do zakupu innego ich modelu odtwarzacza, to się bardzo zdziwią! Tego kastrata kupiłem zaledwie pół roku temu i wiem że jest to jedyny i ostatni produkt tej firmy jaki zakupiłem. Jak można tak traktować klientów, którzy zakupili dużo droższy model? X700 to raptem 990pln a X800 to już 1,5 koła! Może myślą że skuszę się na ich UBP-X1000 w cenie przewyższającej znakomity CA i zbliżony do Oppo? Na taki myk to mogą się nabrać jedynie ci, którzy uważają że jak samochód to tylko VW a elektronika to tylko Sony!
 7. krisder

  Sony UBP-x700

  Czy mógłbyś podać nr. aktualizacji? Przepraszam! Już się ucieszyłem, a to chodzi o UBP-X700! Niestety, ja posiadam X800 a na temat DV w tym modelu Sony milczy i raczej chcąc korzystać z Dolby Vision trzeba zmienić odtwarzacz na Oppo lub CA!
 8. Też mnie to rozpie....ło! Pomogła zmiana w ustawieniach tv. Dotychczas używałem wyłącznie skalibrowanych ustawień ekspert ciemne i jasne pomieszczenie. W przypadku TVP 4K oglądam w trybie efekt HDR. Obraz jest co prawda "mocno kolorowy" ( nie chcę grzebać w ustawieniach gdyż tv jest po kalibracji) ale dużo ostrzejszy! Dzisiaj dźwięk już dociera "z pod telewizora" nie z tylnego, lewego głośnika. Do końca mundialu może i obraz opanują tak że będzie wyglądał jak film 4K UHD HDR z płyty!
 9. Zgadzam się w całej rozciągłości! Niestety trochę się podpaliłem i zakupiłem to "cudo" za prawie dwie stówki z przesyłką gdyż spodziewałem się czegoś na wzór filmu "Dunkierka"pod względem jakości obrazu. Tak naprawdę mam kilka płyt bluray, które jakością obrazu nie ustępują tej bądź co bądź płycie UHD!
 10. Posiadam takowy i odtwarza kopie DVD i płyty SACD. Albo źle skopiowane płyty albo błędy w ustawieniach odtwarzacza.
×
×
 • Create New...