Home News Dwuekranowy, składany tablet 2w1 Microsoft w 2019
Dwuekranowy, składany tablet 2w1 Microsoft w 2019

Dwuekranowy, składany tablet 2w1 Microsoft w 2019

226
0

Od bardzo dawna słyszeliśmy o tym jakoby Microsoft pracował nad urządzeniem nowej kategorii, które będzie dysponowało składanym ekranem. Według najnowszych doniesień z Windows Central takie urządzenie miałoby wejść do sprzedaży jesienią 2019.

Według informacji z Windows Central, firma z Redmond wraz z Intelem pracuje nad urządzeniem z rodziny Surface, odznaczającym się podwójnym ekranem i wyposażonym w procesor x86 i system Windows Core OS (czyli przyszłościową wersję Windowsa opracowaną z myślą o urządzeniach wielu kategorii).

Sprzęt nosi roboczą nazwę Centaurus i Microsoft rzekomo pracuje nad nim w obecnym kształcie od około roku. Amerykańska korporacja planuje zapowiedzieć go jesienią 2019 roku i ma być to pierwsze dwuekranowe urządzenie typu 2w1.

Microsoft

Nadrzędnym celem Microsoftu z Centaurusem ma być pokazanie producentom sprzętu, czego można dokonać w tej nowej kategorii. System operacyjny w tym tablecie 2w1 jest stworzony specjalnie pod to urządzenie i ma obsługiwać bardzo wiele wariantów w kwestii orientacji ekranów. Szczerze mówiąc jestem ciekawy ostatecznej implementacji gdyż czuję, że nadal urządzenia 2w1 nie weszły do łask w tak dużym stopniu w jakim personalnie bym chciał – co też widać we wsparciu deweloperów.

Windows Central dodał, że istnienie Centaurusa wcale nie oznacza, że inny sprzęt o nazwie kodowej Andromeda (czyli de facto Surface Phone) został porzucony. Problemem ponoć jednak jest jego zbyt mały rozmiar aby zrobić dobry użytek z tradycyjnych aplikacji desktopowych, a z kolei obecny wybór programów typu PWA i UWP jest na tyle nieduży, że będzie to poważnym utrudnieniem w zachęceniu kogokolwiek po sięgnięcie po ten telefon.

Być może Microsoftowi przez wydanie Centaurusa uda się zachęcić deweloperów do tworzenia większej liczby aplikacji stosownych dla takich urządzeń by później telefon z rodziny Surface miał rację bytu.

(226)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.