Skocz do zawartości
PeterMac

Sony Android TV KDL-43/50/55/ W805C / KDL-65/75 W855C

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jeszcze raz domowym sposobem porównałem kontrast. Zrobiłem po 2 pary zdjęć prostej szachownicy biel-czerń, jedna para zdjęć na tych samych ustawieniach aparatu, żeby porównać intensywność świecenia paneli, druga para zdjęć na dłuższym czasie naświetlania, żeby porównać czerń. Zdjęcia przy max. kontraście i podświetleniu.

Oto co mi wyszło:

http://www.negatyw.org/test/tvsony/kontrast.jpg

(górna para zdjęć to całe panele, a dolna to wycinek czarnej szachownicy przy dłuższym czasie naświetlania)

Wniosek:

- 805C co już zauważyłem "wzrokowo" ma odrobinę głębszą czerń panelu - jest to różnica minimalna, ale zauważalna (jak już wspomniałem zauważyłem to na czarnych paskach oglądając film)

- 805C świeci zauważalnie mocniej (w sensie różnica większa niż przy czerni) , czyli panel ma większą luminancję.

Nie bawiąc się w pomiary więc mogę zupełnie stanowczo stwierdzić, że nowy telewizor ma z pewnością większy współczynnik kontrastu od starego. Co nie zmienia faktu, że stary był bardzo dobry pod tym względem, w końcu 829 wybierałem dość długo porównując różne modele.

Edytowane przez aerofan
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

areofan takich własnie zdjęć recenzji nam potrzeba ,mam pytanie jak wyglada ruch na tym tv czy są rozmazania w filmach grach (xbox ps3 itp)itp jednym słowem o czas reakcji matrycy(nie imput lag bo wiem ze cos koło 30ms jest ) ale nie chodzi mi tu o porównanie cyferek tylko tak jak ty to widzisz w twoim odczuciu porównujac do 829 czy innego tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie, warto kupować TV z serii W805C, czy może lepiej poszukać czegoś z zeszłego roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie, warto kupować TV z serii W805C, czy może lepiej poszukać czegoś z zeszłego roku?

Witam,

Moim skromnym zdaniem , jak nie ma pośpiechu z zakupem , to warto zaczekać do jesieni 2015 r.

Firma Sony powinna do tego czasu dopracować oprogramowanie w tej serii telewizorów z systemem

operacyjnym Android . Na razie jest trochę funkcji w tej serii telewizorów , które nie funkcjonują jeszcze , lub są niedopracowane . Cena również trochę się powinna obniżyć . Jeżeli jesienią wszystko się wyjaśni na plus ,

to wtedy jak najbardziej można rozważyć zakup telewizora firmy Sony z systemem operacyjnym Android .

Takie mam zdanie , w odpowiedzi na Twoje zapytanie , ale decyzja oczywiście należy do Ciebie . :)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że to kwestia ceny.

Ja za 5100 bym chyba jeszcze nie kupił, ale trafiła się okazja to wziąłem, bo miejsce w salonie już było na nowy TV i do jesieni bym nie doczekał. Na pewno stanieje, imo do poziomu 4500 zł na pewno, ale warto rozważyć serię 755C - to samo tylko bez 3D, którego przecież i tak się nie używa. Już teraz 55 cali755C kosztuje 4800, a pewnie cena spadnie do poziomu poniżej 4000.

Mam nadzieję, że same aktualizacje załatwią sprawę niedopracowania, choć już teraz nie jest źle jak ogarnąłem Androida z grubsza.

Najbardziej mnie cieszy jakość obrazu, bo straszono wszędzie, że będzie odrobinę gorzej niż w serii ubiegłorocznej, a jest zupełnie odwrotnie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No tak samo jak ubiegłoroczny model W829B, ale te jego testy to są bez jakichkolwiek pomiarów takze to tylko jego subiektywna ocena na oko :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W czym się niby mylę wyjaśnisz :huh: ?

Przecież tego typu oceny to są nic nie warte, 10/10 za obraz 2D dostał W805C, W829B, HX850 i do tego ekrany w technologi OLED i co to oznacza ze każdy z nich oferuję jakość obrazu na tym samym poziomie ?, także ten portal nie jest żadnym fachowym portalem, testy po prostu na oko recenzenta bez pomiarów, owszem doświadczonego jednak zupełnie nie mówiące nic.

Masz tam tę samą ocenę 10/10 za obraz 2D dla tych modeli które wymieniłem, i który myślisz przewyższa jakościowo bez porównania nawet resztę ekranów :) ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nic nie muszę wyjaśniać . Wyrażam swój pogląd i go nie zmieniam .

Z opiniami recenzenta John'a Archer który również recenzuje telewizory na portalu fachowym Cnet , liczą się jego koledzy również testujący

sprzęt audio-wideo na innych zagranicznych portalach . Uznają je jako bardzo pomocne , użytkownicy różnych

portali audio-wideo , do których również skromnie zaliczam się ja . :)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nazywanie portali typu TrustedReviews, Cnet fachowymi jest grubą przesadą, fachowy portal który porównuje i ocenia jakość obrazu robi przede wszystkim pomiary z których mozna cokolwiek wywnioskować i ocenić porównać jakość obrazu.

Z fachowych zagranicznych portali to zaliczyć mozna takie: hdtest.co.uk, rtings.com, avforums.com, flatpanels.com.

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nic nie muszę wyjaśniać . Wyrażam swój pogląd i go nie zmieniam .

Z opiniami recenzenta John'a Archer który również recenzuje telewizory na portalu fachowym Cnet , liczą się jego koledzy również testujący

sprzęt audio-wideo na innych zagranicznych portalach . Uznają je jako bardzo pomocne , użytkownicy różnych

portali audio-wideo , do których również skromnie zaliczam się ja . :)

Pozdrawiam,

Znam Johna osobiście (nawet teraz byłem z nim na wyjeździe w Hollywood i SFrancisco - przemiły gość) i serio ale to jest taki polski kiki ; ) z całym oczywiście szacunkiem do obu panów ;) Subiektywne opinie fanów podobne do wielu osób tutaj. I to tyle z ich "testów". Pro to są chłopaki z hdtvtest z którymi też notabene jesteśmy od lat w stałym kontakcie ze względu na ten sam poziom działań. Zresztą PeterMac dobrze napisał. Chociaż avforums zaczyna schodzić w dół... ale to już dla wtajemniczonych ; )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Każdy może mieć swój pogląd . Ja na przykład lubię i cenię sobie testy , które przedstawia na portalu fachowym , francuskim

hdfever recenzent sprzętu audio-wideo Nicolas Becuwe . :)

Dla mnie to wzór , jak należy przeprowadzać test , pokazujący plusy i minusy danego urządzenia

audio-wideo .

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nic nie muszę wyjaśniać . Wyrażam swój pogląd i go nie zmieniam .

Z opiniami recenzenta John'a Archer który również recenzuje telewizory na portalu fachowym Cnet , liczą się jego koledzy również testujący

sprzęt audio-wideo na innych zagranicznych portalach . Uznają je jako bardzo pomocne , użytkownicy różnych

portali audio-wideo , do których również skromnie zaliczam się ja . :)

Pozdrawiam,

Szkoda, że nie miałeś okazji posłuchać jakie pytania sypie John na konferencjach :) Zmieniłbyś zdanie diametralnie. Poza tym jak PeterMac napisał, z cnet czy trustedreviews po prostu niewiele wynika.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację odnośnie modułu Cam i standardu. Wygląda na to że mam moduł DVB-CI a ten standard skończył się w 2009 i chyba to jest przyczyną moich problemów.

