Skocz do zawartości
patrycjusz87

Jaki Tv do max. 2500zł? WiFi, Smart TV, prosta obsługa

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? dobrze oświetlony pokój okna od zachodu
7. Jaki masz obecnie telewizor? samsung 32 lcd
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? WIFI wbudowane, SMART TV, wejście USB, w miarę prostą obsługę
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka, możliwy cyfrowy polsat
10 .Jakie urządzenia? pendrive
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? dokładnie nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? okazjonalnie, nie licząc Youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? lg, samsung, choć jestem otwarty
17. Preferencje co do wielkości? im większy tym lepiej minimum 47"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? żeby się nie wieszał, wolne przełączanie kanałów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? raczej pasywne

Zakup planuje w najbliższych dniach, właściwie mam upatrzonego tego LG: LG 47LB650V lub Samsunga UE48H6200
. Proszę o opinie, względnie alternatywne propozycje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w tej cenie nie złapiesz się już na H6400? A Panasonic AS640? Też bardzo fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po porównywarkach cen, gdzieś bym dostał go w tej cenie (mówie o samsungu 6400), ale w sumie to miałem zamiar brać 5 letnią gwarancję, nie wiem czy warto a to właściwie jakieś 300 zł dodatkowe jest, dlatego wymienione przeze mnie modele są w graniacach 2200.

Miałem już właściwie LG brać, ale trochę mnie martwi ponoć mała liczba aplikacji na webOS, oraz to że nie działa na nim Flash Player, a nie ukrywam że chciałem też transmisje online pooglądać od czasu do czasu.

Z kolei w Samsungu 6200 brak okularów 3d

Nie wiem jak pozostałe wady/zalety w/w tv. I jak prezentuje się w porównaniu z nimi Panas wymieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozbija się tak naprawdę o dodatkowe wyposażenie. Bo H6200 jest bardzo podobny do H6400. AS640 jest z kolei wyposażony w pilota multimedialnego, którego brakuje w H6200. Samsung nie ma konkurencji przy Smart TV ale AS640 też ma sporo na pokładzie o czym pewnie czytałeś w teście. Ogólnie mam wrażenie, że którego byś nie wybrał to z jakości obrazu będziesz zadowolony. A dodatki już sam musisz ocenić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie skreślałbym tego LG. Ma lepsze odświeżanie, matrycę IPS, dużo lepiej rozbudowane WiF(Wi-Fi Direct, Wi-Fi Miracast, WiDi). Co do listy aplikacji to nie jestem pewny czy ma więcej czy mniej niż Samsung. No i ma pasywne 3D, a samsung aktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie skreślałbym tego LG. Ma lepsze odświeżanie, matrycę IPS, dużo lepiej rozbudowane WiF(Wi-Fi Direct, Wi-Fi Miracast, WiDi). Co do listy aplikacji to nie jestem pewny czy ma więcej czy mniej niż Samsung. No i ma pasywne 3D, a samsung aktywne.

Brak local dimmingu, słaba czerń, niski kontrast i panel IPS...czyli w sumie słabizna do oglądania wieczorami, przy słabym oświetleniu i materiałów z ciemnymi scenami, czyli filmów akcji. Proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Boję się, że autor napisał: "wieczorami" a tutaj IPS to skucha. Z drugiej strony dobrze oświetlony pokój. Może autor się jeszcze wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...