Home News Drugie spotkanie polskiej sekcji SMPTE: 26 kwietnia 2017r.
Drugie spotkanie polskiej sekcji SMPTE: 26 kwietnia 2017r.

Drugie spotkanie polskiej sekcji SMPTE: 26 kwietnia 2017r.

215
4

W listopadzie ubiegłego roku wystartowała polska sekcja SMPTE. Stowarzyszenie to zrzesza ekspertów z branży wideo i jest zaangażowane w rozwój standardów oraz szerzenie wiedzy o nich. Polski oddział, w którego rozwój jestem zaangażowany, ma na celu przede wszystkim edukować, oraz ułatwiać przepływ informacji pomiędzy osobami z różnych gałęzi branży technologicznych, które zainteresowane są zagadnieniami związanymi z wideo, IT i pokrewnymi.

26 stycznia, odbyło się pierwsze spotkanie sekcji, na które przybyło kilkadziesiąt osób. Tematyką była technologia ACES (Academy Color Encoding System). Było to zarazem spotkanie inauguracyjne, na którym uzyskaliśmy gratulację od naszych bezpośrednich zwierzchników, zlokalizowanych w USA. Po około półtoragodzinnej prezentacji, przeprowadzonej przez założyciela sekcji (Kamila Rutkowskiego), Impreza przeniosła się do kawiarni, gdzie członkowie mogli porozmawiać między sobą w nieformalnej atmosferze.

Za dwa tygodnie, a więc 26 kwietnia 2017r. odbędzie się drugie oficjalne spotkanie sekcji. Wydarzenie dotyczyć będzie między innymi:

  • dźwięku w filmie
  • virtual reality

Wspierane będzie przez firmę Dolby, oraz Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA). Spotkanie odbędzie się o godzinie 16, w siedzibie Instytutu:

ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

Na rozpoczęcie, zaprezentowany zostanie film (niespodzianka), by zademonstrować możliwości dźwięku Dolby Atmos. Następnie odbędą się wykłady, zakończone nieformalnym spotkaniem w restauracji (zlokalizowanej w tym samym budynku). Serdecznie zapraszam w imieniu swoim, oraz całego zarządu sekcji. Pierwszy wstęp na spotkanie sekcji jest wolny (nie wymaga bycia zarejestrowanym). Każdy kolejny (poza eventami otwartymi) wymaga członkostwa w SMTPE, które wiąże się z opłatami rocznymi w wysokości:

  • Studenci – pierwszy rok gratis, następnie 10$
  • Pozostałe osoby – od 45$

Osoby pragnące przybyć na spotkanie proszone są o wyrażenie chęci na adres mail: smpte.pl@gmail.com

(215)

tags:
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(4)

  1. przeczytalem 

    Drugie spotkanie polskiej sekty SMPTE

    musze przestac pic w malych ilosciach :(

  2. Nic dziwnego, ze mamy takie UHD. Skoro zloty SMPTE wygladaja tak: