Skocz do zawartości
Gmeru

Sony 2015 - pierwsze spojrzenie na nowe Telewizory Ultra HD oraz Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsi w Europie

W tym roku mieliśmy okazję jako pierwsi w Europie przyjrzeć się bliżej najnowszej linii telewizorów Bravia na 2015 rok. Sony bardzo się postarało i dość wcześnie dokonało prezentacji telewizorów opartych na najnowszym rozwiązaniu czyli systemie Android. To kolejna firma po Philipsie, która wchodzi w temat bardzo dobrze znanego systemu operacyjnego szczególnie ze smartfonów oraz tabletów. Jak wypadają ekrany po pierwszych oględzinach?

[td]
CQ5NpK.jpg
[/td][td]
dEwXKe.jpg
[/td]

Bliższe spojrzenie na Sony Android TV

Kilka lat temu Sony było jednym z pierwszych partnerów Google TV przy próbie wprowadzenia Google na ekrany telewizorów. Projekt nie powiódł się, jednak w 2015 dwóch gigantów znów połączy siły, dzięki platformie Android TV. Sony jest w pełni zaangażowane w idee Android TV w swoich urządzaniach Ultra HD i niektórych modelach Full HD (dokładną rozpiskę znajdziecie w dalszych rozdziałach relacji). Poniżej przedstawiamy wrażenia z praktycznego użycia platformy.

Android TV wygląda tak samo na każdym urządzeniu, a producenci nie mogą zmieniać interfejsu, tak jak w smarfonach na systemie Android. Jednak mogą preinstalować aplikacje. Na pewno na terenie Polski dostaniemy wybrane aplikacje od razu na naszym pulpicie telewizora. Menu jest szybkie i przejrzyste oparte na kilku poziomach jak złącza, aplikacje, serwisy video.

KrMEsZ.jpg

Cała idea najnowszej wersji Androida znajdującego się w telewizorze została oparta o kilka istotnych aspektów:

i00LIf.jpg

1. Dzięki platformie Android TV dostajemy bardzo szczegółową i dokładną obsługę głosową telewizora. Zarówno poprzez wydawanie do niego poleceń jak również poprzez głosową wyszukiwarkę oraz zadawanie pytań na które dostaniemy odpowiedź na ekranie telewizora. Do obsługi można użyć znanego pilota multimedialnego czyli One Flick Entertainment ale również wydać polecenie do smartfona np. włącz telewizor. W tym przypadku używamy aplikacji TV SideView (iOS, Android.) lub Android TV Remote Control (Android).
2. Google Cast. Rozwinięcie idei dongla Chromcasta, który posiadał całą masę aplikacji. Teraz nie musimy już jednak nic wpinać do TV. Bardzo ważną funkcjonalnością jest np. przesyłanie materiałów z urządzeń mobilnych na ekran telewizora. Jednak nie dzieje się to na zasadzie kopii lustrzanej, która obciążała nasz telefon oraz powodowała, że nie mogliśmy już nic na nim robić. Opiszę to na przykładzie aplikacji YouTube. W rogu aplikacji znajdziemy ikonkę Google Cast, która po naciśnięciu wywoła materiał od razu na ekranie naszego telewizora. Telefon jednak nie bierze już udziału w całym procesie. Nie marnuje baterii oraz nie blokuje nam możliwości przeglądania innych rzeczy na smartfonie.
Owtcof.jpg
Telefonu nie trzeba parować wcześniej z telewizorem!
3. Dostęp do sklepu Google Play. Daje nam to możliwość wybierania spośród setek tysięcy aplikacji oraz gier. Telewizor posiada 16GB wbudowanej pamięci ale w razie potrzeby można podłączyć zewnętrzny dysk twardy. Do telewizora można podłączyć pada. Co ważne jeżeli kupimy jakąś aplikację na smartfonie to od razu pojawi się na TV: chodzi tutaj o jedno konto Google ID.
aG5Vn7.jpg
Na CES mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądają gry z Google Play na ekranie telewizora.

Platforma Android TV będzie dostępna w telewizorach Sony 2015 ze średniej i wyższej półki.

W ciągu roku, Sony wprowadzi aplikację Remote Play, pozwalającą na streaming gier z PlayStation 4 do innych urządzeń, zarówno w domu jak i poza nim. Aplikacja prawdopodobnie nie będzie dostępna w momencie wprowadzenia na wiosnę, podało Sony podczas targów CES.