Drodzy forumowicze mam pytanie może głupie ale prawdziwe, jak wejść w tym TV w przeglądarkę internetową? W systemie TV nie widzę a w Google play nie mogę znaleźć. W instrukcji wyczytałem że Opera powinna być dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mają ją udostępnić w którejś nowej wersji aktualizacji oprogramowania telewizora . Proszę "uzbroić się" w cierpliwość .

Będzie wtedy dostępna . :)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z aktualizacją został rozwiązany przez suport Sony, w tej chwili mam najnowszy firmware, który oczywiście wymaga jeszcze poprawek, ale najważniejsze funkcje telewizora działają poprawnie, no może przydałaby się jeszcze przeglądarka internetowa, Facebook itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moim skromnym zdaniem , jak nie ma pośpiechu z zakupem , to warto zaczekać do jesieni 2015 r.

Firma Sony powinna do tego czasu dopracować oprogramowanie w tej serii telewizorów z systemem

operacyjnym Android . Na razie jest trochę funkcji w tej serii telewizorów , które nie funkcjonują jeszcze , lub są niedopracowane . Cena również trochę się powinna obniżyć . Jeżeli jesienią wszystko się wyjaśni na plus ,

to wtedy jak najbardziej można rozważyć zakup telewizora firmy Sony z systemem operacyjnym Android .

Takie mam zdanie , w odpowiedzi na Twoje zapytanie , ale decyzja oczywiście należy do Ciebie . :)

Pozdrawiam,

Ja właśnie chiałbym kupić nowy TV jeszcze w tym miesiącu, do jesieni chyba nie wytrzymam, bo już roku temu miałem wymieniać. :P Obecnie wacham się pomiędzy 50W815B i właśnie serią W8 z 2015. Nie wiem czy warto dopłacać do Androida, bo szczerze mówiąc nie zależy mi jakoś specjalnie na smart TV. Filmów kodowanych w 10 bitach i tak mi pewnie nie odtworzy, a TV będzie na stałe podłączony do komputera przez HDMI. Ewentualnie coś czasem odpalę z gwizdka USB. Wg. testów i opinii obraz w obu modelach jest podobny, więc nie wiem czy jes sens dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś pytał o granie to lag tego TV to 36.3 msec

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś pytał o granie to lag tego TV to 36.3 msec

To dobra wiadomość... a wiadomo już coś na temat jasności panelu, czy faktycznie jest tak niska jak podaje rtings.com ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, to nie wszystko. W menu ustawień telewizora należy też wyłączyć Eco na off, bo każda inna opcja zmniejsza podświetlenie panelu. Zmniejszenie kontrastu nawet do 90% też dość wyraźnie wpływa na zmniejszenie jasności. Ogólnie ustawienia obrazu tegorocznych modeli nieco inaczej wpływają na obraz niż w ubiegłorocznych modelach. No i po raz kolejny podkreślam - u mnie nowy model jest wyraźnie jaśniejszy niż ubiegłoroczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie myślisz ze oni są aż takimi amatorami żeby tego nie sprawdzić dokładnie podczas testowania robienia pomiarów nowej serii telewizorów.

Druga sprawa jest też pomiar z modelu W850C i wynik jest znacznie wyższy - http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/sony/w850c

czy tez innych modeli z 2015 np. z 4K i HDR - http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/sony/x930c

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy recenzja W755C http://www.sony.pl/electronics/telewizory/w750c-series/specifications w waszym serwisie,ps chyba najlepszy tv bez 3d.

Kolejne pytanie W805C ma odswiezanie 800 a juz W809C 1000(seria 8 a rózne parametry matrycy, czy to tylko kwestia kraju w jakim dany model jest sprzedawany, bo juz sie pogubiłem) i jak wyglada natywne odswiezanie matrycy w tv ile tak rzeczywiscie tam jest bo to co wypisuja to "chłyt marketingowy"

http://www.sony.co.uk/electronics/televisions/w850c-w800c-series/specifications UK kilka modeli z serii 8

na polskiej stronie sony jest tylko W805C i W855C odswiezanie 800

Edytowane przez robicivic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...