Home News Bandai Namco tworzy Metroid Prime 4
Bandai Namco tworzy Metroid Prime 4

Bandai Namco tworzy Metroid Prime 4

137
0

Właśnie potwierdzono dewelopera Metroid Prime 4, najnowszej części logicznej przygodówki FPP z elementami strzelaniny, jednej z kluczowych marek Nintendo. Za grę odpowiada studio Bandai Namco.

W ubiegłym roku w trakcie wystąpienia Nintendo na E3 2017 dowiedzieliśmy się, że Metroid Prime 4 jest w przygotowaniu, lecz w zasadzie była to jedyna informacja o grze, jakiej się dowiedzieliśmy.  Tym razem portal Eurogamer powołując się na informacje z wielu zewnętrznych źródeł, że studiem odpowiedzialnym za najnowszą odsłonę przygód Samus Aran jest Bandai Namco.

 Gra ukaże się rzecz jasna na Nintendo Switch a jej twórcami jest singapurski oddział Bandai Namco, w którego szeregach znajdziemy część ekipy LucasArts Singapore, która pracowała dla EA nad odwołanym ostatecznie projektem Star Wars 1313.

Będzie to tym samym pierwszy tytuł pod szyldem Metroid Prime, którego autorami nie są członkowie amerykańskiego studia Retro. Czwartej części serii możemy prawdopodobnie spodziewać się nie wcześniej niż w 2019.

(137)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.