Jak już pisaliśmy powyżej firma podała, że wszystkie modele Sony TV wyposażone będą w dyski 16GB, z możliwością poszerzenia poprze dysk podłączony przez USB. Wszystko zasilana jest czterordzeniowym procesorem, a TV zapewniają wsparcie dla kodowania HEVC oraz VP9.

[td]
HbAwXo.jpg
[/td][td]
viM3n0.jpg
[/td]

Ponieważ podczas prezentacji zostaliśmy poproszeni o nierobienie zdjęć w związku z tym posiłkuję się zdjęciami oraz filmem zrobionymi podczas targów CES w Las Vegas. Na pokazie menu było oczywiście w języki polskim - także komendy wydawane do telewizora działały w naszym ojczystym języku.

Nowe modele, nowe oznaczenia

W tym roku zgodnie z regułą telewizory zyskają nową literę na końcu. W 2014 było to B a w 2015 będzie C. Zatem już na wiosnę będziemy mogli kupić np. modele serii W805C czy X9005C.

[td]
N3o2Mo.jpg
[/td][td]
iY4dlO.jpg
[/td]
Z lewej najnowsze serie telewizorów Ultra HD, z prawej Full HD. Firma trzyma się oznaczeń używanych od paru lat zatem nie powinno być problemu z rozpoznaniem która seria jest wyższa. Doszła natomiast nowa litera końcowa czyli C. I właśnie po C rozpoznamy modele z 2015 roku.
[td]
lk6hw3.jpg
[/td][td]
Y2i8IW.jpg
[/td]
[td]
AMF9dG.jpg
[/td][td]
OAmZMt.jpg
[/td]

Na przykładzie modelu X9305C mogliśmy zobaczyć poliftowy wygląd stylizacji Wedge. W zeszłym roku dochodziły nas słuchy, że nie każdemu przypadł do gustu pełny, trójkątny kształt tylnej obudowy. W tym roku firma zdecydowanie delikatniej podeszła do tematu i jak widzicie tylko od dołu ciągnie się charakterystyczny kształt. Wygląda tu dużo gustowniej i delikatniej!

[td]

feYZKK.jpg

[/td][td]

Nda0Ku.jpg

[/td]

Duże wrażenie zrobił na nas model 65X9005C, który był wyjątkowo smukły. Jego grubość to zaledwie 4,9mm w najcieńszym miejscu jednak to dość znaczna część ekranu. Przy tym telewizor posiada rozdzielczość 4K. Na pewno każdy zastanawia się jak zawiesić taki ekran aby dobrze przylegał do ściany? Tutaj też firma pomyślała za nas projektując specjalny typ wieszaka mocowany w górnej części ekranu. Bardzo fajny pomysł, który możecie podziwiać na powyższym zdjęciu.

[td]
bPP1Tl.jpg
[/td][td]
qsZY4X.jpg
[/td]

Na pokazie widzieliśmy także większość pozostałych linii telewizorów w tym oczywiście Full HD. Ekrany są wykonane w podobnym stylu do zeszłorocznych modeli a dokładne oceny podamy w momencie naszych testów.

Zmiany w obrazie i dźwięku

Podczas pokazu ciężko było oczywiście ocenić jakość obrazu jednak nasze czujne oko wychwyciło kilka ważnych rzeczy jak również mogliśmy dowiedzieć się paru szczegółów od prowadzących. Na ten moment wiemy, że:

1. W środku znajdzie się nowy procesor obrazu o nazwie X1

2. W menu pojawiła się funkcja Custom w przypadku ustawienia MotionFlow czyli funkcji odpowiedzialnej za poprawę płynności ruchu. Wprawdzie Sony miało ten element dopracowany praktycznie do granic możliwości a jednak firma zdecydowała się na dodanie opcji custom. W tym momencie sami będziemy mogli decydować jak bardzo chcemy by np. obraz miał charakter teatralny. Bez z góry narzuconych nastaw, które oczywiście też występują.

3. Dodano gammę 10 punktową (z balansem bieli)

4. Dodano wybór przestrzeni barwnej między REC709 a REC2020. Można to robić ręcznie. Zobaczymy kiedy się to przyda w przyszłości.

5. Praktycznie wszystkie modele będą oparte na matrycach VA. Na spotkaniu zbadaliśmy te, które były włączone i nie było żadnego IPSa. Co ważne np. w modelu X85 (w 2014 roku IPS).

6. Pełne podświetlenie LED będzie dostępne tylko w modelu 75X9405C. Ale tutaj jeszcze nie można być w 100% pewnym czy aby na pewno tylko przy tej przekątnej. Wszystko wyjdzie w naszych testach.

7. Wsparcie dla HDR (tutaj więcej o HDR)

8. Obsługa Hi-Res Audio. Telewizor przeczyta pliki FLAC, WAV (96kHz/24bit) przez USB oraz DLNA. Firma nadal podtrzymuje wysokiej klasy głośniki w najwyższych seriach Ultra HD X.

9Cptod.jpg

Na chwilę obecną nie wiadomo czy będą powstawać specjalne wersje Ultra HD Blu-ray z HDR, tak jak ma to miejsce teraz w przypadku 3D, jednak jest to wielce prawdopodobny scenariusz.

TCOQYn.jpg

Praktycznie wszystkie matryce w 2015 roku to VA. To bardzo dobra wiadomość dla fanów wieczornych seansów filmowych!

SY72bo.jpg

Nowy procesor X1 zastępujący znany do tej pory X-Reality PRO

Podsumowanie

Tegoroczne modele Sony to spora rewolucja. Oczywiście głównie ze względu na użycie nowego systemu Android. Zobaczymy jak firma wykorzysta ten element przy sprzedaży oraz jak telewizory będą zachowywać się podczas użytkowania. O jakość obrazu możemy być spokojni. Modele Full HD na pewno nie zmienią się radykalnie pod tym względem natomiast w przypadku Ultra HD możemy oczekiwać wielu nowości jak poszerzona paleta barw czy HDR. Jednak te cechy będziemy mogli wykorzystać dopiero z odpowiednim materiałem w rozdzielczości 4K, który miejmy nadzieję pojawi się w tym roku na nowych płytach Ultra HD Blu-ray. Większość modeli Sony z systemem Android TV nabyć będzie można już na wiosnę.

[td]
Lznflz.jpg
[/td][td]
7BG8Lo.jpg
[/td]
4ljpc9.jpg
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie na górze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać Waszych testów serii W80C :)

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też :D Tylko trochę martwi mnie, że nie ma jakiegoś mega mega zaawansowanego wysokiego modelu jeżeli chodzi o podświetlenie (wygląda na to, że tylko 70+ a to trochę drogo....). Ale może będzie niespodzianka i jednak okaże się, że więcej ledów mamy w czymś niższym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłaby tez miła niespodzianka gdyby Sony zastosowało tak fają matryce VA pod względem kontrastu jak w testowanym przez Was Panasonicu TX-50AS500 np. w modelu 55W805C :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co można zmienić? Od frontu wszystkie mają wąską ramkę. Są różnice oczywiście ale największe zmiany zaszły w wyglądzie Wedge oraz w X9005C, który teraz jest ultra slim. Co do niższych modeli zobaczymy w praniu.

http://www.sony.pl/electronics/telewizory-bravia-ces

Na samym dole masz wygląd wszystkich TV :) Można porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ultra slim przesadnie cienki, bałbym się go ruszać :) elektronika i tak siedzi na dole i wystaje do tego zapewne kratki wentylacyjne są centralnie na jej górze także będzie się kurzyło do środka :), jednak wrażenie robi cienkość jak w OLED.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o podstawę. podoba mi się taka jaka jest w W905A, albo w tych Xach 4K. nie podoba mi się ta w 805B i całej tej serii leżakowej... 80C chyba ma identyczną podstawę jak 805B...a w takim razie chyba się skończy na tym modelu, niestety. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby rezygnować z danego modelu bo podstawka ma taki a nie inny kształt jaki akurat sobie chcemy bez przesady :), liczy się przede wszystkim jak to będzie świecić, a czy podstawa jest jako kółko czy rurka prostokątna to jeden diabeł obie są moim zdaniem fajne, najważniejsze aby zapewniały odpowiednią stabilność.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda tyl w telewizorach Full HD, np. W805c. Czy jest to ta sama konstrukcja co w modelu 2014 W829. Rozważałem zakup właśnie modelu 55w829 ale telewizor, poprzez swój nietypowy tył kiepsko nadawał sie do powieszenia na ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie zgadzamy się niestety. jeśli kupuję coś na co patrzę to nie chcę widzieć żadnego elementu który bi mi "przesłaniał" obraz. wyświetlacz ma wyglądać tak, żebym nie widział obudowy, i żeby nie zakłócała mi projekcji którą obserwuję (stąd ideałem dla mnie jest telewizor w całkowicie kinowym pomieszczeniu w mroku gdzie widać sam obraz zawieszony w przestrzeni a do tego służy stolik dzięki czemu po "wygaszeniu" ramek wyświetlacz rzeczywiście ma mrok przed sobą, obok siebie i ZA SOBĄ). wszystkie dzisiejsze modele "płaskich" ekranów mają nachalną podstawę która WYSTAJE PRZED TELEWIZOR i przeszkadza w widzeniu "czystej ramki". wolę lekko słabszy wyświetlacz, zwłaszcza jeśli te różnice są na prawdę nie tak widoczne gołym okiem, ale oglądać wyświetlacz bez zakłóceń niż mieć świecące diodki dookoła wyświetlacza czy metalowe obręcze które agresywnie wysuwają się przed obraz czyli nawet nie są pod, nad, obok ale przed obrazem który chcemy oglądać, czyli w jakimś sensie przestrzennie rzecz ujmując, wysuwają się przed ekran. o ile to jeszcze nie przeszkadza tak kiedy widzimy tv z góry na stojąco, kiedy ten tv jest obserwowany na półce sklepowej na wysokości 0,5 metra, o tyle jeśli siedzimy na kanapie czy fotelu na tej wysokości, a ekran mamy dokładnie na poziomie głowy, podstawka która absorbuje wzrok, jest nie do przyjęcia, bo psuje nawet najlepszy obraz, po prostu przeszkadza w oglądaniu. dla stojącego tv płaskość nie przedstawia żadnej pozytywności, jeśli ceną za tą płaskość ma być spód wystający przestrzennie przed ekran. a jeśli ten spód wystaje, to tym bardziej nie powinien tego robić innym kolorem, innym wzorem niż "ramka" telewizora. dlatego noga w 905A która była kółeczkiem w punkcie centralnym, i która zwężała się ku górze, w zasadzie nie gryzła się z poziomem ramki. nóżki po bokach serii X też są praktycznie niewidoczne. a klamry Samsungów H7000, które są całe kilometry przed ekranem, kurze łapki tychże marek, czy też Sony W805B, to agresywna ingerencja w obraz który prezentuje wyświetlacz. nie są one tuż pod ramką, równe z ramką, czy wystające tylko na poziomie samego stolika, ale wychodzą i przed ramkę na samym dole, i nie równo z ramką boczną ale w 2/3 telewizora, i jeszcze rosną do góry przez co zawsze będą się rzucały w oczy kiedy będziemy oglądać tv z dołu, z centrum czy nawet z góry w dół patrząc na ekran. pozostaje zawieszenie na ścianie, ale jeśli ściana nie jest czarna, a przynajmniej ciemna, łączy się to z oglądaniem tv nie jako wyświetlacza obrazu zawieszonego w przestrzeni, a na ścianie która staje się "przedłużeniem" obrazu. myślę że nie tylko ja zwracam uwagę na taką "geometrię". cóż, zły moment dla mnie na telewizory, 4K za mocne na komputer, FHD nie prezentuje odpowiedniej dysproporcji cenowej a do tego nie pociąga pod względem designu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rumpibum - kompletnie Cię nie rozumiem, gdzie nóżka a gdzie zaczynający się ekran, jak może cokolwiek przysłaniać :), jak Ci kolor nie pasuje to można nie wiem zakleić czarną taśmą albo dać do lakiernika żeby przemalował.

Najwidoczniej jesteś zbyt mocno na tym punkcie przewrażliwiony i zamiast skupiać wzrok na obrazie patrzysz na nóżkę czy jest :), ja rozumiem kolorowe mocno świecące diody po oczach ok mogą rozpraszać ale nóżka w modelach W80/85C ciekawe, tym bardziej ze grubość rurki jest mała i dużo mniej odbija np. refleksy świetlne niż nóżka w W905 która była mocno chromowana.

Przecież logiczne ze każda noga pod TV musi wystawać przed ekranem mniej lub bardziej, im bardziej będzie wystawać tym lepsza stabilność konstrukcji, jakby nie wystawała w ogóle to jaką miałbyś wtedy stabilność ekranu do przodu ?

Wiesz jak dla mnie najważniejsze aby generował jak najlepszy możliwy obraz, na pewno bym nie poświecił ani grama gorszego obrazu kosztem "lepszej" nóżki w moim mniemaniu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche OT, ale nie chce mi sie szukac odpowiedniego tematu.

Od wczoraj wszystkie media cwierkaja o zmianach w Sony a tu ciagke cisza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Tobie o możliwość sprzedaży działu telewizorów Sony ? hmm wszystko możliwe, ale co tam jeśli tak sie stanie to pewnie bedzie podobnie jak z marką Nokia, nic nie ginie w naturze :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie chodzi wylacznie o TV czy ogolnie Video ale i Audio i podobno Photo. Sam podzial imho jest wlasciwym posunieciem. Poza tym wyodrebnienie poszczegolnych dzialow, nie oznacza automatycznie tego, ze Sony musi sprzedac 100% udzialow w tych spolkach, ale moze tez wejsc w JV. Wcale nie musza to byc partnerzy spoza Japonii. Japonczycy sie nie poddaja, tylko konsoliduja sily. Ponadto maja wsparcie rzadu i japonskich bankow. Deprecjacja jena tez im najwyrazniej sluzy, bo od 5 miesiecy ciagle rosnie im export, a wlasciwie rokordowo - wzrost przekroczyl juz 15%.

Reasumujac ja nie lamentuje tylko zwracam uwage na imho wazny news.

BTW.

Nokii nie kupili Chinczycy, chcacy doic marke, tylko firma z kapitalem intelektualnym i zasobnym portfelem, rozwijajaca rozne technologie ale w przypadku Sony moze nie byc tak kolorowo. Pozyjemy zobaczymy.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaz Hirai otwarcie przebąkuje o całkowitym wycofaniu się z telefonów i telewizorów. Mają się skupić na PlayStation i na....modułach CMOS do sprzętu foto-video. Nic dziwnego, na samych TV umoczyli 8 mld $

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Tobie o możliwość sprzedaży działu telewizorów Sony ? hmm wszystko możliwe, ale co tam jeśli tak sie stanie to pewnie bedzie podobnie jak z marką Nokia, nic nie ginie w naturze :)

Nokia pod rządem M$ to już nie to samo. Do tej pory nie pokazali następcy 1020, tylko wypuszczają coraz większe patelnie. Co do Sony to już i tak zleca zewnętrznym firmom produkcję. Pewnie i te z 2015 będą znowu za drogie. Szkoda, że te ze średniej półki stały wyłączone - zapewne celowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rumpibum - kompletnie Cię nie rozumiem, gdzie nóżka a gdzie zaczynający się ekran, jak może cokolwiek przysłaniać :), jak Ci kolor nie pasuje to można nie wiem zakleić czarną taśmą albo dać do lakiernika żeby przemalował.

Najwidoczniej jesteś zbyt mocno na tym punkcie przewrażliwiony i zamiast skupiać wzrok na obrazie patrzysz na nóżkę czy jest :), ja rozumiem kolorowe mocno świecące diody po oczach ok mogą rozpraszać ale nóżka w modelach W80/85C ciekawe, tym bardziej ze grubość rurki jest mała i dużo mniej odbija np. refleksy świetlne niż nóżka w W905 która była mocno chromowana.

Przecież logiczne ze każda noga pod TV musi wystawać przed ekranem mniej lub bardziej, im bardziej będzie wystawać tym lepsza stabilność konstrukcji, jakby nie wystawała w ogóle to jaką miałbyś wtedy stabilność ekranu do przodu ?

Wiesz jak dla mnie najważniejsze aby generował jak najlepszy możliwy obraz, na pewno bym nie poświecił ani grama gorszego obrazu kosztem "lepszej" nóżki w moim mniemaniu.

no nie zgodzimy się, i tyle :). w CRT który mam w salonie do tej pory 32 cale Thomsona, nie ma nic przed ekranem. jest ekran, z frontu, pod nim idealnie dopasowany stolik, cały tył siedzi na stoliku, i nie jest "pod wyświetlaczem", tylko za. ta filozofia mi się dużo bardziej podoba. akurat ten Thomson ma rzeczywiście grubsze ramki bo tam są głośniki czyli "uszy" telewizora, i w ogóle był srebrny a nie czarny ale mimo to, wkomponowuje się w całość jako mebel. taka nóżka jak zaprojektował Sony to właściwie na żaden stolik nie pasuje, bo się odróżnia od tv, już lepsze są te rozwiązania z łukiem z tyłu jakie ma np LG. chociaż też nie piękne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Sony to już i tak zleca zewnętrznym firmom produkcję.

Apple robi to samo, do tego dolicza bandycką marżę i mimo to sra miliardami $

Więc problem leży gdzie indziej. W Sony brakuje wizjonera jakim był kiedyś Morita. Ojciec magnetowidu, walkmana i ekranu Trinitron

Zamiast wizjonera jest księgowy. I tu jest błąd.

