Home News Canton DM76 i DM101 – nowe soundbary dla dużych telewizorów
Canton DM76 i DM101 – nowe soundbary dla dużych telewizorów

Canton DM76 i DM101 – nowe soundbary dla dużych telewizorów

1.07K
0

Niemiecka firma Canton wprowadza do sprzedaży dwa głośniki typu soundbase (jest to odmiana soundbara używana jako podstawka do telewizora). Są to modele DM76 i DM101.

Parametry

Canton

Zaczynając od modelu DM76, jest to soundbase o mocy 200 W i o wymiarach 72,5 x 7,1 x 32 cm (długość / wysokość / szerokość). Wyposażony jest w dwustronny zestaw głośników stereo złożony z dwóch głośników średniotonowych typu driver oraz dwóch jednostek wysokotonowych. Dodatkowo znajdziemy tutaj osobną, skierowaną ku dołowi sekcję głośników niskotonowych złożoną z czterech 100 mm głośnikowych basowych. Soundbase ten polecany jest do telewizorów od 40 cali wzwyż.

Canton

Z kolei DM101 jest modelem większym. Mierzy sobie 100 x 7,1 x 33 cm (długość / wysokość / szerokość) i jest przeznaczony dla telewizorów powyżej 50 cali. Canton zastosował tutaj ten sam 200W wzmacniacz, ale przez swoje większe gabaryty producentowi udało się upchać także zestaw głośników złożony z czterech jednostek średniotonowych (po parze na każdy kanał). Reszta jest tutaj identyczna względem DM76.

Canton

Soundbase’y firmy Canton zgodne są z Dolby Digital i DTS TruSurround. Posiadają także regulację niskich, średnich i wysokich tonów, jak również equalizer dopasowujący typ dźwięku w zależności od położenia sprzętu. Produkty Canton dysponują wejściami koaksjalnym i cyfrowym oraz portami analogowymi RCA. Ponadto urządzenia wspierają Bluetooth wraz z obsługą protokołu aptX (dla bezstratnego audio) oraz funkcją Easy Pairing dla natychmiastowej synchronizacji z zewnętrznymi urządzeniami. Można do nich również podłączyć osobny subwoofer, jak również są kompatybilne z transmisją na podczerwień (przez co można je kontrolować pilotem do telewizora).


ZOBACZ TAKŻE: Canton Smart Soundbar 10: flagowiec z Dolby Atmos i panelem dotykowym


Wykonanie

Obydwa urządzenia są bardzo proste do podłączenia i ustawienia, a także wytrzymają obciążenie do 40 kg, a więc powinny nadawać się do większości dostępnych na rynku telewizorów. Ponadto obudowa soundbase’ów wykonana jest z hartowanego szkła z niebieskim LED-owym podświetleniem z przodu, pod maskownicą, który powinien nadawać miłego dla oka wyglądu. Urządzenia można umieścić pod telewizorem bądź zawiesić na ścianie.

Canton

Cena i dostępność

Soundbase’y Canton DM76 i DM101 wchodzą teraz do sprzedaży. Ten pierwszy powinien kosztować 2999 złotych, a ten drugi – 3499 zł.

Źródło: AVForums, Stereonet 

Możecie również u nas przeczytać:

(1074)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o