Skocz do zawartości
artxaw

AS640 czy coś innego? 40-42"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ze względu na to, że stary CRT odmówił posłuszeństwa zmuszony jestem do kupna nowego TV. Czytałem, oglądałem opinie, recenzje/testy. Po tym wszystkim miałem się zdecydować na Panasonic'a AS640, tylko coraz częściej czytam o jego problemach z płynnością obrazu. Czy faktycznie jest tak źle? Sygnał będzie nadawany z kablówki, więc z tym HD to może być róznie.

Druga opcja to był Samsung H6400 ale brak zaufania do marki, zwłaszcza, że podobno dalej coś nie tak z trwałością tych TV.

A może macie jeszcze coś innego co moglibyście polecić, głównie zależy mi na obrazie i płynności ze względu na filmy i sport (mecze).

40-42 cale

cena najlepiej koło 2 tys., do 2400

3D nie będzie używane

Internet - rzadko

gry odpadają

czasem podłączany laptop

Proszę o szybką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym wszystkim miałem się zdecydować na Panasonic'a AS640, tylko coraz częściej czytam o jego problemach z płynnością obrazu.

Jakie problemy z płynnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie problemy z płynnością?

W testach czytałem o problemach w płynności (drganiach obrazu/przycinkach), później kolega firekage testował ten model i także stwierdził nieprawidłowości przy niektórych sample'ach filmowych do testu. Z czasem reszta ludzi zaczęła to potwierdzać. Stąd moje pytanie do osób, które miały okazje sie nim pobawić troche, czy faktycznie coś jest nie tak...nowy model i nie chciałbym później żałować kupna tego tv bo się okaże, że ma fabryczne problemy z obrazem, które potrafią po dłuższym czasie drażnić w codziennym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach czytałem o problemach w płynności (drganiach obrazu/przycinkach), później kolega firekage testował ten model i także stwierdził nieprawidłowości przy niektórych sample'ach filmowych do testu. Z czasem reszta ludzi zaczęła to potwierdzać. Stąd moje pytanie do osób, które miały okazje sie nim pobawić troche, czy faktycznie coś jest nie tak...nowy model i nie chciałbym później żałować kupna tego tv bo się okaże, że ma fabryczne problemy z obrazem, które potrafią po dłuższym czasie drażnić w codziennym użytkowaniu.

Nie ma żadnych problemów. Problemy mają tylko odbiorcy w UK, którzy korzystają z tunera wewnętrznego przy wyłączonym Intelligent Frame Creation, więc to skrajnie specyficzny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych problemów. Problemy mają tylko odbiorcy w UK, którzy korzystają z tunera wewnętrznego przy wyłączonym Intelligent Frame Creation, więc to skrajnie specyficzny przypadek.

A co z tym?

Z ciekawości, próbował ktoś odpalać ten filmik:

sow-awatar

https://drive.google...mpfNXdNRWl4R1k#

Sprawdzałem płynność przy IFC on/off i zawsze tnie, a odpalane na L73 Toshiby daje idealną płynność. Może ktoś sprawdzić u siebie?

W temacie:

http://hdtvpolska.com/topic/33339-test-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va/page-4

Czyżby tylko dziwny problem w tv dla tych sample? W Toshibie L7 było płynnie. Na konkurenycjnym forum także potwierdzają.

Podejrzewam, że przez to nie tylko ja mam takie wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się na tym telewizorem, ale zaniepokoiła mnie ta wypowiedź, zaznaczę że ja oglądam głównie sport!

''Napisał lucek18
Ja napisze szczerze, że jest problem z płynnością najbardziej w sporcie. Sam wystawiłem go na sprzedaż. Co do czerni bywa różnie w jednym rogu mam chmurkę. Tak szczerze bym był zadowolony bo wiadomo w tv różnie bywa i raczej nie da się uniknąć pewnych kwestii (w obecnych telewizorach) ale ta płynność czasem dołuje lubię oglądać Premiership i ogólnie piłkę nożną, sport (niech ktoś na nim obejrzy mecz siatkówki - wielka porażka). Pisałem to już kiedyś ja ogólnie jestem zadowolony nawet na konsoli ten podobno wysoki input lag jest do przełknięcia (ps3, ps4) ale mikro przycięcia irytują.. mam wersję 40'. Posiadam model i chce być obiektywny..''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym?

W temacie:

http://hdtvpolska.com/topic/33339-test-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va/page-4

Czyżby tylko dziwny problem w tv dla tych sample? W Toshibie L7 było płynnie. Na konkurenycjnym forum także potwierdzają.

Podejrzewam, że przez to nie tylko ja mam takie wątpliwości.

Nie wiem co to za tablice.

Podczas testów puszczaliśmy 50Hz przez HDMI i wszystko było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za tablice.

Podczas testów puszczaliśmy 50Hz przez HDMI i wszystko było OK.

Jest, jak pisałem. Telewizor L7335 od Toshiby, z ustawionym upłynniaczem, nie ma tego problemu. Toshiba dawała płynny, niesamowicie ruch, a ten sow-awatar na AS640 nawet z IFC na maxa, po prostu klatkuje. To samo jest z samplem Bonda z tego samego linka, konkretnie z czołówką tego sampla, ponownie Toshiba nie miałą z tym problemów.

Tutaj sample

https://drive.google.com/folderview?id=0B6fjKs5w437rNmpfNXdNRWl4R1k#

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, jak pisałem. Telewizor L7335 od Toshiby, z ustawionym upłynniaczem, nie ma tego problemu. Toshiba dawała płynny, niesamowicie ruch, a ten sow-awatar na AS640 nawet z IFC na maxa, po prostu klatkuje. To samo jest z samplem Bonda z tego samego linka, konkretnie z czołówką tego sampla, ponownie Toshiba nie miałą z tym problemów.

Tutaj sample

https://drive.google.com/folderview?id=0B6fjKs5w437rNmpfNXdNRWl4R1k#

Ale za przycinanie może też odpowiadać odtwarzacz wbudowany w ten telewizor.

Potrzeba uruchomić ten materał z zewnętrznego media playera aby to sprawdzić.

Mi np. jak puszczam sow-awatar to dwie persze sekundy pomija odtwarzacz

dopiero jak cofnę to leci od początku, wiec pliki z tego linka średnio nadają się do testowania.

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za przycinanie może też odpowiadać odtwarzacz wbudowany w ten telewizor.

Potrzeba uruchomić ten materał z zewnętrznego media playera aby to sprawdzić.

Mi np. jak puszczam sow-awatar to dwie persze sekundy pomija odtwarzacz

dopiero jak cofnę to leci od początku, wiec pliki z tego linka średnio nadają się do testowania.

Przecież to samo jest przy odpaleniu tego po hdmi z bardzo mocnego pc'ta, a ifc nie wypływa na to. Odpalam to na L7 i nie ma problemów, również po hdmi. Nadają się dobrze, możesz to sobie puścić pc'tem. Sprawdzić mediainfo tych plików. Normalny kodek, kompresja, kodowanie i bitrate.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podobnych problemów można się spodziewać po 50as650? Przymierzam się do tego Tv a tu takie kwiatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...