Apple miało swojego Jobsa i do tej pory odcina kupony od jego spuścizny. Ale coraz częściej słychać głosy że to Apple to już nie to samo Apple. I sam się do tych głosów przyłączam. Całkowicie olali rynek PRO....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor - święta racja, widać to dobrze nawet na przykładzie pilotów do ich tv w ostatnim czasie, topowe modele tv jakie dostawały piloty od modeli budżetowych, bez podświetlenia itd.

no nie zgodzimy się, i tyle :). w CRT który mam w salonie do tej pory 32 cale Thomsona, nie ma nic przed ekranem. jest ekran, z frontu, pod nim idealnie dopasowany stolik, cały tył siedzi na stoliku, i nie jest "pod wyświetlaczem", tylko za. ta filozofia mi się dużo bardziej podoba. akurat ten Thomson ma rzeczywiście grubsze ramki bo tam są głośniki czyli "uszy" telewizora, i w ogóle był srebrny a nie czarny ale mimo to, wkomponowuje się w całość jako mebel. taka nóżka jak zaprojektował Sony to właściwie na żaden stolik nie pasuje, bo się odróżnia od tv, już lepsze są te rozwiązania z łukiem z tyłu jakie ma np LG. chociaż też nie piękne!

No nie zgodzimy się :) co tu porównywać CRT do LCD, jak gdzie indziej rozkłada się ciężar, także CRT nóżki nie musi mieć na przodzie z wiadomych powodów będąc jednym wielkim klocem. Jak Ci nóżki żadne nie odpowiadają to tylko pozostaje powiesić na ścianie nad stolikiem.

---

Przepraszam za OT:

Nokia pod rządem M$ to już nie to samo. Do tej pory nie pokazali następcy 1020, tylko wypuszczają coraz większe patelnie. Co do Sony to już i tak zleca zewnętrznym firmom produkcję. Pewnie i te z 2015 będą znowu za drogie. Szkoda, że te ze średniej półki stały wyłączone - zapewne celowo.

Ja bym powiedział ze nie pokazali godnego następcy nawet nie 1020 jak dla mnie a 808 PV, bo 1020 raz ze ma mniejszy sensor, dwa strasznie przekoloryzuje zdjęcia zero naturalności na automacie, i zbyt mocno szumi, nie mówiąc o braku możliwości otwarcia tel, dlatego nadal trzymam 808 i nie zamierzam zmieniać na nic innego no chyba ze coś go przebije pod względem jakości zdjęć, ale na to sie nie zanosi bo teraz idą w cienkość, nowe smarthpony na Androidzie to dla mnie żart jeśli chodzi o jakość zdjęć.

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=2&idPhone1=4577&idPhone2=5506&idPhone3=6033

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet nie chodzi, żeby ulepszać aparat, byle był podobnej klasy w urządzeniu z aktualnym procesorem i normalnym rozmiarze (czytaj: nie patelnia 5"). Akurat na gsmarena bodajże mają porównanie jeszcze przed aktualizacją systemu w 1020, ale to tak na marginesie.

@mobor

Akurat księgowy w Sony ma jeszcze za duże pole manewru, skoro średnio Sony jest o 1/3, 1/4 droższe od reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wieści na horyzoncie :) kiedy ewentualnie wpadnie Wam jakiś model na testy z linii 2015 ? tak patrze to rok temu juz w marcu testowaliście modele 2014, czyżby Sony w tym roku miało jakiś poślizg z dostepnoscią.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pewnie za niedługo wrzucę update info. Np. na stronie sony.pl pojawiły się już ceny nowych modeli. A jeżeli chodzi o testy to jeszcze... oj jeszcze. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Póki co wjadą Samsungi (już właściwie są wszystkie modele na ten rok dostępne) oraz Panasonic (chociażby CX700). Dopiero później mają być Sony.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za info Gmeru, no to sie będzie działo :D, szkoda ze Sony na szarym końcu a ja właśnie chciałem zrobić przesiadkę z 46Z4500 na coś większego i teraz nie wiem czy warto pchać się w 55H6400 czy czekać na Wasze testy nowych modeli, gorzej jak wypadną gorzej pod względem kontrastu a H6400 zniknie ze sklepów. Z drugiej jednak strony nie mam do końca przekonania do Samsunga (plastiki) jako stały wierny fan marki Sony mocno myślę o 55W805C.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...