Ciche Miejsce 2 – wybrakowane i rozczarowujące polskie wydanie 4K Ultra HD Blu-ray Steelbook

Ciche Miejsce 2 – wybrakowane i rozczarowujące polskie wydanie 4K Ultra HD Blu-ray Steelbook

Ciche Miejsce 2 – wybrakowane i rozczarowujące polskie wydanie 4K Ultra HD Blu-ray Steelbook

425
3

Kilka dni temu zadebiutowały polskie wydania fizyczne z filmem Ciche Miejsce 2 (A Quiet Place Part II). Produkcja wytwórni Paramount Pictures pojawiła się w Polsce za sprawą firmy Filmostrada, która przejęła prawa do wydania pozycji od Paramount po upadłym Imperialu. Ciche Miejsce 2 to bez wątpienia jeden z lepszych filmów ostatnich miesięcy, będący godną kontynuacją “przygód” rodziny Abbott, w których wcielali się m.in. Emily Blunt oraz John Krasinski. O co jednak chodzi z polskim wydaniem 4K Ultra HD Blu-ray, które wzbudziło kontrowersje?

We wszystkich oficjalnych materiałach prasowych, wydanie Ultra HD Blu-ray filmu Ciche Miejsce 2 opisywane jest to fizyczne wydanie steelbook. W środku powinny się znaleźć dwie płyty – 4K oraz zwykły Blu-ray. Kilka dni temu pierwsi użytkownicy zakupili owe wydanie, które potwierdza umieszczenie w pudełku dwóch płyt. Dołączony slipcover zawiera informacje o specyfikacji obu płyt oraz liście dodatków specjalnych w wydaniu Blu-ray. Niestety w rzeczywistości czeka nas rozczarowanie, ponieważ wydanie steelbook zawiera tylko jedną płytę. W środku umieszczono nośnik 4K, zatem nie otrzymujemy dostępu m.in. do dodatków specjalnych.

Wszystkie opisy na stronie polskiego dystrybutora, a także dołączony slipcover jawnie wprowadzają konsumentów w błąd. Obecnie steelbook filmu Ciche Miejsce 2 kosztuje około 140 złotych. Osoby planujące zakup muszą się niestety liczyć z faktem, że jest to wydanie wybrakowane. Nie pomaga także milcząca postawa Filmostrady, która nie kwapi się do jakichkolwiek wyjaśnień sytuacji. Wysłaliśmy także zapytanie do firmy, ale na razie pozostaje ono bez odpowiedzi. Nie wiemy zatem, czy dystrybutor będzie skory np. do zaoferowania płyt Blu-ray osobom, które zakupiły steelbooka 4K w nadziei otrzymania dwóch płyt z kompletem materiałów dotyczących filmu Ciche Miejsce 2.

Źródło: Opracowanie własne


Przeczytaj więcej recenzji i tekstów na temat filmów:

(425)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Konrad
Konrad
2 lat temu

Zgadza się. U mnie również tylko jedna płyta…

Robert
Robert
2 lat temu

Niestety Filmostrada ma nas w nosie.Nie poczuwa się do winy.Ja też kupiłem ten steelbook i po otwarciu przykra niespodzianka.

Jacek
Jacek
2 lat temu

To miłe że wspieracie konsumentów. Gratki

3
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x