Home News Alien: Night Shift – trzeci krótkometrażowy Obcy
Alien: Night Shift – trzeci krótkometrażowy Obcy

Alien: Night Shift – trzeci krótkometrażowy Obcy

464
0

Wczoraj ukazała się trzecia krótkometrażowka z serii Obcy, Alien: Night Shift. Można ją obejrzeć na YouTube i portalu IGN w 4K.

Alien: Night Shift to kolejny po Containment i Specimen krókometrażowy film na 40-lecie Obcego. Nakręcił go Aidan Brezonick. Reżyser ukazał kolejny istotny aspekt mitologii serii, jeśli chodzi o bestiariusz. Akcja filmu dzieje się na kolonii na planecie LV-422.

Całość zaczyna się wizualnie obiecująco. Reżyser umieścił w dość subtelny wizualnie sposób pewien istotny element zapowiadający, co wydarzy się dalej. Jednak później oświetlając go zepsuł nieco suspens. Night Shift moim zdaniem wyszedł nieco nierówno. Z jednej strony oświetlenie (mocno kojarzy się z Aliens) czy scenografia były naprawdę dobre. Część efektów specjalnych również. Aktorzy również raczej spisali się bez zarzutu, ale reżyseryjnie film nie wyciąga maksimum potencjału ani nie wytworzył aż takiego napięcia, jakiego bym się spodziewał.

Obcy | RECENZJA | Wydanie 4K Ultra HD Blu-ray

19 kwietnia ukaże się czwarty krótkometrażowy film, Alien: Ore, wyreżyserowany przez siostry Sam i Kailey Spear (Spear Sisters).

Źródło: opracowanie własne

(464)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.