Skocz do zawartości
Dartgone

Pytanie o tani telewizor 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję w ciągu 2 najbliższych miesięcy zakup telewizora. Rozglądałem się jakiś czas i sporo czytałem, jednak wciąż mam braki w wiedzy, więc bardzo bym prosił o pomoc. Moją uwagę przykuły 2 modele:

LG 49UF640V

http://www.ceneo.pl/40090733#tab=spec

Panasonic TX-48CX400E

https://www.morele.net/telewizor-panasonic-tx-48cx400e-764122/

http://www.ceneo.pl/38738388#tab=spec

Oba są w podobnej klasie cenowej ~2000zł

Argumentem za LG byłoby odświeżanie 1000Hz i system webos 2.0. Panasonic nie posiada systemu z tego co wyczytałem, oferuje jedynie dostęp do multimediów i internetu jednak posiada aktywne 3d, 4 wejścia hdmi i 3 wejścia usb. Lg nie posiada 3d, ma 2 wejścia hdmi i 1 usb.

W przypadku telewizora Panasonic zmartwiła mnie też jedna opinia na ceneo, nie wiem, czy dotyczyła ona wadliwego egzemplarza, czy całego modelu, a jest no na tyle ważne, że do telewizora na pewno będzie podłączona konsola.

"Z telewizora jestem niesamowicie niezadowolony z powodu bardzo opóźnionej reakcji matrycy, po podłączeniu tv do konsoli ruch od wciśnięcia przycisku na padzie do odwzorowania go na ekranie jest bardzo długi uniemożliwiając granie na tym tv, to samo tyczy się podłączenia komputera, myszy itp. Nie pomogła aktualizacja softu ani wyłączenie wszelkich wspomagaczy obrazu w menu tv. "

Jakość dźwięku nie jest istotna, ewentualnie dokupię głośniki, to nie jest problem. Może są podobne telewizory w tej cenie?

To na czym mi zależy:

-48"+

-smart tv

-4k

-możliwie niskie opóźnienie

-2 wejścia usb/4 wejścia hdmi (To nie koniecznie, ale byłoby świetnie)

Odpowiedzi na pytania z forum:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3 osoby, zazwyczaj 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno obok telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam obecnie telewizora
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, 4 wejścia hdmi, 2 wejścia usb, wi-fi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? -
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola, dekoder, komputer
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h+
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? -
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - Tak, okazjonalnie po kilka godzin dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 48"+
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19. Preferencje co do marki ? Brak preferencji
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie zaszkodzi aktywne 3d, jednak jest to bardzo drugoplanowa sprawa, więc nie biorę tego pod uwagę.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się z ciekawości na początek: po co Ci będzie 4K? Szczerze pytam. Do PC? Bo generalnie jest taka zasada, że tanie i 4K nie jest super połączeniem ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem czytać o różnicach między tanim/drogim 4k i różnicą taniego 4k do full hd i faktycznie zacząłem myślec, czy nie lepiej byłoby kupić telewizor full hd. Jednak co do odpowiedzi na Twoje pytanie. Myślałem, o podłączeniu do niego konsoli ps 4,5 która ma wyjść do końca roku i ma wspierać telewizory 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...