Home Testy Kable HDMI FIBBR Ultra Pro HDMI | TEST | Aktywny, światłowodowy kabel do 70 metrów!
FIBBR Ultra Pro HDMI | TEST | Aktywny, światłowodowy kabel do 70 metrów!

FIBBR Ultra Pro HDMI | TEST | Aktywny, światłowodowy kabel do 70 metrów!

3.33K
0

Do naszej redakcji trafił akurat kabel o długości 15 metrów (stawiam na jego dużą popularność np. pod instalacje projektorów), jednak jego test można śmiało zastosować do pozostałych długości. W przypadku światłowodu głównym wyzwaniem jest stworzenie odpowiednio dobrych modulatorów sygnału, a te są takie same w całej rodzinie przewodów. Kabel jest kierunkowy, więc musi być podłączony w “odpowiednią stronę”. Na wtyczkach umieszczono diody (podkreślę raz jeszcze, że są zasilane tylko i wyłącznie z portu HDMI). Strona nadawcza ma trójbarwny trójkąt, który świadczy o statusie połączenia między urządzeniami:

Chipsety dostarcza VIA Technologies – jedna z największych firm z branży.

To bardzo ciekawe rozwiązanie, które może pomóc odnalezienie potencjalnego problemu. Równie pomysłowe okazuje się umieszczenie diody po stronie “odbiorczej”, która działa na zasadzie latarki oświetlające obszar gniazd w które celujemy wtyczką.

(3325)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o