Skocz do zawartości
BigFox

Karta grafiki AMD i szansa na 4k 60Hz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jako że w zeszłym tygodniu nabyłem ue40hu6900, postanowiłem, że dopytam się doświadczonych użytkowników forum HDTV, męczy mnie jeden jedyny problem z tym panelem TV, mianowicie do szczęścia brakuje mi 4K 60Hz z komputera. Samsung na infolini twierdzi, że ten telewizor nie jest w stanie wyświetlić więcej niż 30P, a w instrukcji UHD Color i rozdzielczość jasno jest napisane co i jak w 30P a co w 50-60P. Wiem, że HDMI 1.4 wysyła tylko 4K w 30P natomiast displayport jest w stanie wysłać 4K w 60P.

Wiem że, do kart Nvidia jest update który to potrafi wyczarować, ale w przypadku AMD już tak nie jest.

Moja karta to R9 280X MSI, ma 2x mini display port, 1 x hdmi 1,4 oraz DVI. Po hdmi mam 4k w 30P max wszystko się zgadza. Jednak po kupnie przejściówki z miniDP na HDMI która ma obsługiwać 4k po podpięciu mam max 1080P. Tak samo jak w przejściówce którą miałem dotychczas delock tyle, że miała tylko DP 1.1 nowa ma 1.2 a mimo tego obraz nawet nie wychodzi w 2560px.

Próbowałem różnych ustawień, portów zarówno w tv jak i w pc.

Załamuje ręce bo nikt konkretnie nie jest w stanie pomóc w tym temacie, wygląda że 4K to pieść przyszłości.

Producent MSI karty twierdzi, że powinno iść jednak zaznacza aktywny konwerter mDP to HDMI, co ciekawe taki aktywny Unitek za 119zł w komputroniku ma tylko DP 1.1 i max 1080P.

Myślałem o wymiania grafiki, ale znowu 4 miesiące temu wyłożyłem 1200zł żeby teraz bujać się i kupić GTX który tak naprawdę dalej nie ma HDMI 2.0, a znów nawet w sklepie komputerowym nikt mi nie da pewność, że jak wyłożę kolejne 1500zł za 970 lub 2000zł za 980 będzie obraz w 60Hz natywnie.

Nie wiem teraz co zrobić czy oddawać TV czy kupić kartę grafiki, bo wg. producenta po miniDP powinienem mieć obraz w 4K w 50Hz.

Samsung dał ciała nie dająć DP w TV, sprawa była by prosta a tak człowiek wyda 2500zł za TV, 1200zł za grafikę i dalej buja się w 4K 30P które praktycznie do niczego się nie nadaje.

Bardzo proszę pomóżcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty chcesz grać na 280X w 4K? Chyba w pasjansa.

Wysłane z mojego GT-N7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że kolega nie testował odpaliłem akurat MGS Ground Zeroes w 4K właśnie na 280X w 4K i w wysokich ustawach całkiem nieźle szło sam byłem zaskoczony, lekki spadek w stosunku do 1080P. Jednak w 30Hz czuć lag tak samo jak na pulpicie zwolnionego kursora. Stąd piszę, że do pełni szczęścia brakuje 60Hz. Zresztą co w tym dziwnego jak 280X ma ok 10K pkt. a najnowszy GTX 980 ok 14K pkt. więc znów bez przesady z tym pasjansem. Nie oczekuje 60-80 FPS. 35-40 w zupełności mnie zadowoli, zresztą do mojego ITX-a i tak mogę max wsadzić 1 GPU.

Nic z tego wynika, że nikt nie jest w stanie pomóc zostaje wymiana na GTX 970 lub 980, albo czekanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...