Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!

Chciałbym sobie kupic tv tylko mam dylemat bo nie wiem który. Wybór padł miedzy samsungiem 55h7000 a LG 55UB850V.

Wole sie kogos poroadzic bo jednak pieniązki nie małe do wydania.Koszt w jakim chce sie zmieścic do 5tys zł

chodzi mi bardziej o lepszy obraz

Dziekuje i pozdrawiam

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? nie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć -wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju lewa strona tv
7. Jaki masz obecnie telewizor ? samsung 37 hd ready
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? cyfrowa kablówka dekoder
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? kino domowe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojetne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? programy filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? żadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzień, bardziej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic
19. Preferencje co do marki ? nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie znam sie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5tyś

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? info z netu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto dać szansę nie tylko tym dwóm firmom. Na zachętę wstawiam filmik z YT prezentuący ambilight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie , ale jak tv ma odprowadzić ciepło jak zabudujesz regipsami ? Szybko padnie bez wentylacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja będzie. Nie za buduje go całkowicie. Chodziło mi o to ze philips z podświetleniem się nie sprawdzi....

ktoś pomoże dokonać wyboru między tymi dwoma tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal uważam, że powinieneś się zastanowić nad Philipsem. Z ambilghtem jest jak z 3D - nawet jeśli jest, to nie każdy korzysta. W tej cenie spokojnie możesz sobie wybrać model z Androidem, a na smartTV z tego co zrozumiałem zależy Ci

Obejrzyj model Philips 55PUS7909, na ceneo za okrągłe 5000 zł, warto. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..w sumie ten philips jest ładny, bez ramki, piekny. Ale bardziej mi zalezy na jakości obrazu, takie rzeczy jak ambilighty i androidy maja drugorzędne znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie androidy ;).

Do androida jest tablet albo fon. I też na szczęście nie dla wszystkich.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ma przewagę jeśli chodzi o czerń, płynność ruchu (200 hz) i smart tv, do tego podwójny tuner. LG jest "słabiutki", nie sugeruj się rozdzielczością, bo ten tv ma problem z uciągnięciem płynności na szybszych scenach. Rozważyłbym jeszcze ewentualnie 55AX630, zupełnie przyzwoity model, stawiam go wyżej aniżeli LG, patrząc przez pryzmat obrazu i wykonania...


Jest jeszcze fajny model 55W829 od Sony, spojrzałem teraz na odległość od TV i myślę, że 4k chyba mija się z celem przy ponad 3m. Jeśli się zdecydujesz na 55h7000 sprawdź go dokładnie, jeżeli masz taką możliwość, albo zakup go w normalnym sklepie, żeby w razie czego można było zwrócić/zamienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...