Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu nowego LCD, obecnie posiadam Philips 32PFL7803. Czytam, czytam, czytam i nadal nic nie wiem, każdy TV ma swoje wady i zalety, żaden nie jest idealny, wiec upatrzyłem sobie w sumie 3 modele:

Sony 42W805B lub 705B (3D nie jest dla mnei istotne)

Panasonic 42AS600

Samsung 40HU6900

Odległość od TV to 2,5-2,8m, będzie używany głównie do filmów/seriali z dysku więc obsługa wielu formatów jest mile widziana, ale nie jest niezbędna ponieważ posiadam WD TV HD (tu wygrywa Samsung), oglądania Weeb TV a także grania na konsoli, obecnie X360, docelowo PS4.

No i teraz pytanie, co byście wybrali, nie ukrywam, że lubię nowinki więc ciągnie mnie do UHD, 3D nie gra roli, jak będzie to fajnie, jak nie to nie. Zależy mi też na dobrej jakości obrazu, a tu raczej wygrywa AS600. Czasem lubię pooglądać sport (F1 i siatkówkę), więc trochę martwią mnie opinie na temat smużenia Panasa i Samsunga. Faktycznie jest to tak zauważalne?

Sony wydaje mi się swego rodzaju kompromisem pomiędzy AS600 a HU6900, nie ukrywam też, że mam trochę sentyment do tej marki i wydaje mi się, że robi solidniejsze TV, ale mogę się mylić :)

Co polecicie z tych 3? A może coś jeszcze innego? Brałem też pod uwagę H6400 ale jakoś nie podoba mi się z wyglądu odkąd zobaczyłem HU6900 ;D

Edytowane przez Matrox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie ma pomysłu więc zamówiłem przed chwilą Samsunga. Co ciekawe wyczaiłem go za 2497 zł, zamówiłem, a po moim zamówieniu sklep zmienił cenę na 2699 zł. Ja w zamówieniu mam tą pierwszą cenę, mam nadzieję, że teraz nie będą się próbowali wymigać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UHD na 40 calach ? chyba jako monitor :)

Lepiej było wybrać H6400, do oglądania sportu i grania lepiej by się nadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem strasznie ciekawy tego TV, przetestuje, jak nei zda egzaminu to najwyżej go oddam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Potestuj i daj znać. W razie czego możesz sprawdzić H6400 lub Sony W8B chociaż 32" to małe rozmiary. Większy!!! :DDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40, nie 32 ;) Właśnie testuje i w sumie na razie nie narzekam, ale mam problem, nie mogę podłączyć zestawu 5.1 przez wyjście optyczne, mam dźwięk chodzenia po menu, ale nie mam dźwięku z filmu, ani z TV, ani z filmów na dysku (jeden AC3, drugi DTS HD) :/

Jaki dźwięk wychodzi tym wyjściem?

Edytowane przez Matrox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz recznie zmienic format dzwieku w zakladce zaawansowane ustawienia (bodajze), menu dzwiek

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, spr dzisiaj, może coś tam znajdę jak wrócę z pracy, ale z tego co pamiętam to tam też już przestawiałem na różne opcje.

To kolejne pytanie, nie chce zakładać osobnego tematu więc piszę tutaj, jaki moduł CI muszę kupić, aby działał mi Cyfrowy Polsat? :)

Edytowane przez Matrox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z dźwiękiem rozwiązany, po powrocie z pracy samo zaczęło działać, widocznie trzeba było zrestartować tv po updatecie ;)

Na razie mam takie odczucie, że ten TV ma dwa oblicza, jedno przy słabej jakości materiale i drugie przy dobrej jakości. Słabej jakości sygnał SD to tragedia, za to jak TV dostaje Full HD jest ekstra, UHD to w ogóle miód. Obraz z Xbox360 też bardzo pozytywnie. W końcu też mogę oglądać filmy z dźwiękiem DTS HD, super sprawa. Mój WD TV HD niestety go nie obsługiwał.

Tryb Film na SD jeszcze potęguje wrażenie wywołane słabej jakości sygnałem, za to w HD pokazuje jak powinny wyglądać filmy. Dostęp do niektórych opcji mógłby być lepszy, czasem denerwuje mnie buszowanie po tym menu.

Co do rozmiaru, dochodzę do wniosku, że jednak 50 byłaby za duża do odległości z jakiej oglądam. Ale to nic, po zmianie mieszkania będzie pretekst do kupna 60 ;D

Edytowane przez Matrox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo świata, TV padł po 2 tygodniach użytkowania. Po włączeniu widać, że ekran się podświetla,ale to tyle, czarny, brak obrazu. Po co ja się znowu pakowałem w produkty ej firmy, to już drugi taki przypadek gdzie pada mi ich TV po niecałym miesiącu, wcześniej F5700.

Oglądałem HBO GO, wyłączyłem żeby wyjść z psem i koniec, odmówił posłuszeństwa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wcisnij na pilocie source ? I wtedy sie pojawi wybor zrodel sygnalu, a przynajmniej powinien sie pojawic.

Edytowane przez vader851

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...