Home News Bang & Olufsen A9 – stylowy głośnik z obsługą Google Asystent
Bang & Olufsen A9 – stylowy głośnik z obsługą Google Asystent

Bang & Olufsen A9 – stylowy głośnik z obsługą Google Asystent

192
0

Firma Bang & Olufsen zaprezentowała właśnie nową wersję głośnika A9. Jest to sprzęt o unikatowym wzornictwie, który można traktować jako mebel. Przy okazji jest on bezprzewodowy, współpracuje z Google Asystent i obsługuje Apple AirPlay 2.

Bang & Olufsen swój najnowszy produkt pokazał w trakcie Międzynarodowej Wystawy Sztuki La Biennale w Wenecji. 58. edycja wydarzenia rozpoczęła się w zeszłym tygodniu i potrwa do listopada.

A9 to designerski głośnik z o charakterystycznym kształcie kulistym. Jego nóżki wykonane są z drzewa dębowego lub orzechowego (w zależności od wersji). Jego wzornictwo może być idealnym uzupełnieniem salonu. Od strony technicznej, posiada on siedem głośników pełnozakresowych (o dwa więcej niż poprzednia wersja). Dwa z nich umieszczone są z tyłu konstrukcji.

Bang & Olufsen

Ponadto produkt jest zgodny z protokołami Apple AirPlay 2 i Chromecast. Obsługuje także Google Asystenta. Podobnie jak wiele produktów z wysokiej półki, B&O A9 dysponuje systemem automatycznej kalibracji dźwięku w odniesieniu do warunków akustycznych pomieszczenia.

Głośniki A9 należą do segmentu premium i kosztować mają w okolicach 12 000 PLN (w zależności od rodzaju wykończenia). Do sprzedaży trafią pod koniec maja.

Źródło: What Hi-Fi

(192)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.